Auction 111. General Government

45554

Fi.Cp5I
75 PLN
45555

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Michowie do Lublina, całostka z nadrukiem "POSTKARTE" długości 40 mm.

Fi.Cp5II
400 PLN
45556

1940 kartka z Warszawy do Puław, całostka z nadrukiem "POSTKARTE" długości 40 mm, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5II
400 PLN
45557

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe 15 - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, fioletowy jednowierszowy ramkowy stempelek agencji "ZAWOJA 1", znak opłaty unieważniono skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
45558

Fi.Cp6A
150 PLN
45559

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Sędziszowie koło Ropczyc przez zwierzchni urząd w Dębicy do Niemiec, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6A
200 PLN
45560

1940 kartka z Tomaszowa do Czerwonego Prądnika, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6A
180 PLN
45561

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe 16 - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp6B
Mi.P7A
250 PLN
45562

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie.

Fi.Cp6B
160 PLN
45563

1940 kartka z Warszawy do Niemiec, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
270 PLN
45564

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Mordach przez zwierzchni urząd w Siedlcach do Góry Kalwarii, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp6B
300 PLN
45565

Fi.Cp7II
Mi.P10
20 PLN
45566

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław, znaki opłaty skasowane jednoobrączkowym datownikiem WARSCHAU SW 22 z wyróżnikiem *c*; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
80 PLN
45567

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
45568

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do niemieckiego obozu pracy Wessenberg (Fi.180.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
Mi.P11
120 PLN
45569

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
45570

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp1A
150 PLN
45571

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja Pelczar.

Fi.FCp2I
100 PLN
45572

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp2II
1 500 PLN
45573

Fi.FCp3
50 PLN
45574

1940 formularz na polskiej całostce, nadruk z błędem "brak P w POSTSACHE", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.FCp3s
185 PLN
45575

1940 formularz na polskiej całostce, tył kartki bez nadruku, gwarancja Pelczar.

Fi.FCp4
60 PLN
45576

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp5BII
2 000 PLN
45577

Fi.Fcp5BII
2 800 PLN
45578

Fi.U1-15
40 PLN
45579

Fi.U1-15
200 PLN
45580

Fi.U1-15
60 PLN
45581

Fi.U2MK
180 PLN
45582

Fi.U3MK
200 PLN
45583

1940 znaczki urzędowe I wydanie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Amt des Generalgouverneurs Krakau" wysłany 12 XII z Krakowa do Wiednia, dodatkowa okrągła pieczęć z godłem "Bewirtschaftungsstelle für Eisen und Stahl im Generalgouvernement" (Urząd Gospodarowania Żelazem i Stalą w Generalnym Gubernatorstwie); doskonały stan zachowania.

Fi.U6
100 PLN
45584

Fi.U11, U17, U24
50 PLN
45585

Fi.U14 ark.
200 PLN
45586

Fi.U14 ark.
220 PLN
45587

Fi.U15 ark.
180 PLN
45588

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 6 gr - frankatura wielokrotna, czworoblok na specjalnej kopercie urzędowej "Forstschutzkommando des Reichsforstmeisters" (Dowództwo Korpusu Ochrony Lasów) wysłany 15.9.43 z Krakowa do Sokołowa; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.U16
50 PLN
45589

Fi.U16-24
50 PLN
45590

Fi.U16-24; 11
70 PLN
45591

Fi.U20P
1 200 PLN
45592

Fi.U21P
1 200 PLN
45593

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie czarnej bez nominału na papierze gumowanym.

Fi.U23P1
700 PLN