Auction 113. Polish People's Republic 1952-1989

18975

1959 dyscypliny sportowe, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.944MK
Mi.1089
45 PLN
18976

1959 dyscypliny sportowe, znaczek z niespasowanym drukiem barw.

Fi.944MK
45 PLN
18977

1959 III Zjazd PZPR, parka znaczków za 40 gr, prawy z błędem na poz.47 "Q zamiast O" (Fi.60.-), znak wodny III.4; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.945 B1
Mi.1090
50 PLN
18978

1959 III Zjazd PZPR, karnet okolicznościowy.

Fi.945-7
25 PLN
18979

1959 III Zjazd PZPR, znaczek z błędem "biała plama przy O w POLSKA".

Fi.945B1
Mi.1090
40 PLN
18980

1959 III Zjazd PZPR, dziesięcioblok ze znaczkiem z błędem "biała plama przy O"

Fi.945B1
Mi.1090
60 PLN
18981

Fi.945B1
Mi.1090
40 PLN
18982

1959 III Zjazd PZPR, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.946
Mi.1091
25 PLN
18983

1959 III Zjazd PZPR, znaczek za 60 gr z powtarzalnym błędem na poz.3 "kropka na fladze", znak wodny III.3; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.946 B
Mi.1091
50 PLN
18984

1959 Grzyby polskie, seria w parkach tête-bêche (Fi.200.-).

Fi.948-55
Mi.1093-1100
180 PLN
18985

1959 grzyby, parka tete-beche ciętych znaczków za 40 gr. bez barw zielonej, brązowej i żółtej (Fi.1800.-), gwarancja.

Fi.950 nz
Mi.1094
1 800 PLN
18986

1959 grzyby polskie, parka makulaturowa w układzie tete - beche bez druku barw zielonej, brązowej i żółtej, dla porównania normalny znaczek, gwarancja.

Fi.950MK
Mi.1065
1 600 PLN
18987

1959 Grzyby polskie, parka znaczków za 60 gr. z rzadkimi położeniami - III.2 i III.4 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.951
Mi.1096
60 PLN
18988

1959 grzyby polskie, ekspresowy list polecony z Gliwic nadany 21.4.61 do Katowic, znaczek z serii grzyby polskie za 60 gr. bez druku barwy żółtopomarańczowej.

Fi.951MK1
Mi.1096
550 PLN
18989

1959 grzyby polskie, blok legitymacyjny.

Fi.952
Mi.1097
60 PLN
18990

1959 Grzyby polskie, parka znaczków za 3,40 zł. z rzadkimi położeniami - III.6 i III.8 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.954
Mi.1099
60 PLN
18991

1959 grzyby, znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.954
25 PLN
18992

1959 grzyby, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.954 III.6
Mi.1099
30 PLN
18993

1959 grzyby, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.8, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.954 III.8
Mi.1099
30 PLN
18994

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, kasowany arkusik ze znakiem wodnym w położeniu - III.2.

Fi.956I
Mi.1101
60 PLN
18995

1959 numeracja groteskiem, 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, arkusik stemplowany.

Fi.956 II ark.
Mi.1101KB
300 PLN
18996

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, seria znaczków z przywieszkami, znak wodny w położeniu - III.6, kasowane z pełną oryginalną gumą.

Fi.956 Pw1-3
Mi.1101Zf
30 PLN
18997

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, trudny do złożenia pełen zestaw kombinacji przywieszek znaczków za 10 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.6: przywieszki z prawej, z lewej, nad znaczkiem i pod znaczkiem, trójki pionowe i poziome: znaczek pomiędzy przywieszkami i przywieszka pomiędzy znaczkami, dodatkowo znaczek bez przywieszki; trzy znaczki z błędem na poz.3 "kropka między A i M w ZAMEK", dwa z błędem pomiędzy przywieszkami gwarancja i opis Schmutz, kilka innych gwarancja na znak wodny.

Fi.956 Pw a do o
Mi.1101 Zf
800 PLN
18998

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, pełen zestaw arkusików znaczków za 10 zł. z różnym położeniem znaku wodnego, pierwszy ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, drugi ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.4, trzeci ze znakiem wodnym w położeniu - III.6 - bardzo rzadki bez błędu i czwarty ze znakiem wodnym w położeniu - III.6, z błędem na poz.3 "kropka miedzy A i M w ZAMEK" popularny.

Fi.956I, 956I B1
Mi.1101
1 800 PLN
18999

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, kasowany arkusik ozdobny z unikalnym krojem cyfr numeratora - grotesk, dodatkowo na papierze ze znakiem wodnym w najrzadszym położeniu W.III.4 i z wyraźnie widocznym skośnym położeniem rysunku, gwarancja i opis.

Fi.956II
Mi.1101
1 600 PLN
19000

1959 malarstwo polskie, znaczek z błędem "podwójne Z w MALCZEWSKI", gwarancja Więcław.

Fi.961B1
Mi.1105
30 PLN
19001

1959 malarstwo polskie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.961MK
20 PLN
19002

1959 Esperanto - 100 rocznica urodzin Ludwika Zamenhofa, okolicznościowy znaczek na liście z Warszawy, wysłanym 24.VII do Katowic; kasownik odbiorczy

Fi.967
Mi.1111
20 PLN
19003

1959 międzynarodowy kongres Esperantystów, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.967 III.7
Mi.1111
30 PLN
19004

1959 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONGRES ESPERANTYSTÓW".

Fi.967-68
Mi.1111-12
40 PLN
19005

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 45 gr z błędem nadruku "uszkodzona litera Ń", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.974 B
Mi.1118
60 PLN
19006

1959 VIII Wystawa Filatelistyczna, narożny znaczek za 45 gr. z błędem nadruku na poz.7 "N zamiast Ń", na marginesie oznaczenie walca (1 walec, 2 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.974 B1
Mi.1118 I
120 PLN
19007

1959 10-lecie Światowego Ruchu Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - barwa szara "weszła" na nominał, gwarancja.

Fi.975MK
Mi.1119
30 PLN
19008

1959 karnet - "40 LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA".

Fi.976-78
Mi.1120-22
40 PLN
19009

1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek za 2,50 zł z błędem "kreska z prawej strony i u góry D w MIĘDZYNARODOWEGO", znak wodny III.3; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.978 B1
Mi.1122
30 PLN
19010

1959 Przyjaźń polsko-chińska, znaczek za 2,50 zł z błędem "kreska z prawej strony brzuszka cyfry 5 w nominale 2,50", znak wodny III.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.980 B1
Mi.1124
60 PLN
19011

1959 loty kosmiczne, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, znaczek za 2,50 zł z rzadkim znakiem wodnym III.2, arkusz znaczka za 40 gr. Gwarancja lub atest na życzenie.

Fi.983-5A ark. (985A III.2)
Mi.1127-9B
950 PLN
19012

1959 loty kosmiczne, pasek metrykalny 5 nieząbkowanych znaczków za 40 gr z poz. 1/6/11/16/21 ze znakiem wodnym III.4, przed 16 i 21 znaczkiem oznaczenie walca N.I.W.I.59. w położeniu lustrzanym, nad 1 znaczkiem liczba rozrachunkowa odwrócona (do góry nogami); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.983A
Mi.1127B
200 PLN
19013

1959 loty kosmiczne, arkusz nieząbkowanych znaczków za 40 gr ze znakiem wodnym III.4, zwraca uwagę odwrócone (do góry nogami) położenie liczb rozrachunkowych na dolnym i górnym marginesie; dobry stan zachowania.

Fi.983A
Mi.1127B
1 000 PLN
19014

Fi.985A
Mi.1129B
40 PLN