Auction 114. Communist Poland 1945-1952

28475

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386
250 PLN
28476

1944 K.R.N., pasek znaczków z poz. 56-58, lewy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska", środkowy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska i uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B5+B6
Mi.386
60 PLN
28477

Fi.344 B7+B8
Mi.386
60 PLN
28478

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
30 PLN
28479

Fi.344 ark.
Mi.386
800 PLN
28480

1944 K.R.N, górna połowa arkusza z nadrukiem pełnej formy przedrukowej obejmującej 50 nadruków, komplet błędów B1-20, doskonały stan zachowania, katalog Fischer 1.050,- zł..

Fi.344 ark. (B1-20)
Mi.386
450 PLN
28481

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
12 500 PLN
28482

Fi.344B1, B2
70 PLN
28483

1944 K.R.N., znaczek z poz. 46 z błędem "lewa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5
Mi.386
30 PLN
28484

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 6/28, znaczek z poz. 6 z błędem "przerwana lewa kreska", z poz. 7 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 16 "uszkodzone cyfry 1, 9, 3 i 4", z poz. 18 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5, B6, B10, B11
Mi.386
150 PLN
28485

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 61-62, lewy znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", gwarancja Kapkowski.

Fi.344B7
Mi.386
40 PLN
28486

Fi.344B7, B8
Mi.386
60 PLN
28487

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 61/75, znaczek z poz. 61 z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", z poz. 62 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 75 "uszkodzona cyfra 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B7, B8, B13
130 PLN
28488

Fi.344B10
Mi.386
30 PLN
28489

1944 K.R.N., czworoblok znaczków z poz. 65/76, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfry 3 i 4", dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone zł i cyfra 9",gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B10+B13+B14
Mi.386
100 PLN
28490

Fi.344B11
Mi.386
30 PLN
28491

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
28492

Fi.344B14
Mi.386
30 PLN
28493

Fi.344B15
Mi.386
30 PLN
28494

1944 K.R.N., znaczek z poz. 31 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B16
Mi.386
30 PLN
28495

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
28496

Fi.344MK
Mi.386
180 PLN
28497

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja Jungjohann, Wiatrowski.

Fi.344MK
Mi.386
40 PLN
28498

Fi.344MK
Mi.386
35 PLN
28499

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
28500

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
28501

Fi.345
Mi.387
65 PLN
28502

1944 P.K.W.N., czworoblok z poz. 61/72, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
28503

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
150 PLN
28504

1944 P.K.W.N., znaczek z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
28505

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
40 PLN
28506

Fi.345
25 PLN
28507

Fi.345 B
Mi.387
30 PLN
28508

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko obróconym nadrukiem i trzema błędami, na poz.19/69 i 2979 lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, a na poz.20/70 katalogowany błąd "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana, gwarancja.

Fi.345 B4
Mi.387
150 PLN
28509

Fi.345, 343
Mi.387, 384
1 500 PLN
28510

1944 wydanie rocznicowe, list polecony z Zarządu Młyna w Rozwadowie 16.2.45 do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta rozcięta do ekspozycji, gwarancja Schmutz.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
2 051 PLN
28511

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B1
Mi.387
30 PLN
28512

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 67 z błędem "wcięcie w cyfrze 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B3
Mi.387
30 PLN
28513

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 20 z błędem "uszkodzona druga cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B4
Mi.387
45 PLN
28514

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 23/35, znaczek z poz. 25 z błędem "prawa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B5
Mi.387
100 PLN