Auction 113. Inter-war Poland 1919-1939

13408

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie.

Fi.96C MK
Mi.114
250 PLN
13409

Fi.96DpA
Mi.100 DD
800 PLN
13410

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w barwie czarnej na papierze kredowym, pionowe zagięcia.

Fi.96P4
60 PLN
13411

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Berbeka.

Fi.96P4
180 PLN
13412

1919 I Polska Wystawa Marek, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.102-5A ark.
Mi.147-52B
1 800 PLN
13413

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
13414

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
13415

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków bez perforacji poziomej na dolnym znaczku, smuga gumy na froncie znaczka.

Fi.102B MK
Mi.118A
90 PLN
13416

Fi.103A
Mi.119B
140 PLN
13417

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
13418

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
13419

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona (opłata pocztowa zgodna z taryfą) wysłana 5.V z Warszawy do Tarnowa, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 3459; na odwrocie datownik odbiorczy; doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
13420

1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura mieszana - znaczek za 15+5 fen z błędem "górna część cyfry I ścięta z prawej strony" - dofrankowana całostka (koperta), jako polecona wysłana 6.V. z terenu wystawy do Tarnowa, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 4893, znaki opłaty skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK (Myślicki 19 001); opłata jak za list polecony II klasy; datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.104B B, 105B, Ck1
Mi.120A, 121A
150 PLN
13421

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
13422

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
70 PLN
13423

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
120 PLN
13424

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, znaczek z nadrukiem przesuniętym w pionie przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.105B MK
Mi.121A
45 PLN
13425

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
13426

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka znaczków za 10 fen. bez perforacji pionowej, lewy z piękną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, marginesowy z lekkim śladem podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.107 MK2
Mi.123 Us
375 PLN
13427

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, próba dwustronna znaczka za 10 fen. (Fi.200.-)

Fi.107 P2
Mi.123
200 PLN
13428

Fi.107-13
Mi.123-29
40 PLN
13429

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.107MK2
Mi.123
100 PLN
13430

Fi.107MK2
100 PLN
13431

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka) w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.107P2
Mi.123
180 PLN
13432

1919 SUWAŁKI, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Suwałk.

Fi.108
80 PLN
13433

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba dwustronna znaczka za 15 fen. (Fi.300.-)

Fi.108 P5
Mi.124
300 PLN
13434

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, piękny ekspozycyjnie narożny czworoblok makulatury prób znaczka za 20 fen. - niekatalogowanej jako potrójny druk, skrajnie jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, na marginesie wszystko wspaniale widoczne, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
600 PLN
13435

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
120 PLN
13436

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.109P4
Mi.125
120 PLN
13437

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, pasek znaczków za 20 fen. z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie (Fi.900.-), bardzo dekoracyjny walor, gwarancja.

Fi.110 MK3
Mi.126
800 PLN
13438

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.600.-) - w zasadzie jak wykończony znaczek cięty, katalogowane próby nie mają gumy, mocno przebarwiona, ale obserwowana od kilku lat nie zmienia się, gwarancja.

Fi.110 P3
Mi.126
150 PLN
13439

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Schmutz.

Fi.110P4
Mi.126
120 PLN
13440

1919 PŁOCK, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym Płocka.

Fi.111
40 PLN
13441

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, kasowana parka znaczków za 25 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK1
Mi.127 UMw
250 PLN
13442

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN
13443

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka) w barwie definitywnej.

Fi.111P3
Mi.127
250 PLN
13444

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku, rzadkich z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; katalogowana jest próba P2 - podobna, ale na cienkim białym papierze bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
600 PLN
13445

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek z drukiem podwójny, niewielkie złamanie narożnika widoczne po stronie gumowanej, gwarancja Walocha.

Fi.112Dp
Mi.128DD
120 PLN
13446

Fi.112P2
Mi.128DD
180 PLN
13447

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129 UMw
250 PLN