The auction will end on 08.07.2024

Auction 114. Polish People's Republic 1952-1989

31230

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 428,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
350 PLN
31231

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1108,80).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
750 PLN
31232

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
100 PLN
31233

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.93,50).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
40 PLN
31234

Fi.1839MK
Mi.1986
15 PLN
31235

1970 100-lecie Związku Zawodowego Pracowników Poligrafii, arkusz sprzedażny.

Fi.1840 ark.
Mi.1987
36 PLN
31236

1970 "FROMBORK/ OPERACJA 1001/ AKCJA LETNIA 70" znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.8, stemplem o tematyce harcerskiej.

Fi.1849
Mi.1996
10 PLN
31237

1970 Turystyka - na piastowskim szlaku, znaczek z przywieszką z błędem na poz.7 w 1 sektorze "pęknięty budynek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.1853 B1
Mi.2002
60 PLN
31238

1970 "ZHP HUFIEC KOZIENICE" znaczek na ozdobnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.V. z okazji rocznicy bitwy pod Studziankami; temat - HARCERSTWO.

Fi.1858
Mi.2000
10 PLN
31239

1970 75-lecie ruchu ludowego w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.1859 ark.
Mi.2006
86 PLN
31240

1970 nowy gmach Światowego Związku Pocztowego w Bernie, arkusz sprzedażny.

Fi.1860 ark.
Mi.2007
91 PLN
31241

1970 150. rocznica Towarzystwa Naukowego Płockiego, arkusz sprzedażny.

Fi.1862 ark.
Mi.2009
82 PLN
31242

1970 X sesja Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1863-5 ark.
Mi.2010-2
127 PLN
31243

Fi.1868
Mi.2015
70 PLN
31244

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki, dla porównania prawidłowo wydrukowany znaczek po prawej stronie.

Fi.1868MK
Mi.2015
250 PLN
31245

1970 Życie i działalność Mikołaja Kopernika, znaczek za 2,50 zł z błędem "plamy na zewnątrz barwnej ramki: z lewej u dołu na wysokości rysunku barbakanu i u góry z prawej na wysokości rogu" na poz.41; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1869 B1
Mi.2016
60 PLN
31246

Fi.1870-77
Mi.2017-24
25 PLN
31247

1970 miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, pasek znaczków z bloku z abklaczem barwy złotej.

Fi.1871
40 PLN
31248

1970 25-lecie powstania ONZ, arkusz sprzedażny.

Fi.1879 ark.
Mi.2028
45 PLN
31249

1970 Polska na morzu 1939-1945, seria znaczków metrykalnych z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 4 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1882-84
Mi.2029-31
40 PLN
31250

1970 stacja automatyczna Łuna, arkusik z przywieszkami.

Fi.1893 ark.
Mi.2040KB
25 PLN
31251

1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem.

Fi.1893 ark. II
Mi.2040 KB
150 PLN
31252

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
31253

Fi.Ark.1893II
Mi.2040
120 PLN
31255

1970 "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA LENIN I JEGO IDEE", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X w Krakowie.

Fi.Cp460
10 PLN
31256

1970 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna kraków 1970", bloczek na kopercie skasowany 10.X stemplem okolicznościowym i datownikiem w Krakowie, z dodatkową nalepką wystawową - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.65 (ark.1850)
Mi.Bl.42
300 PLN
31257

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.80.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
60 PLN
31258

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.30.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
50 PLN
31259

30 PLN
31260

1971 rocznik kopert FDC (bez bl.: 77, 78, 79-86, 87; Fi.82,30).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
45 PLN
31261

1971 rocznik znaczków czystych (Fi.177,40).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
150 PLN
31262

1971 statki pod polską banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1904
Mi.2051
40 PLN
31263

1971 Statki pod polską banderą, parka pionowa znaczków za 2,50 zł, dolny z błędem "trójkątna plama nad W w ZBIORNIKOWIEC" na poz.1 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.1908 B1
Mi.2055
60 PLN
31264

1971 statki pod polską banderą, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim znacznym przesunięciem walca konturującego wobec walca tonującego, co daje efekt podwójnych napisów "ZBIORNIKOWIEC BESKIDY", "POLSKA" oraz "2 50 ZL", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja z oznaczeniem "MK".

Fi.1908 MK
Mi.2055
400 PLN
31265

1971 50. rocznica III Powstania Śląskiego, arkusz czysty, niewielkie zgięciem prawego górnego narożnika daleko od znaczków.

Fi.1931
Mi.2078
50 PLN
31266

1971 wycinanki ludowe, znaczek z usterką od zalania nadmiarem farby drukarskiej "otwarte u dołu O", gwarancja Petriuk.

Fi.1949
45 PLN
31267

1971 Ludzie pracy, parka pozioma znaczków za 60 gr, lewy z błędem na poz.30 "wcięcie w 6"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1953 B1
Mi.2100A
50 PLN
31268

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.44.-).

Fi.1963-70
Mi.2110-17
40 PLN
31269

1971 badanie kosmosu, seria w arkusikach z przywieszkami.

Fi.1975-6 ark.
Mi.Bl.47, 48
35 PLN
31270

1971 badanie kosmosu - Apollo 15, arkusik z gwiazdką rozdzielającą napisy APOLLO 15 i LIPIEC 1971 szpicem do góry.

Fi.1976 ark.II
Mi.2123
80 PLN