Auction 112. Plebiscites 1920-1922

3812

1920 Górny Śląsk, znaczek ze stemplem Löwitz (Lewice), stempel typ C, Gruber 45 EUR.

Fi.20
50 PLN
3813

1920 Górny Śląsk - GOLASSOWITZ (Kr.Pleß) - Golasowice, datownik typu C (dawniej typ III), czytelnie odciśnięty 23.08 na znaczku za 30 fen, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.20
60 PLN
3814

1920 Górny Śląsk, list bankowy z Katowic do Niemiec.

Fi.21
60 PLN
3815

1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Lublinitz (Lubliniec), stempel typ Ea, Gruber 70 EUR.

Fi.21
70 PLN
3816

1920 Kwidzyn, znaczek wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.22
120 PLN
3817

1920 Kwidzyn, znaczek wydania przedrukowego unieważniony kasownikiem Christburga (Dzierzgoń), gwarancja Wiatrowski.

Fi.22
180 PLN
3818

1920 Górny Śląsk, list polecony z Friedrichshütte (Strzybnicy) nadany 7.9.20 do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.22, 25
200 PLN
3819

1920 Kwidzyn, zestaw znaczków wydania przedrukowego.

Fi.22-25
250 PLN
3820

1920 Kwidzyn, znaczek wydania przedrukowego unieważniony kasownikiem MMarienburga (Malbork), gwarancja Wiatrowski.

60 PLN
3821

Fi.23b
100 PLN
3822

Fi.24
60 PLN
3823

1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Bismarckhütte (Hajduki Wielkie), stempel typ Ba, Gruber 40 EUR.

40 PLN
3824

1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Bittkow (Bytków Śląski), stempel typ C, Gruber 45 EUR.

Fi.26, 29
100 PLN
3825

1920 Kwidzyn, seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
3826

1920 Kwidzyn, zestaw znaczków III wydania przedrukowego.

Fi.26-9
300 PLN
3827

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.180.-) na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
3828

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
3829

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, unikalny narożny znaczek za 3 Mk. z podwójnym nadrukiem (Fi.4500.-), kilka przebarwień na gumie, poza tym w ładnym stanie, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.28 Np
Mi.28 DD
3 200 PLN
3830

1920 Kwidzyn, seria podstawowa tak zwanego drugiego wydania mediolańskiego, znaczki na wycinkach unieważnione kasownikiem Kwidzyna.

Fi.30-43
320 PLN
3831

1920 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe, gwarancja Schmutz.

Fi.39
500 PLN
3832

1920 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe, znaczek częściowo bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
3833

1920 Olsztyn, zestaw 10 całostek dwóch wydań, całostka Cp7 z opłaconą odpowiedzią w dwóch egzemplarzach, jeden z przesuniętym drukiem znaku opłaty, do kompletu brak całostki Cp9.

Fi.Cp1-8, Cp10
1 200 PLN
3834

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.40.-).

Fi.Cp2
30 PLN
3835

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania przesłana 4.1.1921 miejscowo w Bytomiu, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4b, 17
80 PLN
3836

1920 Olsztyn, dwa sekretniki.

Fi.Cs1, 2
200 PLN
3837

1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego.

Fi.Ctp2
120 PLN
3838

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze czarnym na białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie - uwaga kreseczka w tle nie jest rysą, gwarancja Krawczyk.

Fi.DIIIx2
320 PLN
3839

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.DIx2
200 PLN
3840

Fi.GIIx2
130 PLN
3841

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Walocha.

Fi.GIx2
180 PLN
3842

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.GIx2
160 PLN
3843

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof. J.Czajkowskiego.

Fi.I
500 PLN
3844

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 500 PLN
3845

1920 Olsztyn, seria czysta w marginesowych parkach wydania nie dopuszczonych do obiegu, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5, 10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Mikulski.

Fi.I-V
5 000 PLN
3846

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.IIDx2
135 PLN
3847

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
160 PLN
3848

Fi.IIx1
220 PLN
3849

Fi.IVx1
140 PLN
3850

1920 Górny Śląsk, I wydanie urzędowe, parka znaczków za 30 fen., dolny z nadrukiem C.G.H.S., a górny bez nadruku z widocznym "suchym uderzeniem formy", na odwrocie abklatsch obu nadruków - w tym górnego, którego nie ma na froncie - unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.U5
600 PLN
3851

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.VI
500 PLN