Auction 111. WW2 PoW and internment camps

46553

250 PLN
46554

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. ze śladem podlepki.

30 PLN
46555

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f., skatalogowany bez wyceny dla znaczka bez podlepki, gwarancja i oznaczenie.

80 PLN
46556

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie - podwójnie skatalogowany i bez wyceny dla znaczka bez podlepki.

Fi.1 MK
300 PLN
46557

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, unieważniony stemplem KOMITET POLSKI FREIMAN z orłem w środku, bardzo rzadki jako kasowany.

Fi.1 MK
400 PLN
46558

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowe znaczki poczty międzyobozowej za 25 f., oba z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, jeden bardzo rzadki na cienkim białym papierze i z białą gumą, nieprecyzyjnie skatalogowane i wycenione tylko jako podlepkowe - jako cechy znaczka 1a wpisano cechy 1 MK, a dla 1 MK i 1a MK zapis powtórzono.

Fi.1 MK, 1a MK
1 500 PLN
46559

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie - reprodukcje malarstwa polskiego, komplet wydań ciętych i ząbkowanych znaczki i arkusiki z dopłatą na PCK.

Fi.1-4 A + B
250 PLN
46560

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK.

Fi.1-4A
28 PLN
46561

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK - reprodukcje malarstwa polskiego, kilka zmarszczeń w papierze, niska cena wywoławcza.

Fi.1-4A, B
100 PLN
46562

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci, arkusiki na cele PCK; cięty i ząbkowany.

Fi.1-4A, B
90 PLN
46563

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", seria na papierze gumowanym deseniowo, w tym blok legitymacyjny ultramarynowego znaczka za 25 pf z datą druku "1.8.1945" znajdującą się za 25 znaczkiem; czyste na podlepce.

Fi.1-4y
60 PLN
46564

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania z pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu (Fi.2300.-), gwarancja Danowski.

Fi.1-9, 2b, 9b
2 500 PLN
46565

Fi.1a-9b
5 000 PLN
46566

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", unikalna parka znaczków za 10 pf. na papierze gumowanym deseniowo, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, poza lekkim przebarwieniem zachowana w bardzo dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.1y
800 PLN
46567

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", znaczek za (20 f.) bez napisu "Hamburg Fischbeck" na karcie pocztowej, wysłanej 7.V z Pöhls do Lubeki, kasownik odbiorczy Poczty Polskiej; znaczki te przeznaczone do opłacania kart i listów zwykłych, a więc przesyłek najpopularniejszych, wydano w niewielkim nakładzie 680 szt. z czego część wykupiono dla celów kolekcjonerskich; reszta został zużyta w kilkanaście dni i całości z oryginalnego obiegu zachowało się niewiele - może kilkanaście sztuk; bardzo przyzwoity stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

2 400 PLN
46568

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", kasowany znaczek za 40 f.

40 PLN
46569

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", znaczek czysty za 40 f.

15 PLN
46570

1945 Lubeka, znaczek wydania Żaglowiec.

15 PLN
46571

1945 Żaglowiec, znaczek poczty między obozowej w Lubece na liście użytym wewnątrz obozu, kasownik i stempel "Urząd Pocztowy Polskiego Obozu w Niemczech 1".

600 PLN
46572

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy czworoblok pięknie kasowanych znaczków za 40 f., lewy dolny z błędem na poz.31 "wiosło".

Fi.2+2 B1
300 PLN
46573

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; kasowany znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3y
150 PLN
46574

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas", typografia z formy cynkowej; znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim, duży margines wokół znaczka; gwarancja i oznaczenie.

Fi.3y
180 PLN
46575

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnobrązowym na białym papierze.

Fi.10A
200 PLN
46576

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze czerwonym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski.

Fi.Ark.13A
800 PLN
46577

1945 żaglowiec, listownik poczty między obozowej w Lubece w bardzo dobrym stanie.

Fi.Ck1
60 PLN
46578

1945 Lubeka, kartka pocztowa ze znakiem opłaty Syrena.

150 PLN
46579

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
46580

1945 Lubeka, całostka obozowa ze znakiem opłaty Syrenka z obiegu pocztowego użyta poza obozem z Uelzen opłacona znaczkami dla poczty dla strefy okupacyjnej angielskiej i amerykańskiej, dekoracyjny walor.

500 PLN
46581

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", karta pocztowa z napisem Lubeka Polski Obóz P.W.X. (byłych jeńców wojennych) w Lubece. Polska kartka pocztowa wysłana do obozu internowanych a Meilen w Szwajcarii, liczne stemple: “Poczta Polska”, kasownik nadawczy ”Lubeka, 28 Maj 1945”, cenzury “Passed” i poczty polowej.

Fi.Cp1a
1 200 PLN
46582

1945 Lubeka, całostka wydania Libertas z dwuwierszowym napisem "KARTA POCZTOWA / CARTE POSTALE".

Fi.Cp1c
200 PLN
46583

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą "L.Z.6.45.25000(1008)" o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty wysłana 20.7 z Polskiego Urzędu Pocztowego w obozie wojskowym w Pöhls do Szkocji, dwuobrączkowy datownik gumowy PÖHLS z dostawioną datą 20.7.45, obok trzywierszowy fioletowy stempel "Urzad Pocztowy Obozu Wojskowego w Niemczech"; datownik przejściowy angielskiej poczty polowej "FIELD POST OFFICE 294"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2a
800 PLN
46584

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa wysłana z obozu przejściowego Cashagen do Torunia, stempelek cenzury wojskowej nr 336, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.Cp2b
500 PLN
46585

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa wysłana z obozu przejściowego Cashagen do Torunia prze Polski Czerwony Krzyż w Londynie, stempelek cenzury wojskowej nr 1466, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.Cp2b
600 PLN
46586

1945 Dachau Allach, komplet bloków, cięty i ząbkowany, z dopłatą na PCK, na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", blok zawiera cztery znaczki - tu wersja ze znaczkiem za 10 f. w kolorze brązowym, napis typu 1 - lekko pochyły, gwarancja i opis.

Fi.bl.1A, 1B
600 PLN
46587

1945 Dachau Allach, blok cięty z dopłatą na PCK, na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", blok zawiera cztery znaczki - tu rzadka wersja ze znaczkiem za 10 f. i napisami w kolorze żółtym zamiast brązowego, napis typu 1 - lekko pochyły, nakład 1000 sztuk, w handlu spotykany sporadycznie, pierwszy raz na naszej aukcji.

Fi.bl.2A
3 000 PLN
46588

Fi.bl.3
200 PLN
46589

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach granatowym i czerwonym na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.bl.3A
80 PLN
46590

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach granatowym i czerwonym na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły, z sucho tłoczoną pieczęcią PCK na marginesie.

Fi.bl.3B
50 PLN
46591

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, nieco większa niż zwykle (5 mm) wysokość bloku.

Fi.bl.3xA
120 PLN
46592

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK, na białym papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3xA
90 PLN