The auction will start on 21.06.2024

Auction 114. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27829

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
27830

1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO".


500 PLN
27831

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
27832

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


200 PLN
27833

1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową.


1 000 PLN
27834

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
27835

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
27836

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC, karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W. Oyrzanowskiego, karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym, fotoatest.


3 000 PLN
27837

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
750 PLN
27838

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
27839

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
160 PLN
27840

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek z nadrukiem upamiętniającym masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, był on w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25 stycznia 1945, ostemplowany 25.1 - kasowany bardzo rzadki (Fi.800.-);
1943 wydanie na przesyłki urzędowe:
znaczek kasowany;
przesyłka urzędowa - zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego, wysłane 24.V, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;
na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U1, 51
1 500 PLN
27841

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - pamiątkowa karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, z podpisem artysty; TEMAT - VARSAVIANA.


150 PLN
SOLD