The new auction will start soon

Auction 111. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
49326

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
49327

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
49328

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
49329

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
49330

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
49331

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.297
500 PLN
49332

1974 V Kongres ZBoWiD, arkusz sprzedażny.

Fi.2164 ark.
Mi.2312
205 PLN
SOLD
49333

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
49334

1974 "OPERACJA ŻAGIEL OPERATION SAIL" Gdynia 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie Komitetu Wykonawczego ostemplowany 19.07, dodatkowo stempel okolicznościowy "OPERATION SAIL 1974 GDAŃSK GDYNIA KOMITET WYKONAWCZY" z godłem państwowym i pieczęci nagłówkowej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2171
Mi.2318
30 PLN
49335

1974 X Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Lublinie, parka znaczków za 1,50 zł, prawy z błędem na poz.23 w 2 sektorze "plamka w drugim A w EDUKACJA"; znaczek z błędem z poziomą fałdką w papierze; gwarancja i opis.

Fi.2176 B1
Mi.2323
40 PLN
49336

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
25 PLN
49337

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, bloczek bardzo ładnie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "Okręgowa Wystawa Filatelistyczna Warszawa 74" na kopercie grzecznościowego listu poleconego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.48
Mi.Bl.59
60 PLN
SOLD
49338

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
49339

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
49340

1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, karnet okolicznościowy z blokiem.

Fi.bl.93
120 PLN
SOLD
49341

1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej, bloczek skasowany w pierwszym dniu obiegu 21.VII stemplem okolicznościowym "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ POLSKA SREBRNY MEDAL" Warszawa 1; z pełną gumą; dobry stan zachowania.

Fi.bl.94
Mi.Bl.60
100 PLN
49342

1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
49343

1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; ciekawy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


20 PLN
49344

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


25 PLN
49345

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski nadanym przez pocztę egipską.


50 PLN
49346

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2209+10 + 4x2320) - niekatalogowany zawierający znaczki z serii sokoły i 25-lecie FSO w Warszawie, w części nakładu na stronie 3 okładki poprawiono czarnym mazakiem opłaty w obrocie zagranicznym z 4 zł na 6 zł i z 2,30 zł na 4,20 zł; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6 (2209, 2210, 2320)
Mi.2356, 2357, 2467
100 PLN
SOLD
49347

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
60 PLN
49348

1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów.

Fi.2148-50ND
10 PLN
49349

1975 nowodruk z okazji XXV-lecia PZF.

Fi.2148ND, 2150ND
15 PLN
49350

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2195, 2199
Mi.2342, 2346
10 PLN
49351

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2196
Mi.2343
10 PLN
49352

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN
49353

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.93,70).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
49354

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
49355

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
49356

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
49357

1975 Międzynarodowy Rok Kobiet, znaczek na karcie maksimum skasowany 11.X stemplem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY ROK KOBIET Wystawa - Kobieta i Filatelistyka" Warszawa 1, dodatkowo autograf Marii Milczarek - przewodniczącej Zarządu Głównego Ligi Kobiet w Polsce.

Fi.2250
Mi.2397
40 PLN
49358

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
20 PLN
49359

1975 zeszycik znaczkowy.

Fi.ZzO7e
40 PLN
SOLD
49360

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny nowodruków bloku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN
49361

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, parka bloków i nowodruków z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50, bl50ND
Mi.Bl.61, Bl.61 SD
60 PLN
49362

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, parka nowodruków.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
50 PLN
49363

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
25 PLN
49364

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czworoblok bloków, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.bl.95(50)
Mi.Bl.61
50 PLN
49365

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej, drukowany formami dwusektorowymi 3x3 nowodruki

Fi.bl.95(50) ND
Mi.Bl.61 ND
40 PLN