Auction 113. Polish People's Republic 1952-1989

18775

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, nieząbkowany znaczek za 20 gr z błędem na poz.73 "plama pod GR"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.790A B1
Mi.934B
40 PLN
18776

1955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.798-801
Mi.942-5
30 PLN
18777

1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH".

Fi.798-801
Mi. Mi.942-45
20 PLN
18778

1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka).

Fi.802-3
Mi.946-7
20 PLN
18779

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-07
Mi.948-51
20 PLN
18780

1955 Rok Mickiewiczowski, znaczek z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Więcław.

Fi.806P
60 PLN
18781

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.808-9
Mi.952-3
40 PLN
18782

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria w czworoblokach.

Fi.808-9
Mi.952-3
60 PLN
18783

1955 AMBULANS NR.243 relacji NOWY SĄCZ-CHABÓWKA, koperta - całostka z nadrukiem fioletowego stempelka gumowego typu 5 "CENA 75 GR", napis "CENA 95 GR" antykwą, klapa ostro zakończona, hasło propagandowe G; przesłana -9.11.55 ambulansem do Zakopanego; dobry stan zachowania.

Fi.Ck18IIIa
120 PLN
18784

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
18785

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15-16
80 PLN
18786

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
18787

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
160 PLN
18788

Fi.bl.14-15
30 PLN
18789

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok na liście z Poznania do Niemiec.

Fi.bl.15
Mi.Bl.16
80 PLN
18790

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
18791

Fi.bl.15 B1
100 PLN
18792

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU", blok 15 z błędem - przecinek między "LN" w "OGÓLNOPOLSKA"; gwarancja.

Fi.bl.15 B2, bl.14
Mi.Bl.14-15
100 PLN
18793

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 1zł na kopercie luksusowo ostemplowany 8.11.60 idealnie odciśniętym efektownym kasownikiem okolicznościowym "WLKP. WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13.XI.1960 100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO 1860-1960" Poznań 9; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.16
Mi.Bl.17
80 PLN
18794

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 1+1 zł z błędami: "litera Z w ZŁ uszkodzona" i przesunięte ku górze tło znaczka; czyste, dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.bl.16 B
Mi.Bl.19
60 PLN
18795

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki na listach poleconych do Austrii na okolicznościowych kopertach i stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.16, 17
Mi.Bl.15, 16
60 PLN
18796

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w warszawie, bloki na listach do Niemiec.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.15-16
100 PLN
18797

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
18798

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
70 PLN
18799

1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE".

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
18800

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
18801

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
60 PLN
18802

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.16B1
Mi.Bl.17
40 PLN
18803

Fi.bl.17
Mi.Bl.18
350 PLN
18804

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 2+1 zł z błędami "białe plamki na powierzchni"; czyste, dobry stan zachowania (plamka kleju na powierzchni z lewej strony u dołu); gwarancja.

Fi.bl.17 B
Mi.Bl.18
120 PLN
18805

1955 przesyłka z Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego ("bezpieki") w Rzeszowie przesłana kurierem do Prezydium Rady Narodowej Warszawy, trójkątny stempel nadawczy "Dla pakietów Nr.44 WOJEW. URZĄD BEZP. PUBL. w RZESZOWIE", przesyłka oznaczona stemplem "TAJNE", zabezpieczona na odwrocie pieczęcią lakową; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
18806

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
18807

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
210 PLN
18808

1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
250 PLN
18809

Fi.810-1003
Mi.954-1147
650 PLN
18810

Fi.810-3422, bl.18-157
Mi.954-3570, Bl.19-127
3 900 PLN
18811

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 20 gr z przesuniętą barwą czarną, ząbkowanie 12½:12¾; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.812 MK2
Mi.955
200 PLN
18812

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
18813

Fi.813
Mi.957
25 PLN
18814

Fi.813MK
Mi.957
85 PLN