32810 |
1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami. | Mi.232, 268 |
| 120 PLN | |
32811 |
1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty na perforacji między 3 i 4 znaczkiem). | Fi.187R Mi.193D |
| 240 PLN | |
32812 |
| 20 PLN | |
32813 |
1924 kartka z Gdańska do Niemiec. | Fi.190 |
| 120 PLN | |
32814 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 10 Pf. z błędem na poz.59 "czworokątny wyłom w pierwszej wieży" (Fi.800.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.196 B1 Mi.202 PFI |
| 800 PLN | |
32815 |
1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana. | Fi.196-200 |
| 140 PLN | |
32816 |
| 400 PLN | |
32817 |
1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań. | Fi.201-5, 206-7 |
| 2 500 PLN | |
32818 |
1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Mi.120 euro), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie ramki tarczy herbowej powyżej liter Da w Danzig, dodatkowo silne przesunięcie perforacji, datownik Sopotu z 2.7.27 w; gwarancja Krawczyk. | Fi.208 B1 Mi.214I |
| 150 PLN | |
32819 |
1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp25 |
| 120 PLN | |
32820 |
1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka typ I. | Fi.Cp25I |
| 120 PLN | |
32821 |
1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp34I |
| 150 PLN | |
32822 |
1924 Wydanie przedrukowe - urzędowy znaczek za 50 Pf. z błędem nadruku tzw."gwóźdź pomiędzy literami D i M", gwarancja i opis. | Fi.U6 B Mi.D6 |
| 40 PLN | |
32823 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.U41-50 Mi.D41-50 |
| 500 PLN | |
32824 |
1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie. | Fi.U41-51 |
| 2 400 PLN | |
32825 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, czysty znaczek za 20 Pf. z przesuniętym środkiem, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis. | Fi.U45 Mi.D45 |
| 80 PLN | |
32826 |
1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), 1 Guld czerwonopomarańczowy z błędem na poz.42 "dodatkowa pionowa kreska w O oraz ukośne z cieniem i w Oliva"; kasowane (Fi.360.-); bardo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.206b B1 Mi.212b PF I |
| 360 PLN | |
32827 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
32828 |
1925 wydanie przedrukowe, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. Gwarancja Gruber BPH. | Fi.Cp29 |
| 250 PLN | |
32829 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer. | Fi.Cp30 |
| 180 PLN | |
32830 |
1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp31I 10 il. |
| 1 400 PLN | |
32831 |
| 160 PLN | |
32832 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 4. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
32833 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
32834 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 16, słabo widoczny ślad po zagięciu. | Fi.Cp32 |
| 150 PLN | |
32835 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
32836 |
1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp32 10 il. |
| 1 900 PLN | |
32837 |
1925 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 500 PLN | |
32838 |
1925 herb Gdańska na tarczy w owalu wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp38I |
| 150 PLN | |
32839 |
1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp39A 11 il. |
| 4 500 PLN | |
32840 |
1927 XIX Światowy Kongres esperanto w Gdańsku, kartka z nie oddartymi marginesami. | Fi.Cp39B |
| 2 800 PLN | |
32841 |
1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp40A 11 il. |
| 5 000 PLN | |
32842 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp41 |
| 40 PLN | |
32843 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
32844 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp43 |
| 200 PLN | |
32845 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp44 |
| 250 PLN | |
32846 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
32847 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
32848 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 4. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
32849 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 6. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN SOLD | |