The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15997

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieopłaconej kopercie listu wysłanego 11.9. przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, gwarancja Schmutz.

Fi.D6
400 PLN
15998

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
15999

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
16000

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
16001

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
16002

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
16003

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
250 PLN
16004

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.bl.5
200 PLN
16005

1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej.


500 PLN
16006

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.


1 800 PLN
16007

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


400 PLN
16008

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
16009

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
16010

1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


350 PLN
16011

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA.


250 PLN
16012

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).


150 PLN
16013

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
SOLD
16014

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
16015

1944 TEKA LEŚNA - KOMPLET ILUSTRACJI - drzeworyty wykonanane na zamówienie obozowego Koła Leśników przez uznanych obozowych artystów wykorzystano do wydania reprezentacyjnej "Teki leśnej", zachowało się tylko kilka, może kilkanaście egzemplarzy (większość w bibliotekach), rzadko kompletnych i zachowanych w ładnym stanie, drzeworyty są duże (168 x 198 mm) i w warunkach obozowych trudno było je przechować; w Tece znalazły się prace: duetu Jana Knothego i Stefana Michalskiego - 2 drzeworyty (wykonali także okładkę): Żubr w lesie lub Żubr w kniei lub Puszcza zimą, Knieja w bagiennych oparach lub Las lub Tokujący głuszec; Mariana Stępnia - 2 drzeworyty: Uroczysko leśne lub Las, Leśna droga na stoku lub Świerki na zboczu górskim lub Tatrzańskie drzewa; Stanisława Żukowskiego - 2 drzeworyty: Ul pszczeli na drzewie lub Stare drzewo, Walka jeleni na leśnej polanie lub Na rykowisku lub Walka jeleni; jak widać grafiki mają po kilka tytułów, zazwyczaj umieszczano je w świetle passe-partout, do którego były przyklejane; oferowane tu egzemplarze nie noszą śladów klejenia i są z dużym prawdopodobieństwem autorskimi odbitkami wzorcowymi, unikalny zestaw w niespotykanie pięknym stanie zachowania.


18 000 PLN
16016

1944 "SZYBKIEGO POWROTU DO DOMU ŻYCZY KAN. PIOTR WASYLIK MISTRZ KOMINIARSKI OBOZU - BAR.V.B." - alegoryczny drzeworyt na bibułkowym papierze przedstawiający: na pierwszym planie ułana trębacza w mundurze Księstwa Warszawskiego, na płomieniu trąbki napis "MOJE IMIĘ 1944", na drugim planie odchodząca postać w długim żołnierskim płaszczu z napisem "1943" na plecach, tło stanowi widok górskiej wioski z kościołem i kilkoma chałupami; słabszy stan zachowania (załamania i przebarwienia na dole i po lewej stronie).


1 200 PLN
16017

1944 Kontrtorpedowiec - grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z jego podpisem, odbita na bibułkowym papierze, drzeworyt wykorzystano do druku pocztówek sprzedawanych przez Pocztę Obozową oraz do wykonania większej grafiki z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel (por. lot 29122 aukcja XC); walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
16018

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na froncie stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" odciśnięty 20.VIII; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


100 PLN
16019

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
16020

1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO".


500 PLN
16021

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
16022

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


200 PLN
16023

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
16024

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
16025

1944 grafika obozowa autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowana monogramem "PZ", grafika o tematyce harcerskiej i olimpijskiej poświęcona ppor Janowi Bugajskiemu - przedwojennemu działaczowi Harcerstwa Polskiego, w obozie animatorowi ruchu i organizacji sportowych, w grafice umieszczone jego inicjały "JB", bardzo rzadka grafika wklejona do składanego karnetu, lekkie plamki głównie na karnecie.


3 000 PLN
16026

1945 kartka obozowa przycięta po bokach i od dołu.

Fi.24
50 PLN
16027

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
750 PLN
16028

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
16029

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
160 PLN
16030

1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichela - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 18.V w Warszawie.

Fi.bl.20
30 PLN