Auction 111. WW2 PoW and internment camps

46633

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, blok za 1+99 L. bez gumy.

Fi.bl.1
100 PLN
46634

Fi.bl.1, 1a
1 800 PLN
46635

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy.

Fi.bl.1-3
800 PLN
46636

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
46637

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 600 PLN
46638

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,.

Fi.bo.1-3
1 000 PLN
46639

1946 Fallingbostel, centrum przesiedleńcze dla osób wysiedlonych, list z obozu wysłany 23.IV do Gdańska, stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

1 200 PLN
46640

1946 Państwowy Urząd do Spraw Ewakuacji ludności polskiej z ZSRR - list urzędowy wysłany 3.8 z oddziału Urzędu Repatriacyjnego we Lwówku adresowany do centrali w Warszawie, przesyłka zwolniona od opłaty pocztowej, początkowo oznaczono, a następnie anulowano dopłatę.

120 PLN
46641

1947 obóz w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka do obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 16.IV w Dreźnie, wysłany do Moskwy na adres skrytki pocztowej 7421, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.

80 PLN
46642

100 PLN
46643

120 PLN
46644

1948 list z obozu pracy w Warszawie do Austrii, stempel "POCZTA JEŃCÓW WOJENNYCH / WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" i stempel obozu "OBÓZ PRACY WARSZAWA / ul. Gęsia Nr. 28", Rosjanie utworzyli obóz w miejsce niemieckiego więzienia utworzonego po likwidacji warszawskiego, stemple cenzury i stempel odbiorczy.

1 200 PLN