The auction will start on 21.06.2024

Auction 112. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1856

1918 drugie wydanie lubelskie, parka kasowanych znaczków za 50/60 hal., prawy z błędem "brak kropki po HAL", sygnowane F.Sambor LUBLIN, gwarancja.

Fi.27a+27a B5
Mi.26
140 PLN
1857

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z bardzo dużym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, ładny stan zachowania, sygnowany Rachmanow, gwarancja.

Fi.27a B
Mi.26
80 PLN
1858

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. ze znacznym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Ryblewski.

Fi.27a B
Mi.26 
250 PLN
1859

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN
1860

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. na wycinku oryginalnie użyty w Olkuszu i dodatkowo z błędem "brak kropki po HAL", ładny stan, gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
250 PLN
1861

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
1862

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
250 PLN
1863

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "brak kropki po hal".

Fi.27aB5
Mi.26
200 PLN
1864

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "brak kropki po hal", gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.27aB5
Mi.26
200 PLN
1865

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "litera S zniekształcona", gwarancja Schmutz.

Fi.27aB8
Mi.26
212 PLN
SOLD
1866

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
1867

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
1868

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.24K
360 PLN
SOLD
1869

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo z błędem "brak kropki po HAL" (Fi.900.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.27a No B5
Mi.26 
600 PLN
1870

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
1871

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.27b
Mi.26
600 PLN
1872

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.27b
Mi.26
180 PLN
1873

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
1874

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
SOLD
1875

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
SOLD
1876

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z błędem na poz.20 "brak liter TA w POCZTA", ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B10
Mi.27
120 PLN
1877

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
1878

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1950.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz

Fi.28 No
Mi.27 
1 400 PLN
1879

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem, jeden w położeniu odwróconym (Fi.13500.-), dodatkowo nadruk odwrócony z podobnym do B11 błędem "uszkodzone T w POCZTA" za który katalog przewiduje 50% dopłaty (+6750.-), piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.28 Non
Mi.27 
14 000 PLN
1880

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.27
400 PLN
1881

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.28
160 PLN
1882

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja Wiatrowski.

Fi.28B10
Mi.27
400 PLN
1883

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "uszkodzone T", gwarancja bez oznaczenia błędu.

Fi.28B11
Mi.27
650 PLN
1884

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "T bez prawej poziomej kreski", gwarancja.

Fi.28B11
Mi.27
500 PLN
1885

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
1886

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w pięknym stanie, katalog Fischer 7.800,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
4 500 PLN
1887

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
1888

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski,.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
1889

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
1890

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
1891

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
1892

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z abklaczem, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
100 PLN
1893

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi, list ponad dwukrotnie przepłacone, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
1894

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKA", prawy znaczek z błędem "brak liter TA", gwarancja Kronenberg.

Fi.29 B10+12
Mi.28
177 PLN
SOLD
1895

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce, gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28 
400 PLN
SOLD