Auction 112. Foreign Postage on Polish territory

279

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwaria - Wadowice nr 2355.

45 PLN
280

800 PLN
281

1910 kartka firmowa z Warszawy do Francji.

40 PLN
282

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 25.1.11r., gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.71
300 PLN
283

1911 list z Niemiec nadany w ambulansie pocztowym na trasie Halle- Poznań.

70 PLN
284

1911 kartka z Krakowa do Wilna, stempel odbiorczy z Wilna

50 PLN
285

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Czernowitz (Bukowina) - Lwów nr 499.

50 PLN
286

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rzeszów - Kraków nr 536.

60 PLN
287

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wiedeń - Kraków nr 2.

50 PLN
288

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Przeworsk - Dębica nr 490.

80 PLN
289

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, dofrankowana całostka (koperta) wysłana 6 stycznia jako polecona z miejscowości Castro w Chile do Görlitz, datowniki urzędów tranzytowych: Concepcion i Santiago, list po osiągnięciu Europy, przez Belgię dotarł do do Görlitz w Prusach, skąd dosłano go do Wrocławia - datownik odbiorczy 19.2; efektowny walor o niecodziennym, ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
290

1912 karta pocztowa wysłana 21.IV z Krakowa do Otwocka, przejściowy datownik urzędu miejskiego w Warszawie z dnia 17.IV, otwocki datownik odbiorczy z 18.4, stempelek nadawcy "ZWIĄZEK OCHRONY BROWARÓW KR. GAL. I LOD. Z W. KS. KRAK."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Mi.P216
100 PLN
291

1912 widokówka wysłana 6.4 z Gniezna do Warszawy; WARSZAWSKI datownik odbiorczy ВАРШАВА ГОРОДСК.ПОЧТ. 28.III.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.86I
30 PLN
292

1912 znaczek z dziurkowaniem firmowym "TWU" skasowany w Krakowie.

Mi.111
30 PLN
293

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 5.X z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 24.9 na froncie.

Mi.142; P216
30 PLN
294

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
295

1912 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505.

50 PLN
296

1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie.

500 PLN
297

1912 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 94.

60 PLN
298

1912 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hnizdyczów - Kochawina nr 168.

90 PLN
299

1913 wieloblok z listu z Landwarowa.

Mi.82
100 PLN
300

1913 widokówka wysłana 21.12 z Częstochowy do Dąbrowy, datownik odbiorczy, dobry stan zachowania.

Mi.84
30 PLN
301

1913 znaczek z dziurkowaniem firmowym "TWU" skasowany w Krakowie.

Mi.111
30 PLN
302

1913 Podhajce, austriacki znaczek wydania z 1908 roku unieważniony kasownikiem w Podhajcach.

Mi.139
20 PLN
303

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K16
60 PLN
304

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P25
30 PLN
305

Mi.U52A
60 PLN
306

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U53A
80 PLN
307

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U54A
120 PLN
308

1913 kartka z Warszawy do Lubartowa.

25 PLN
309

1913 list firmowy z Warszawy do Szwajcarii. Stempel nadawczy Warszawa Dworzec Wileński

100 PLN
310

40 PLN
311

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 539.

60 PLN
312

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym Kirschberg - Gronthal Zug 1413, widokówka i stempel zamku Kynast (zamek Chojnik w karkonoszach).

40 PLN
313

1914 przekaz paczkowy z Francji do Lwowa, na odwrocie stempel urzędu celnego we Lwowie.

40 PLN
314

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Itzkany (Bukowina) - Lwów nr 99.

50 PLN
315

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 51.

50 PLN
316

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dynów - Przeworsk nr 546.

100 PLN
317

1915 widokówka (Morskie Oko) wysłana 31.XII z Zakopanego do Krakowa, stempelek cenzury w Nowym Targu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.142
30 PLN
318

1915 kartka z Dzialyn (Działyń powiat gnieźnieński) do Wolsztyna.

90 PLN