Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
23841 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany marginesowy znaczek za 10 gr. ze znacznie przesuniętym w poziomie tłem. | Fi.VB Mi.VA |
| 250 PLN | |
23842 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
23843 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 100 PLN | |
23844 |
1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka. | Fi.VMK |
| 100 PLN | |
23845 |
1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski. | Fi.V P5 |
| 2 400 PLN | |
23846 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 600 PLN | |
23847 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
23848 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
23849 |
1916 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
23850 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2II |
| 950 PLN | |
23851 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.1-2III |
| 750 PLN | |
23852 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2III |
| 1 500 PLN | |
23853 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski. | Fi.1-2II a Mi.1-2II |
| 1 800 PLN | |
23854 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
23855 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
23856 |
1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja. | Fi.1III |
| 240 PLN | |
23857 |
1916 Łódź, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 12.4 z Warszawy, 14.IV doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty miejskiej w kolorze liliowym (Fi.1000.-), przesyłka cenzurowana w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.2b |
| 700 PLN | |
23858 |
1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia. | Fi.2a |
| 2 200 PLN | |
23859 |
1917 Częstochowa / Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono na odwrocie stempel "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, w Częstochowie przystawiono stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorze fioletowym i list zwrócono do nadawcy, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 300 PLN | |
23860 |
1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
23861 |
1917 Przedbórz, znaczek I wydania typ 4 z pustopolem po prawej, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.1B |
| 150 PLN SOLD | |
23862 |
1917 Przedbórz, próba znaczka w barwie zielonej, gwarancja Schmutz. | Fi.1P2 |
| 200 PLN SOLD | |
23863 |
1917 Przedbórz, list z Warszawy do Przedborza, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej pierwszego wydania, stempel cenzury, gwarancja. | Fi.2 |
| 1 000 PLN | |
23864 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.750.-); gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 700 PLN | |
23865 |
1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop. | Fi.2 |
| 650 PLN | |
23866 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2Ib |
| 300 PLN | |
23867 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
23868 |
1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
23869 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY": fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania; czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Fi.2a, 2b |
| 250 PLN | |
23870 |
1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
23871 |
1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
23872 |
1917 Warszawa, kartka z Rypina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 50 PLN | |
23873 |
1917 Warszawa, list ekspresowy z Kalisza wysłany 31.12.16 do Warszawy, rzadki stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 20 groszy w barwie czerwonej, bardzo rzadki stempelek depeszowego "BORKOWSKI" doręczającego przesyłkę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy z datą 1.1.17. | Fi.4b |
| 1 000 PLN | |
23874 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 75 PLN | |
23875 |
1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
23876 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
23877 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
23878 |
1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
23879 |
1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9a |
| 60 PLN | |
23880 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 60 PLN | |