The auction will start on 21.06.2024

Auction 114. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27789

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Walocha.

Fi.46
25 PLN
27790

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, unikalna odbitka autorska znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako 45.00.1. Entwurf - Projekt i wyceniana dużo wyżej niż próba koloru, fotoatest.

Fi.46 E
4 000 PLN
27791

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brązowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 45.0.8 z podaniem nakładu - 10 szt., ale z niedokładnym opisem koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 9D7 (jest 11F4); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.46 P5
2 750 PLN
27792

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, list polecony z pierwszego dnia obiegu opłacony znaczkiem okolicznościowym i znaczkiem z bloku.

Fi.46, A46
500 PLN
27793

1944 znaczek na kartce ozdobionej drzeworytem przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.47
100 PLN
27794

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
60 PLN
27795

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
27796

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
27797

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
60 PLN
27798

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
40 PLN
27799

1944 odrastający dąb, rzadka próba o nominale 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym - inne próby mają nakład po 10 sztuk, ale to może być nawet pojedynczy egzemplarz, jest odbity w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera nie jest skatalogowana (winna być jako próba 48.00.7), bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 16F2; w katalogu Fischera też nie jest katalogowana; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.47-50 P
3 000 PLN
27800

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
250 PLN
27801

1944 odrastający dąb, rzadka próba znaczka o nie wydanej wartości 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze oliwkowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.6 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 4D/E8; wprowadzona ostatnio do katalogu Fischera, jeszcze bez podania szczegółowej barwy (Fi.3000.-), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P6
3 000 PLN
27802

1944 odrastający dąb, znaczek ciemnozielony za 10 fen na druku bibliotecznym wysłanym 11.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
27803

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
27804

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 01-I-45, niewielkie odbarwienia; gwarancja.

Fi.48
150 PLN
27805

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
27806

1944 odrastający dąb, unikalny druk obustronny znaczka za 20 f. - nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku, atest.

Fi.48
2 400 PLN
27807

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 20 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze jasnoszaroniebieskim w minimalnym nakładzie nakład po 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 48.00.4 z podaniem nakładu 10 szt., ale bez dokładnego określenia odcienia bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 23D5; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.48 P1
1 500 PLN
27808

1944 znaczek dopłaty niebieski za 10 f na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.D5
40 PLN
27809

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
150 PLN
27810

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
30 PLN
27811

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.D5-6
120 PLN
27812

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
40 PLN
27813

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
27814

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
27815

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
27816

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
27817

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
27818

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.bl.5
200 PLN
SOLD
27819

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym - różne serie, wysoki nominał 5 Mk. w kolorach czarnym i rzadkim granatowym, bardzo wysoki nominał 10 Mk. w brązowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy ze śladami złożenia.


4 000 PLN
27820

1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
27821

1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
27822

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta ukośnie zgięta.


150 PLN
27823

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
27824

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. seria AI.


150 PLN
27825

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy .


200 PLN
27826

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
27827

1944 (?) "15 Pułk Piechoty "Wilków"" - alegoryczny drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową i sztandar oraz plakietę z Matką Boską na tle maszerującej piechoty, bardzo dobry stan zachowania.


800 PLN
27828

1944 karta pocztowa z winietką "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, autorstwa Stanisława Hiszpańskiego, sygnowana "SH", rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie).


600 PLN