Auction 111. Air mail

51839

1935 wydanie na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności, 30-blok nalepki za 20 gr.

750 PLN
51840

1935 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

Fi.65
10 PLN
51841

1935 sześcioblok nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

Fi.65
60 PLN
51842

1935 Afryka Południowo-Zachodnia, list lotniczy wysłany 15.X z Maltahohe do Prausnitz (Prusice); na odwrocie stempel tranzytowy Mariental.

Mi.153
100 PLN
51843

1935 przesyłka z zawodów szybowcowych w Ustjanowej wysłana 12.7.35 pocztą na trasie Ustjanowa - Lwów i dalej do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
51844

1936 Komitet O.P.L.G (Obrony Przeciw Lotniczo Gazowej) biernej - wydanie lokalne dla miasta stołecznego Warszawy - Samolot, nalepka za 50 gr. w kolorze żółtym, kursy O.P.L.G przeprowadził Warszawski Okręg Wojewódzki LOPP, nigdzie dotąd niekatalogowany jeden z najrzadszych walorów tego działu.

800 PLN
51845

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list do Warszawy przesłany 3.VII, znaczek skasowany okolicznościowym datownikiem z wizerunkiem szybowca w agencji pocztowej Ustjanowa "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1936 r. USTJANOWA (USTRZYKI DOLNE)" - zwraca uwagę odwrócona cyfra 9 w dacie rocznej - jest 1636, powinno być 1936, dodatkowy dwuwierszowy stempelek "LOT Ustjanowa-Lwów" - oba stemple o stopniu rzadkości C - według Myślickiego (Myślicki 36 016 +229), na odwrocie datowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty (Fi.400.-).

500 PLN
51846

1936 Lot Południowo-Zachodniej Polski w Krakowie, dofrankowana karta pocztowa adresowana do Stanisławowa przesłana 31.V balonem na trasie Kraków-Igłomia (datownik odbiorczy na froncie), znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "VII LOT POŁUDNIOWO ZACHODNIEJ POLSKI POCZTA BALONOWA" (Myślicki 36 011) odciskanym w różnych kolorach - tu fioletowym (154 przesyłki), dodatkowy stempel "Balon Kraków-Aeroklub Krakowski" (Myślicki 36 221) - oba stemple stopień rzadkości C; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne ślady po podlepkach).

Fi.14b
300 PLN
51847

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, koperta ofrankowana m.in. znaczkiem za 55 gr z pamiątkowym przedrukiem przesłana balonem "Legionowo" na trasie Warszawa-Peliszcze, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "GORDON-BENNETT POCZTA BALONOWA" (wg Myślickiego stopień rzadkości C); dobry stan zachowania (Myślicki 36 027).

Fi.20d
80 PLN
51848

1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Syrena z Warszawy do Chotynicz, na odwrocie nalepka Aeroklubu RP.

Fi.20e
400 PLN
51849

Fi.53
3 200 PLN
51850

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Ateny.

Fi.127a
150 PLN
51851

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Hajfy wysłany 28.X z Piotrkowa Trybunalskiego z dopiskiem "Luft Post Warszawa 19", dodatkowe okrągłe stemple lotnicze: z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny i "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM"; koperta uzupełniana.

Fi.128a
120 PLN
51852

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Jerozolimy wysłany 27.X z Warszawy, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Warszawa 19 Port Lotniczy (Myślicki 36 037 - stopień rzadkości C), dodatkowy okrągły stempel lotniczy z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.128a
120 PLN
51853

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Tel Awiwu wysłany 27.X ze Lwowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Lwów 2 (Myślicki 36 036 - stopień rzadkości C), dodatkowe okrągłe stemple lotnicze: z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C) i "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM" (Myślicki 36 237); słabszy stan zachowania.

Fi.128b
150 PLN
51854

1936 Brazylia, efektowna widokówka datowana 16.12 w Blumenau wysłana do Kowar (Schmiedeberg i/Rsgb); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.397, 457, 462
200 PLN
51855

1937 Warszawa - Lwów - Jerozolima "LOT", list wysłany 5 IV z Warszawy do Karkur, dodatkowy fioletowy stempelek okolicznościowy "OTWARCIE KOMUNIKACJI POCZTOWO LOTNICZEJ Z POLSKI DO PALESTYNY LWÓW 2 5.IV.1937"; dobry stan zachowania.

Fi.131a
100 PLN
51856

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy Helsinki 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
51857

1937 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki z dodatkowym stemplem fińskim, na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.132d
200 PLN
51858

1937 poczta lotnicza nad Południowym Atlantykiem obsługiwana przez niemieckie wodnosamoloty i statek katapultowy s/s Westfalen, list wysłany 2.6 z Berlina do Brazylii, znaczki unieważnione rzadkim wirnikiem "Deutsche Luftpost 250 mal über den Südatlantik", dodatkowy czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie datownik odbiorczy z 5.VI; kopertę po ofrankowaniu znaczkami brazylijskimi odesłano 10.VI do Berlina, dodatkowy stempel okolicznościowy "CONDOR-LUFTHANSA 250 TRAVESSIA AEREA DO ATLANTICO SUL JUHNO 1937"; efektowna całość o niezwykle ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Mi.399, 400, 405, 470, 530, 537, 603
800 PLN
51859

1937 Austria, dekoracyjnie ofrankowana widokówka, drogą lotniczą wysłana 12.IX z Wiednia do Lubeki.

Mi.598-600, 602
80 PLN
51860

1938 kartka z zawodów poczty balonikowej L.O.P.P. w Chełmie, z instrukcja dla znalazcy do odesłania do organizatora lotu droga pocztową, zachowało się ok 10 kartek przesłanych balonikami.

Fi.28
2 051 PLN
51861

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Sanok".

Fi.29f
300 PLN
51862

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XV lecie LOPP, znaczek beznominałowy czysty.

Fi.80
20 PLN
51863

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czworoblok czystych znaczków beznominałowych, piękny stan zachowania.

Fi.82
200 PLN
51864

1938 Pierwszy lot liniowy Warszawa - Kaunas, koperta z efektownym stemplem okolicznościowym wysłana 15.VII, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.138a
200 PLN
51865

1938 Watykan, list lotniczy wysłany 22.6 do Neapolu; na odwrocie stemple: tranzytowy i odbiorczy.

Mi.49, 60
60 PLN
51866

1938 Francja, znaczek lotniczy za 50 franków - "banknot" na froncie koperty poleconego listu lotniczego (sam znaczek kasowany Fi.300 euro) wysłanego 14.II z Cherbourga do Hamburga; na odwrocie stempel odbiorczy 24.2.

Mi.321
800 PLN
51867

1938 Austria, ostatni dzień obiegu znaczków austriackich, polecony list lotniczy, wysłany 31.X z Wiednia do Berlina, datownik odbiorczy; po włączeniu Austrii do III Rzeszy znaczki austriackie w dniu 31.X utraciły ważność obiegową.

Mi.473, 473
100 PLN
51868

1938 list z wystawy poczty sterowcowej w Konstancji na okolicznościowej kopercie.

50 PLN
51869

1939 list z Krajowych Zawodów Balonowych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach przewieziony balonem Legionowo, przesyłka z rzadką nalepka balonową.

Fi.29c
500 PLN
51870

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk.

Fi.142a
120 PLN
51871

1939 Warszawa - Londyn "British Airways", koperta przesłana pocztą lotniczą, znaczki skasowane datownikiem WARSZAWA 2 "LOT" z wyróżnikiem "a", dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT WARSZAWA-LONDYN 17-IV-1939 R" (Myślicki 39 206), stempelek własnościowy "H.Górny"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.142a
180 PLN
51872

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, koperta przesłana 15.V na trasie Warszawa Kopenhaga (Fi.200.-), znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu, na odwrocie datownik odbiorczy; walor w słabszym stanie zachowania (przebarwienia).

Fi.144a
80 PLN
51873

1939 pierwszy lot Warszawa-Belgrad, koperta przesłana do Belgradu, omyłkowo ostemplowana stemplem okolicznościowym lotu Gdynia - Warszawa - Wenecja - Rzym (oba loty odbywały się tego samego dnia 14.VI); wyjątkowo ciekawa kombinacja; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.148a
300 PLN
51874

1939 dofrankowana koperta (całostka) wysłana drogą lotniczą 22.II z Gdyni do Hildesheim, znaki opłaty skasowane ozdobnym datownikiem z wyróżnikiem "i"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 30 008).

Fi.314, Ck9
Mi.335
60 PLN
51875

1939 Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, list lotniczy wysłany 1.X z Las Palmas do Hamburga przez marynarza statku ss "Everene" należącego do Woermann-Linie Adolfa Woermanna uważanego za największego na świecie prywatnego armatora, zalepka i pieczątka hiszpańskiej cenzury wojskowej.

Fi.772, 795I, 796II
120 PLN
51876

1939 lot sterowca LZ130 "Graf Zeppelin II" na trasie do Görlitz.

Mi.17
100 PLN
51877

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczki dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze sepia i ciemnobrunatnej na papierze żółtym w układzie tête-bêche, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski.

400 PLN
51878

1939 nalepki poczty balonowej z okazji niedoszłych do skutku ze względu na wybuch wojny zawodów Gordon Bennetta we Lwowie.

220 PLN