23761 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
23762 |
1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
23763 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
23764 |
1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
23765 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 120 PLN | |
23766 |
1916 Sosnowiec, seria stemplowana pierwszego wydania, gwarancja Kosak, drugi znaczek Jendroszek. | Fi.1-2 |
| 100 PLN | |
23767 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 1 000 PLN | |
23768 |
1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.3 |
| 180 PLN | |
23769 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 1 600 PLN | |
23770 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.400 euro) z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka jako marginesowa, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 480 PLN | |
23771 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 400 PLN | |
23772 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |
23773 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest. | Fi.3-4 |
| 1 200 PLN | |
23774 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.3-4 |
| 180 PLN | |
23775 |
1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.3-4 |
| 320 PLN | |
23776 |
1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.3-4 |
| 2 000 PLN | |
23777 |
1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja. | Fi.4 |
| 150 PLN | |
23778 |
1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja. | Fi.5 |
| 680 PLN | |
23779 |
1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha. | Fi.5 |
| 60 PLN | |
23780 |
1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche. | Fi.5 |
| 2 000 PLN | |
23781 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.5a |
| 900 PLN | |
23782 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+50.-), gwarancja. | Fi.5a, 2Ia |
| 120 PLN | |
23783 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym, dwie podlepki, gwarancja. | Fi.5b Mi.5 |
| 50 PLN | |
23784 |
1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja. | Fi.5b |
| 1 100 PLN | |
23785 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk. | Fi.5b, 2III |
| 100 PLN | |
23786 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej grzecznościowo skasowana datownikiem 14.3.16, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp1 |
| 350 PLN | |
23787 |
1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann. | Fi.Cp1-2 |
| 450 PLN | |
23788 |
1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania (Fi.450.-). | Fi.Cp2 |
| 400 PLN | |
23789 |
1916 Sosnowiec, całostka z z nadrukiem czarnej belki zasłaniającej napis "Postkarte - Pocztówka.", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 400 PLN | |
23790 |
1916 Sosnowiec, całostka z belka zasłaniającą napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
23791 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 16.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej skasowanymi datownikiem "K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA" z wyróżnikiem "b", dodatkowo czerwonoliliowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2, 7, 9, 27Ia |
| 200 PLN | |
23792 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce o tematyce skautowej wysłanej 27.12 z Sosnowca, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2a |
| 120 PLN | |
23793 |
1916 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel warszawskiej cenzury wojskowej. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
23794 |
1916 Warszawa, kartka z warszawy do Lwowa, kartka niewłaściwie opłacona uzyskała stempelek "Unzureichend / frankiert - Zurück", kartka zwrócona do nadawcy przy czym pobrano opłatę doręczeniową poczty miejskiej, nadawca uzupełnił opłatę znaczkiem za 2,5 fen. który unieważniono innym kasownikiem i wysłano ponownie do adresata, stempel cenzury, ciekawy obieg pocztowy, fotoatest Walocha. | Fi.2a |
| 700 PLN | |
23795 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 100 PLN | |
23796 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina 4.1.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu i znaczek poczty miejskiej w Warszawie na odwrocie. | Fi.8 |
| 60 PLN | |
23797 |
1916 Warszawa, miejscowo użyta kartka ze znaczkiem poczty miejskiej, ciekawa widokówka. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
23798 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka (druki) nadana 14.4, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką. | Fi.9 |
| 50 PLN | |
23799 |
1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach. | Fi.9-19 |
| 50 PLN | |
23800 |
1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym w kolorze czerwonym z tłem zielonopiaskowym. | Fi.9b |
| 20 PLN | |