Auction 112. Polish People's Republic 1952-1989

8540

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
8541

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
8542

1979 badanie kosmosu, blok z zaplamieniem czerwoną farba drukarską w lewym dolnym rogu, gwarancja.

Fi.bl.110MK
Mi.Bl.80
90 PLN
8543

1979 50-lecie Polskich Linii Lotniczych, komplet 10 kartek okolicznościowych ze stemplami okolicznościowymi tego samego wzoru z różnych miast Polski.

80 PLN
8544

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
8545

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
8546

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
8547

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
8548

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
200 PLN
8549

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
8550

Fi.2526-29 ND
300 PLN
8551

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, znaczek z błędem "krótszy kijek".

Fi.2528B1
Mi.2676
20 PLN
8552

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681
40 PLN
8553

1980 35. rocznica układu PRL-ZSRR, parka znaczków, lewy z błędem "kropla laku przed pieczęcią ZSRR"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2533 B
Mi.2681
100 PLN
8554

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
8555

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
8556

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
8557

1980 Grzyby niejadalne pod ochroną, parka znaczków za 8 zł prawy z błędem na poz.16 "Ścięte P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2549 B1
Mi.2697
50 PLN
8558

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ściętye a w Polska i uszkodzona flaga".

Fi.2565B1
Mi.2713
35 PLN
8559

Fi.2565B1
Mi.2713
40 PLN
8560

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
8561

40 PLN
8562

1981 POCZTA JACHTOWA, S/y "Wojewoda Koszaliński" dekoracyjna koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2423
Mi.2570
40 PLN
8563

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
8564

1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
60 PLN
8565

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
35 PLN
8566

1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
8567

1981 Pablo Picasso, nowodruk z niskim trzycyfrowym numerem.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
8568

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
240 PLN
8569

1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
25 PLN
8570

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
20 PLN
8571

Fi.2586B1
25 PLN
8572

1981 100.rocznica urodzin Pabla Picassa, komplet: przywieszka z prawej, przywieszka z lewej, przywieszka między znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2589Pw
Mi.2728aZf
20 PLN
8573

Fi.2596 B1
Mi.2739
60 PLN
8574

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
8575

Fi.2608-12
Mi.2764-68
80 PLN
8576

Fi.2608-12
Mi.2764-68
25 PLN
8577

1981 restytucja żubra, dziesięć serii w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.2608-12 ark.
Mi.2764-68
60 PLN
8578

Fi.2613B1
Mi.2756
25 PLN
8579

1981 Dzień Znaczka - stara broń, narożne parki znaczków drukowanych w NRD z oznaczeniem drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR" na dolnym marginesie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70
20 PLN