39510 |
1943 POCZTA POLOWA, seria nalepek różnych rodzajów broni - wersje z angielskimi i polskimi napisami na marginesie w parkach, z podwójnymi nadrukami zmieniającymi ich charakter na znaczki dopłaty z określoną wartością - POCZTA POLOWA DOPŁATA i nominał. | |
| 750 PLN | |
39511 |
1943 pamiątkowa kartka polskie poczty polowej w Wielkiej Brytanii. | |
| 100 PLN | |
39512 |
| 100 PLN | |
39513 |
1943 Święto Morza, jedna nalepka propagandowa z serii - SŁOWIANIE NA OCEANY, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG. | |
| 30 PLN | |
39514 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta wysłana z Warszawy na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, na odwrocie stempel "POLSKI KOMITET OPIEKI / DELEGTURA w CALDAS DA RAINHA / M.O.S. W. / LISTA N.º ... N.º" z dopisanymi numerami, walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki, dobry stan zachowania. | |
| 180 PLN | |
39515 |
1943 list niemieckiej poczty polowej stacjonującej w Żurawicy koło Przemyśla do Niemiec. | |
| 80 PLN | |
39516 |
1943 list z niemieckiej poczty polowej w Rzeszowie do Niemiec. | |
| 60 PLN | |
39517 |
1943 list z niemieckiej poczty polowej w szpitalu wojskowym w Ostrowie do Niemiec. | |
| 60 PLN | |
39518 |
1943 list niemieckiej poczty polowej z Przemyśla do Niemiec. | |
| 80 PLN | |
39519 |
1943 list niemieckiej poczty polowej z Rzeszowa do Niemiec. | |
| 80 PLN | |
39520 |
1943 list niemieckiej poczty polowej do Niemiec. Koperta z adresem Opoczno | |
| 50 PLN | |
39521 |
1943 list niemieckiej poczty polowej stacjonującej w Frysztaku Krośnieńskim do Niemiec. | |
| 50 PLN | |
39522 |
1943 list niemieckiej poczty polowej stacjonującej w Górze Kalwarii do Niemiec. | |
| 60 PLN | |
39523 |
1943 list niemieckiej poczty polowej nadany w ambulansie pocztowym na trasie Berlin - Gdańsk nr Z.0020 do Niemiec. | |
| 80 PLN | |
39524 |
1943 list niemieckiej poczty polowej z Białej Podlaskiej do Niemiec. | |
| 50 PLN | |
39525 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, lekko zgięte. | |
| 60 PLN | |
39526 |
1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
39527 |
1943 nalepki poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej. | |
| 700 PLN | |
39528 |
1943 "Adres konspiracyjny" w Portugalii służący do wymiany wiadomości między krajami okupowanymi i neutralnymi, a wojskiem w Anglii, list wysłany 10.VII z Filisur w Szwajcarii do adresata w Portugalii, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce - przeznaczony dla żołnierza w Anglii; na odwrocie portugalskie stemple odbiorcze, na froncie dopisek czerwoną kredką "P.C.K." i szczegółowo rozpisana droga przesyłki; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
39529 |
1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków; 84, 56, 340 i 79 sztuk, przygotowana ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu; mimo zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi, każdy znaczek zachował się w bardzo ładnym stanie; gwarancja każdy znaczek Mikstein, rzadko oferowane w komplecie. | Fi.1-4 |
| 4 800 PLN | |
39530 |
1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków; 84, 56, 340 i 79 sztuk, przygotowana ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu, ze względu na zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi znaczki w słabszym stanie, rzadko oferowane w komplecie, każdy znaczek fotoatest. | Fi.1-4 |
| 3 400 PLN | |
39531 |
1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, reperowany górny lewy róg, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.3 |
| 400 PLN | |
39532 |
1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.3 |
| 500 PLN | |
39533 |
1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.3 |
| 800 PLN | |
39534 |
1944 ISFAHAN - OBÓZ DZIECI POLSKICH W IRANIE, specjalna koperta-formularz "ACTIVE SERVICE" wysłana 18.IX z poczty polowej 111 we Włoszech do szkoły nr.6 w obozie opiekuńczym dla dzieci polskich w Isfahanie, okrągły fioletowy stempelek polskiej cenzury "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 111" z owalnym stempelkiem cenzora "562" i okrągłym fioletowym "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; na odwrocie stempel egipski "Egypt Postage Paid" 24 SEP, brytyjski "BASE ARMY POST OFFICE 4" z 3 OC; dodatkowo, również rzadko spotykany, datownik odbiorczy hinduskiej poczty polowej "F.P.O. No103" z datą "13 OCT 44" obsługującej polskie obozy uchodźców w Iranie. Isfahan - zwanym "miastem polskich dzieci" - dawna stolica szachów perskich, gościnnie przyjęła polskie dzieci i młodzież w większości osierocone, które zdołały wraz z oddziałami gen.Andersa opuścić "nieludzką ziemię" sowietów, tu w korzystnym klimacie i pod dobrą opieką wracały one do pełni sił. Wg książki Rozrzuceni po czterech kontynentach 1942-1950 P.Drzewieckiego "W latach 1942-1944 utworzono dla młodych Polaków 21 zakładów (placówek) opiekuńczo-wychowawczych, pedagogicznych i zdrowotnych [...] W miarę możliwości przekazywano dzieciom nowoczesne budynki, wyposażone w bieżącą wodę i elektryczność. [...] Isfahan był dumą polskiego systemu oświatowego w Iranie - funkcjonowało 10 szkół powszechnych, 5 szkół gimnazjalnych, 5 liceów ogólnokształcących [...]."; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 600 PLN | |
39535 |
1944 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka znaczka z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG. POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku. | Fi.17 |
| 100 PLN SOLD | |
39536 |
| 100 PLN SOLD | |
39537 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, ekspresowa karta pocztowa wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymania paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, a na odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu. | Fi.86, Cp8II |
| 200 PLN | |
39538 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, na frocie stempel odbiorczy i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu. | Fi.111, Cp88II |
| 180 PLN | |
39539 |
1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta. | Mi.873-85 |
| 35 PLN | |
39540 |
1944 list z niemieckiej poczty polowej nr 33143 do Bydgoszczy. | |
| 15 PLN | |
39541 |
1944 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt" pisany po polsku, wysłany 26.VI (zapewne już z terenu Polski) z 1 pułku artylerii lekkiej za pośrednictwem poczty polowej 63409 z dopiskiem "i"(и), do wywiezionej na Syberię przez sowietów rodziny, przebywającej we wsi Kowalicha w rejonie Barnaułskim Kraju Ałtajskiego; niebieski datownik nadawczy sowieckiej poczty polowej, kasownik odbiorczy 7.7; stempelek cenzury 25079; przesyłki z oddziałów 1 Dywizji należą do rzadko spotykanych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
39542 |
1944 "NIECH ŻYJE ZWYCIĘSTWO ANGLO-SOWIECKO-AMERYKAŃSKIEGO SOJUSZU WOJENNEGO!" - propagandowy ilustrowany listownik wysłany 6.5 z informacją o śmierci w dniu 2.V.1944 Bohatera Związku Radzieckiego pułkownika lotnictwa Iwana Diemidowicza Antoszkina, wysłany z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura 01663, kasownik odbiorczy; stan zachowania typowy dla przesyłek "ze wschodu"; niecodzienny walor; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 500 PLN | |
39543 |
1944 III Rzesza, list wysłany 11.7 za pośrednictwem poczty polowej 11449 przydzielonej od marca 1944 do 4. Batterie technische Artillerie-Abteilung (mot.) 91; rzadki datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole - wysoka wycena katalogowa!!! pieczęć formacyjna, zalepka cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
39544 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 5.10 za pośrednictwem poczty polowej 34157 (1 Brygada Piechoty Zmotoryzowanej) do Krzemieńca, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej o niskim numerze - 31, skorygowany ołówkiem przez cenzora na 32; walor w dobrym stanie zachowania (koperta minimalnie przycięta). | |
| 160 PLN | |
39545 |
1944 list "trójkąt" (koszulka) od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłany 3.10 z poczty polowej 01843 (915 Pułk Strzelecki) do wsi Przychojec, cenzura nr.15372; dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
39546 |
1944 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 12 AUG za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 555 do polskiej jednostki o kryptonimie pocztowym 619 (7 Zapasowy pułk artylerii), stempelek cenzury brytyjskiej "6695"; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
39547 |
1944 nalepki Polskiego Czerwonego Krzyża. | |
| 30 PLN | |
39548 |
1944 POLAND FIRST TO FIGHT znaczek propagandowy wydany 20 stycznia 1944 staraniem Polskiego Ośrodka Informacyjnego w Nowym Jorku (Polish Information Center) dla nagłośnienia i przypomnienia wśród aliantów wkładu i wysiłku Polski w walce na frontach II wojny światowej - zestaw 6 kart albumowych, stanowiących specjalizowany zbiorek poświęcony temu wydaniu: I strona - reprodukcja plakatu autorstwa Marka Żuławskiego będąca inspiracją dla projektanta znaczka Jana Walczaka i litograficzna odbitka autorska projektu na kremowym bezdrzewnym papierze; II strona - litograficzna odbitka autorska projektu na białym kredowym papierze; III strona - dwa czworobloki znaczków: ząbkowany i odmiana nieząbkowana (znane kilka arkuszy); IV strona - koperta ozdobiona ilustracją znaczka wydana staraniem klubu filatelistycznego im.Kazimierza Pułaskiego (Pulaski Philatelic Club) w Detroit; V strona - strona z największego amerykańskiego tygodnika filatelistycznego "Stamp" z 15.IV.1944 opisująca szczegółowo wydanie, na okładce numeru pokazano jego reprodukcję; VI strona - oryginalne zawiadomienie Polskiego Ośrodka Informacyjnego w Nowym Jorku o wydanym znaczku, jego cenie i sposobie zamawiania; rzadko oferowany materiał w dobrym stanie zachowania, nieliczne drobne przebarwienia, na stronach z informacjami przebarwienia od użytego kleju. | |
| 2 000 PLN | |
39549 |
1944 arkusz kartek dla żołnierzy niemieckiego Wermachtu, jedna kartka upoważniała do odbioru porcji 10g chleba. | |
| 200 PLN | |