Auction 112. Polish People's Republic 1952-1989

3731

1962 Poczta Harcerska, seria nalepek Poczty Harcerskiej wydanych z okazji X wieków Gdańska i 25. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof - kompletne arkusiki.

500 PLN
7341

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta i ząbkowana.

Fi.641-2A, B
Mi.779-80A, B
80 PLN
7342

1953 groszy, list firmowy Kielc nadany 13.01.53 do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem typ 3 w barwie fioletowej, znaczki użyte po wycofaniu z obiegu.

Fi.524
Mi.656
60 PLN
7343

1953 karnet - "III ŚWIATOWY KONGRES STUDENTÓW w WARSZAWIE".

Fi.673-7
Mi.811-5
40 PLN
7344

1952 Uchwalenie Konstytucji PRL, seria, znaczek za 3 zł z plamą farby drukarskiej na górze znaczka.

Fi.622-3
Mi.760-1
50 PLN
7345

1952 uchwalenie Konstytucji PRL, koperta pierwszego dnia obiegu.

Fi.622-3 FDC
Mi.760-1
30 PLN
7346

Fi.626-8
Mi.764-6
40 PLN
7347

1952 elektrownia w Jaworznie, seria z odmianami.

Fi.626-8
Mi.764-6
140 PLN
7348

1952 Elektrownia w Jaworznie, 1 zł z podwójnym moletowaniem liter ELEK w napisie ELEKTROWNIA, znaczek projektowany przez Czesława Słanię, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.627 B1
Mi.765
50 PLN
7349

1952 Elektrownia w Jaworznie, 1,50 zł odmiana o ząbkowaniu ramkowym ZR 11½:11¾, czysty, znaczek projektowany przez Czesława Słanię; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.628a
Mi.766C
80 PLN
7350

1952 Zabytkowe budowle, parka pionowa znaczków za 45+15 gr, dolny z błędem na poz.13 "kropka nad P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.629 B1
Mi.767
150 PLN
7351

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 60 gr z błędem na poz.93 "kreska między W i A w GRYWAŁD", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.630 B4
Mi.768
120 PLN
7352

1952 Zabytkowe budowle, czysty znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA (Fi.60.-).

Fi.631
Mi.769
50 PLN
7353

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA z błędem "kropka pod literą I w NIEDZIGA"; czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.631I
Mi.769I
150 PLN
7354

1952 zabytkowe budowle, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.631MK
Mi.769II
375 PLN
7355

1952 święto Lotnictwa, znaczek z przesuniętą perforacją, na dole normalny znaczek dla porównania.

Fi.634
Mi.772
25 PLN
7356

1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, 5 gr znaczek o ząbkowaniu ramkowym ZR 12½:12¾ z uszkodzonym w trakcie procesu drukarskiego rysunkiem, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.637
Mi.775A
120 PLN
7357

1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, seria z odmianą znaczka za 5 gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.637, 637a, 638
Mi.775A, 775C, 776A
30 PLN
7358

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, czysta (Fi.100.-).

Fi.641-2A
Mi.779-80B
80 PLN
7359

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta, kasowana (Fi.110.-).

Fi.641-2A
Mi.779-80B
80 PLN
7360

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria cięta.

Fi.641-2A
Mi.779-80B
50 PLN
7361

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami.

Fi.641-2B
Mi.779-80
60 PLN
7362

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria ząbkowana z pustopolami z lewej strony; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.641-2B Pp
Mi.120
120 PLN
7363

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.642B
Mi.780A
35 PLN
7364

1952 II Konkurs skrzypcowy im.Henryka Wieniawskiego, makulatura znaczka za 45+15 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.648 MK
Mi.786
80 PLN
7365

1952 Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej, znaczek za 45+15 gr bez napisu LENIN (Mi.50 euro, Fi.120.-), gwarancja.

Fi.XXV
Mi.782I
120 PLN
7366

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek bez napisu LENIN.

Fi.XXV
Mi.782I
80 PLN
7367

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek bez napisu LENIN, gwarancja M. Wysocki

Fi.XXV
Mi.782I
120 PLN
7368

Fi.XXV
Mi.782I
100 PLN
7369

1953 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Wrocław nr 503.

Fi.533, 540
20 PLN
7370

1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek za 60 gr z przesuniętym drukiem koloru czerwonego, czyste, gwarancja Krawczyk.

Fi.653
Mi.791
90 PLN
7371

1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.653-4
Mi.791-2
400 PLN
7372

1953 rocznik znaczków czystych (Fi.863.-).

Fi.653-98
Mi.791-836
715 PLN
7373

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria kasowana z pełną oryginalną gumą.

Fi.657-58
Mi.795-96
60 PLN
7374

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, znaczek z błędem "odwrócone 1" na liście poleconym z Bytomia 25.8.55 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.658B1, 595
Mi.733, 796
180 PLN
7375

1953święto 1 Maja, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.659-60
Mi.797-8
60 PLN
7376

1953 święto 1 Maja, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.659-60
Mi.797-8
20 PLN
7377

1953 święto 1-go Maja, parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.660
30 PLN
7378

1953 VI Kolarski Wyścig Pokoju, seria.

Fi.661-3
Mi.799-801
60 PLN
7379

1953 VI kolarski Wyścig Pokoju, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wyścigu z Warszawy.

Fi.661-3
Mi.799-801
30 PLN