The new auction will start soon

Auction 111. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
49286

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 282 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
220 PLN
49287

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158 
30 PLN
49288

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
49289

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
130 PLN
49290

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, górny pasek z bloku z parką rozdzieloną przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
150 PLN
49291

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z lekko przesuniętym w górę drukiem barwy żółtej.

Fi.2015
Mi.2162
15 PLN
49292

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
49293

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów (podwójne zęby), dla porównania na dole normalny znaczek.

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
49294

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
49295

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
49296

1972 turystyka - schroniska górskie, znaczki z pustopolami na górnym i dolnym marginesie - komplet.

Fi.2058, 2059
Mi.2205, 2206
80 PLN
SOLD
49297

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
49298

1972 Jazda polska X-XX w., znaczki za 40 gr w czworobloku narożnym z marginesami, prawy dolny z błędem "zniekształcone G w MACIĄG" na poz.9; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2076 B1
Mi.2223
60 PLN
49299

1972 Mikołaj Kopernik, pasek znaczków z rolki do automatu z numerami drukowanymi na odwrocie.

Fi.2084
Mi.2231
25 PLN
49300

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
49301

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
90 PLN
49302

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
49303

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA".

Fi.bl.90B1
Mi.Bl.52
15 PLN
49304

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
49305

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
49306

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
49307

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
49308

1972 poczta okrętowa z okazji 1. rocznicy podniesienia bandery na ORP KOPERNIK.


10 PLN
SOLD
49309

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
49310

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
49311

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
49312

1973 Zwierzyna łowna, znaczek za 50gr z błędem "zamiast pierwszego K w KONARSKI - grube X" na poz.7; gwarancja.

Fi.2101 B1
Mi.2248
60 PLN
49313

1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "X zamiast K w KONARSKI", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2101B1
Mi.2248
50 PLN
49314

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
49315

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet 4 arkusików - każda wartość w dwóch typach, różnice w rysunku (z fragmentami galaktyki lub bez) widoczne na krawędzi prawych marginesów zaznaczono strzałkami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
200 PLN
49316

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
49317

1973 badanie kosmosu, seria w arkusikach z przywieszkami, w tym znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2108-9 ark. (2109B1
Mi.bl.53, 54
70 PLN
49318

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
49319

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek za 4,90 zł. z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja Krawczyk.

Fi.2109 B1
Mi.2256
30 PLN
49320

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
49321

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
49322

1973 badanie kosmosu, dolny znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.21099B1
Mi.2256
20 PLN
49323

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
49324

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
49325

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN