Auction 114. Danzig

32770

1923 Herb Gdańska - format duży poziomy, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.89.-).

Fi.120-23 + 141-43
Mi.119-22 + 147-49
70 PLN
32771

1923 herb Gdańska w dużym formacie, arkusz znaczka za 500 mk.

Fi.121
180 PLN
32772

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z poz. 8 z usterką "przerwa pod prawym R w MARK".

Fi.126
40 PLN
32773

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 250 mk. z błędem na poz. 17 "przerwana linia chmur pod t we Flugpost", gwarancja i oznaczenie.

Fi.127 B1
Mi.136 PF I
160 PLN
32774

1923 Herb Gdańska - format mały poziomy, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Fi.360.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.140 MK1
Mi.146F
320 PLN
32775

1923 herb Gdańska w dużym formacie, arkusz znaczka za 10.000 mk.

Fi.141 ark.
250 PLN
32776

1923 list polecony z Gdańska do Flöha, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.143
160 PLN
32777

1923 wydanie przedrukowe, Herb Gdańska, znaczek za 100 000/20 000 Mk z oryginalnego obiegu pocztowego, skasowany bardzo charakterystycznym datownikiem urzędu Wolnego Miasta Gdańska z napisem w dolnej części stempla (Danziger Niederung) i literami "GL" pod mostkiem z datą, do tej pory znane są dwa podobne datowniki: GROSSZUÜDER (Danziger Niederung) i STUTTHOF (Danziger Niederung), ale bez liter "GL"; dodatkowo owalny datownik ambulansu BAHNPOST ZUG 787 BRESLAU-DITTB:-GÖRLITZ; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.144
Mi.150
600 PLN
32778

1923 wydanie przedrukowe, Herb Gdańska, znaczek za 100.000 Mk./20.000 Mk. z błędem "0 otwarte u góry", gwarancja Schmutz.

Fi.144 B1
Mi.150 AF I
60 PLN
32779

1923 sześcioblok z błędem w postaci "gwoździa" na marginesie między znaczkami, wyblakły druk znaczków.

Fi.146
150 PLN
32780

1923 list z Gdańska do Flöha.

Fi.149
90 PLN
32781

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
32782

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
32783

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego, mini fotoatest Gruber.

Fi.152
450 PLN
32784

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.152-62
Mi.158-68
180 PLN
32785

1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.153
Mi.159
800 PLN
32786

1923 wydanie przedrukowe, pięć znaczków ostemplowanych grzecznościowo 1.10 na kopercie datownikiem DANZIG LANGFUHR z wyróżnikiem "f", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.155, 158-61
Mi.161, 164-67
50 PLN
32787

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk. z ukośnym nadrukiem nowej wartości, prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", podobne błędy na znaczkach podstawowych wyceniane od 100 do 140 euro, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.159 B
Mi.165
300 PLN
32788

Fi.160 B
Mi.166
250 PLN
32789

1923 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnym abklaczem.

Fi.165
50 PLN
32790

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro, Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.177
400 PLN
32791

Fi.171-74
Mi.177-80
120 PLN
32792

Fi.172
50 PLN
32793

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
32794

Fi.173 B
Mi.179
40 PLN
32795

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.174 B1
Mi.180 F I
340 PLN
32796

1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty.

Fi.176
400 PLN
32797

Fi.177
400 PLN
32798

Fi.186B1
750 PLN
32799

1923 seria znaczków dopłaty, seria L.

Fi.D15-25
110 PLN
32800

1923 znaczek dopłaty.

Fi.D21S
10 PLN
32801

1923 Herb Gdańska bez nazwy kraju, znaczek dopłaty za 100 Mk z błędem "duża kropa w cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.D24S
Mi.P24X
80 PLN
32802

1923 znaczek dopłaty.

Fi.D25S
10 PLN
32803

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
32804

Fi.D30-39
Mi.P30-39
280 PLN
32805

Fi.P27
Mi.D27
70 PLN
32806

Fi.P27
Mi.D27
150 PLN
32807

1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec.

Fi.U24, U26
400 PLN
32808

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
32809

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.

Mi.219, 230
120 PLN