The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15717

1942 Sztandar z Krzyżem Virtuti Militari, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa E.Czarneckiego, rytowana przez E.Pichella odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czerwonobrązowym w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 3.0.4. w kolorze umbra 5F8, jego adnotacja na odwrocie, piękny stan, sygnowany Gryżewski.

Fi.8 P1
4 000 PLN
15718

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, kartka z obiegu pocztowego, kartka przycięta od góry, gwarancja.

Fi.9
200 PLN
15719

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.500.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
480 PLN
15720

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, rzadka na prążkowanym poziomo białym papierze odmiana znaczka za 10 pf., czysta i wyraźna odbitka o ciemniejszym jak znaczki obiegowe (na x1) odcieniu, niespotykana z szerokimi nieobciętymi marginesami z trzech stron, wzorcowy egzemplarz, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.10x1
1 600 PLN
15721

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14x
200 PLN
15722

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14y
180 PLN
SOLD
15723

1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12y
250 PLN
15724

1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12y
4 000 PLN
15725

1942 kartka z obiegu z kasownikiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej, gwarancja.

Fi.13
200 PLN
15726

1942 Madonna, gwarancja Walocha.

Fi.13x
40 PLN
SOLD
15727

1942 Madonna, fałszerstwo próby znaczka za 20 pf., bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów.

Fi.14 FFi
80 PLN
15728

1942 karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem życzeń świątecznych, z rzadką ozdobiona grafiką Koła Filatelistów na froncie, gwarancja.

Fi.15
500 PLN
15729

1942 kartka świąteczna z obiegu z grafiką obozowa z okazji Bożego Narodzenia, gwarancja.

Fi.15
200 PLN
15730

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
2 700 PLN
15731

1942 pochodnia, seria na papierze bibułkowym, gwarancja Walocha.

Fi.15-7x
60 PLN
SOLD
15732

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
SOLD
15733

1942 pochodnia, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
120 PLN
15734

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z czterech na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
15735

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
70 PLN
15736

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja.

Fi.15-17x
90 PLN
15737

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.120.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
120 PLN
15738

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.145.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
150 PLN
15739

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., kasowana na wycinkach stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIGELIS", gwarancja i oznaczenie.

Fi.15ab-17y
150 PLN
15740

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej rysunkiem gałązki choinkowej i lilijki harcerskiej z napisem "CZUWAJ 24-XII-42" wysłanej 23.12.42; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
700 PLN
15741

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
200 PLN
15742

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
160 PLN
15743

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie) skasowany 24 V 43 stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
120 PLN
15744

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
15745

1942 Wdowa - niedodruk napisu POCZTÓWKA, całostka za 10 f o brązowoczerwonym znaku opłaty z niedodrukiem dolnej części napisu POCZTÓWKA; karta czysta, niewielki nakład - kilka z ogólnie 415 sztu; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1
1 500 PLN
15746

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
15747

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
15748

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
15749

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
15750

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty na papierze o grubości 0,015-17, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
250 PLN
15751

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 9.IV.1943; minimalne punktowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
15752

1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.Cp5
80 PLN
15753

1942 Lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
15754

1942 Lotnik, czysta całostka z uszkodzoną literą C w POCZTÓWKA,
całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;
1943 Orzeł, całostka - druk biblioteczny z uszkodzoną literą P w POCZTÓWKA, wysłana 12.III; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.Cp5, Cp6
400 PLN
15755

1942 lotnik, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5y2
100 PLN
15756

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN