Auction 113. Neubrandenburg

16168

1941 Oflag IIE - oddział garażowy "K" - oznaczenie K wzięło się od pierwszej litery wyrazu Kaserne (Koszary), a związane było z miejscem rozlokowania młodszych stopniem jeńców w garażach po niemieckiej jednostce pancernej - grafika obozowa (akwarela) ZDROWYCH ŚWIĄT (Bożego Narodzenia), z napisem "OFL IIE/K", sygnowana; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
16169

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

400 PLN
16170

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

500 PLN
16171

500 PLN
16172

450 PLN
16173

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

500 PLN
16174

Fi.9ax2
300 PLN
16175

1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

150 PLN
16176

Fi.Cp2a
240 PLN
16177

1944 Caritas, kartka z biblioteki obozowej, gwarancja.

Fi.Cp2xB
100 PLN
16178

1944 Caritas, kartka z biblioteki obozowej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2yB
100 PLN
16179

1944 Syrenka, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3IIy
120 PLN