The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 111. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46802

1944 AMBULANS 111 RELACJI LUBLIN-CHEŁM, Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią przesłana 5.XII z Chełma ambulansem 111 relacji Lublin-Chełm do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; odkrycie opisane przez p.Henryka Bartkowiaka w numerze 10/2016 "Świata Erek", z tym, że prezentowane tam walory pochodzą z 1945 roku - oferowany tu - to być może najwcześniejsza przesyłka przewieziona ambulansem po ponownym uruchomieniu Poczty Polskiej w 1944 roku; co również ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342-343
Mi.383a-384 
1 000 PLN
46803

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 800 PLN
46804

1944 Goznak, list z Tarnowa nadany 15.3.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 531 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
46805

1944 list polecony z Krosna do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178.

Fi.343
Mi.384
220 PLN
46806

1944 Goznak, list z Sandomierza nadany 6.4.45 do Klimontowa, kasownik prowizoryczny Sandomierza i stempel cenzury wojskowej nr 728 na odwrocie.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
46807

1944 Goznak, list z Katowic nadany 18.6.45 do Myszkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1967, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
46808

1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
46809

1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
46810

1944 Goznak, fragment dużego listu poleconego z Kraśnika 13.1.45, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
46811

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 11 4 45 z Piotrkowa Trybunalskiego do Skierniewic, datownik prowizoryczny PIOTRKÓW TRYB. z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury wojskowej 1104; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
46812

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
46813

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
46814

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
46815

1944 Goznak, list polecony z Lublina nadany 9.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 307.

Fi.343
80 PLN
46816

1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
65 PLN
46817

1944 Goznak, list polecony z Radomska wysłany 26.2.45 do Tomaszowa Mazowieckiego, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 259.

Fi.343
120 PLN
46818

1944 Goznak, list z Ostrowca nadany 18.04.45 do Leszna, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Ostrowca, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 780.

Fi.343
180 PLN
46819

1944 Goznak, list firmowy z Lublina nadany 28.09.44 do Lubartowa.

Fi.343
80 PLN
46820

1944 Goznak, list z komendy uzupełnień z Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12.

Fi.343
120 PLN
46821

1944 Goznak, list z Będzina nadany 17.12.45 do Otwocka, list opłacony znaczkiem wydania Goznak za 50 gr. wycofanym z obiegu, wyłapane przez pocztę i stempelek "T" dopłaty.

Fi.343, 363
60 PLN
46822

1944 Goznak, znaczek z poz. 41 z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
46823

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 31-41, dolny znaczek z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
46824

1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
46825

1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
46826

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw  
3 200 PLN
46827

1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk.

Fi.343MK2
180 PLN
46828

1944 K.R.N., list miejscowy z Lublina, koperta użyta prawdopodobnie dwukrotnie na ten sam adres; pierwszy raz list opłacono gotówką 7.8.44, a powtórnie opłacono znaczkiem 4.1.45 (kasownik na znaczku), opłata raz 0,50 zł, a następnie 1 zł odpowiada obowiązującym w tych dniach taryfom pocztowym, osobliwe.

Fi.344
Mi.386
750 PLN
46829

1944 K.R.N., marginesowa pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, lekkie przesunięcie w poziomie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
130 PLN
46830

1944 K.R.N., miejscowy list z Warszawy złożony z formularza telegramu, kasownik prowizoryczny urzędu pocztowego Warszawa 26, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
46831

1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
46832

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", ślad po doplepce, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
46833

1944 K.R.N., WI, poz. 36. znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
65 PLN
46834

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.344
Mi.386 
600 PLN
46835

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów (czysty Fi.225.-, kasowane są 2x droższe), gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386 
250 PLN
46836

1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
600 PLN
46837

1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B1, B2
70 PLN
46838

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
SOLD
46839

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

Fi.344MK
Mi.386
200 PLN
46840

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
46841

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem podwójnym z poz. 90, gwarancja Perzyński, Krawczyk.

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN