Auction 114. Communist Poland 1945-1952

28515

1944 P.K.W.N., znaczek podstawowy z błędem "kropka przy literze A", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B9
Mi.387
50 PLN
28516

1944 P.K.W.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.345No
Mi.387K
3 000 PLN
28517

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
28518

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
28519

Fi.346
Mi.388
75 PLN
28520

Fi.346
Mi.388
90 PLN
28521

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
28522

Fi.346
Mi.388
800 PLN
28523

Fi.346
Mi.388
150 PLN
28524

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
28525

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
28526

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
28527

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
28528

1944 R.T.R.P., parka znaczków z poz. 65-66, prawy znaczek z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B1
Mi.388
65 PLN
28529

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 75 z błędem "uszkodzona prawa kreska i spacja pod literą P", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B4
Mi.388
55 PLN
28530

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 40 z błędem "wcięcie w cyfrze 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B6
Mi.388
50 PLN
28531

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B8
Mi.388
35 PLN
28532

1944 R.T.R.P., znaczek podstawowy z błędem "kropka przy literze A", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B10
Mi.388
50 PLN
28533

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
28534

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN
28535

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
28536

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
28537

Fi.VI-VII
29 000 PLN
28538

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
28539

Fi.Vb MK1
700 PLN
28540

1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonej nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Walocha.

Fi.Vc
Mi.363b
30 PLN
28541

Fi.XI
400 PLN
28542

Fi.XIII
900 PLN
28543

Fi.XV
650 PLN
28544

70 PLN
28545

60 PLN
28546

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego bez nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów, bardzo dobry stan zachowania.

75 PLN
28547

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 97", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).

120 PLN
28548

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, arkuszowa próba znaczka bez nadruku z poz. 23, gwarancja Schmutz.

Fi.347P3
Mi.389
4 000 PLN
28549

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
28550

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
28551

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
28552

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
160 PLN
28553

Fi.347aa
Mi.389
180 PLN
28554

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w skrajnie różnych odcieniach, po lewej znaczki w kolorze jasnobrązoworóżowym, a po prawej w brązoworóżowym; dodatkowo prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokątem zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", a lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.347aa, ab B17
Mi.389
1 400 PLN