Auction 110. WW1 military postage

31330

1915 TRUPPENÜBUNGSPLATZ WARTHELAGER (Poligon w Biedrusku), widokówka przedstawiająca poznański ratusz wysłana 2.1 z poligonu w Biedrusku do Koronowa (Crone a/Brahe), bardzo ładnie odciśnięty niecodzienny datownik TRUPPEN =ÜBUNGSPLATZ WARTHELAGER; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
31331

80 PLN
31332

1915 kartka z poczty etapowej z Olkusz do Wiednia, stempel formacyjny "KUK. STAB. PFERDEPOT 1. WOLBROM".

50 PLN
31333

40 PLN
31334

120 PLN
31335

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), z bardzo niskim numerem 0089 i najrzadszym stemplem lotniczym "Ballonpost Przemyśl / 1915", stempel kontrolny "IX 54" typ I, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

2 600 PLN
31336

350 PLN
31337

500 PLN
31338

400 PLN
31339

1915 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej nr 600 w Bohuminie do Wiednia, dwa stemple formacyjne "K.u.K. Verköstigungsstation / Oderberg" - magazyn żywnościowy, stempel cenzury wojskowej w Bohuminie.

90 PLN
31340

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonkawym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny "IX 54" typ IV, bez obiegu.

300 PLN
31341

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze szaroniebieskim numerowana maszynowo, najrzadszy stempel lotniczy "Ballonpost Przemyśl / 1915", kontrolny "IX 54" typ V, bez obiegu.

500 PLN
31342

70 PLN
31343

1915 list z niemieckiej poczty polowej nr 68 do Niemiec, bardzo ładnie odciśnięty stempel formacyjny "Felpostbrief! / Sanierungskompagnie / Alexandrowo", widokówka z Warszawy.

80 PLN
31344

80 PLN
31345

40 PLN
31346

40 PLN
31347

1915 karta polowa wysłana 19 maja z Kęt do Krakowa, z tekstu "...jeśli do 25 nie przyjedzie mamusia z pozwoleniem na zdawanie matury i z przepustką do Krakowa to pojadę do pułku", datownik "K.u.K. FELDPOSTAMT 118", pieczęć formacyjna "K.U.K. PLATZKOMMANDO / UND KRANKESAMMELSTELLE I BRIGADE POLNISCHER LEGIONEN.", fioletowe stemple cenzury "CENZUROWANE / ZENSURIERT" oraz "K.u.k. Militarzenzur / KRAKAU", gwarancja.

180 PLN
31348

1915 kartka polowa pisana 2 marca z wczesnego okresu walk I. Brygady, z okopów do Białej Wsi poczta Maków, w treści "...list od was odebrałem jeszcze w Kentach a my na drugi dzień odeszli ... do Bielska puźni my jechali koleją do krulestwa i teraz stoimy w krulestwie a trzeciego albo 4 idziemy do ognia...", brak datownika, okrągły stempel formacyjny "KOMENDA I.BRYG. LEG. POLSK. / 1 Baunu / II-go Pułku", czerwona parafka cenzora "C".

220 PLN
31349

1915 kartka legionowa wysłana z poczty etapowej w Piotrkowie nadana 13.07.15, okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda III. Bataljonu 4. pułku piechoty * Legion Polski*", stempel cenzury "Zensuriert".

250 PLN
31350

1915 formularz kartkowy Legionów.

120 PLN
31351

1915 formularz kartkowy austriackiej poczty polowej.

80 PLN
31352

100 PLN
31353

1915 kartka z Konstantynopola do Krakowa, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Krakowa.

50 PLN
31354

1915 kartka z Cieszyna do Łodzi, stempel cenzury austriackiej.

50 PLN
31355

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 14.X z poczty polowej 389 do Warszawy, ładnie odciśnięta jednowierszowa pieczęć formacyjna "Komenda I Baonu 5. p.p." i polski stempelek cenzury "Cenzurowane" z parafką oficera - żaden ze stempli w fundamentalnej pracy Berka nieopisany! dobry stan zachowania (narożniki karty słabsze).

Fi.17
300 PLN
31356

1916 koperta wydziału naczelnego Towarzystwa Opieki Legionowej.

Fi.Fk18
120 PLN
31357

1916 składany list polowy Legionów.

Fi.Fl3
140 PLN
31358

1916 formularz kartkowy Departamentu Wojskowego NKN.

Fi.Fp13
100 PLN
31359

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
80 PLN
31360

Mi.69II
200 PLN
31361

250 PLN
31362

400 PLN
31363

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../Ц.к. 1. полк Українських сiчових стрiлцiв Курiнь...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN
31364

100 PLN
31365

30 PLN
31366

1916 kartka z poczty niemieckiej marynarki wojennej.

15 PLN
31367

1916 okupacja austro-węgierska Rumunii, widokówka (Belgrad) pisana po polsku przesłana 29.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Belgradzie do miejscowości Żurów, doskonała odbitka efektownej pieczęci formacyjnej "K.k. Ldst.Et.Baon 409. I.Komp.", dobry stan zachowania.

120 PLN
31368

500 PLN
31369

400 PLN