The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39744

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
39745

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego, mini fotoatest Gruber.

Fi.152
450 PLN
39746

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.152-62
Mi.158-68
180 PLN
39747

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste.

Fi.171-74
Mi.177-80
120 PLN
39748

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

Fi.172
50 PLN
39749

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, 500.000 Mk - silne przesunięcie perforacji poziomej, bez gumy, dwie malutkie kropeczki na odwrocie.

Fi.172 MK
Mi.178
120 PLN
39750

1923 wydanie przedrukowe, większość znaczków z podlepką.

Fi.175-86
330 PLN
SOLD
39751

1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty.

Fi.176
400 PLN
39752

1923 list z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty.

Fi.177
400 PLN
39753

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "podwójna ukośna kreska w K w słowie MARK", fotoatest Bock.

Fi.186B1
750 PLN
39754

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
39755

1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Fi.340.-).

Fi.D30-39
Mi.P30-39
250 PLN
39756

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, czworoblok znaczków za 10.000/20 Mk z poz.25/36 z mocną drugostronną odbitką druku znaczka podstawowego (abklatsch), błędy na znaczkach podstawowych: lewy górny na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy górny na poz.26 "główka gwoździa mocującego formę", oba te błędy wyraźnie widoczne na drugostronnej odbitce druku; na froncie dolnego lewego i na odwrocie znaczków z lewej strony delikatne przywarcia papieru z kolejnych arkuszy.

Fi.P27
Mi.D27
400 PLN
39757

1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec.

Fi.U24, U26
400 PLN
39758

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
39759

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
39760

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
39761

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen (odmiana na papierze białym) - frankatura pojedyncza, widokówka do Warszawy wysłana 1.4.1927 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1t".

Fi.188aw
Mi.194x 
50 PLN
39762

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
39763

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, 10+20+40 Pf - frankatura trójkolorowa, lotnicza karta polecona (bez tekstu na odwrocie) wysłana 23.5.25 z Gdańska do Berlina, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 1 LUFTPOST z wyróżnikiem "a"; berlińskie datowniki odbiorcze i lotniczy stempel nadejścia "Mit Luftpost befördert uber Flughafen Tempelhofer Feld Postamt Berlin C2"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.196, 197, 198
Mi.202, 203, 204
200 PLN
39764

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
39765

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
400 PLN
39766

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
39767

1924 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, seria czysta, znaczki za 1, 2 i 10 guldenów z podlepką.

Fi.201-5
450 PLN
39768

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
500 PLN
39769

1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie.

Fi.U41-51
2 400 PLN
39770

1925 perforacja firmowa BAL - Baltic America Linie, znaczek za 50 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 4.10; dobry stan zachowania.

Fi.194
Mi.200
100 PLN
39771

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart).

Fi.Cp29
160 PLN
39772

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer.

Fi.Cp30
180 PLN
39773

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.200.-).

Fi.Cp32
160 PLN
39774

1925 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 2.12 z Brunszwiku, koperta firmowa "Richard Borek, Braunschweig", na odwrocie dekoracyjna nalepka nadawcy i kasownik odbiorczy Danzig 1s; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.360
50 PLN
39775

1926 koperta dla Polskiego Delegata Prokuratury Generalnej w Gdańsku zaadaptowana przez przestemplowanie nadruku Polskiego Delegata ds (polskiego) Szkolnictwa przy Senacie Wolnego Miasta Gdańska (Der polnische Delegierte in Schulangelegenheit bei der Regierung zu Danzig) pieczątką "Der Delegierte der Generalprokuratur der Polnische Republik in DANZIG" przesłana kurierem do Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku, adnotacje z numerami dziennika; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
SOLD
39776

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości (Fi.10450.-); jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 
10 000 PLN
39777

1928 wydanie obiegowe - herb Gdańska, całostka czysta.

Fi.Cp41
50 PLN
39778

1928 wydanie ilustrowane - herb Gdańska, całostka z ilustracją nr 4 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45
120 PLN
39779

1928 wydanie ilustrowane - herb Gdańska, całostka z ilustracją nr 3 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp45
120 PLN
39780

1929 perforacja firmowa M - Maggi´s Nahrungsmittel GmbH, znaczek za 15 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 22.8 w miejscowości Pszczółki datownikiem Hohenstein (Wolff Hoh08.0; dobry stan zachowania.

Fi.208
Mi.214
100 PLN
39781

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków.

Fi.211-3
140 PLN
SOLD
39782

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
39783

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-).

Fi.Cp46
200 PLN