The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34379

1920 Górny Śląsk, kartka z Karf (Karb) do Niemiec.

Fi.Cp2
50 PLN
34380

1920 Górny Śląsk, kartka z Leschnitz (Leśnica) do Wrocławia.

Fi.Cp2
120 PLN
34381

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp3
30 PLN
34382

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp3
30 PLN
34383

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania za 15 Pf wysłana 18.5 z Königshütte - Królewskiej Huty (w wyniku plebiscytu przyznanej Polsce) do Tułowic (Tillowitz); niewielkie miejscowe przebarwienia.

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
34384

1920 Górny Śląsk, całostka.

Fi.Cp4b
25 PLN
34385

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp6
40 PLN
34386

1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp7
120 PLN
34387

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp8
30 PLN
34388

1920 Olsztyn, dwa sekretniki.

Fi.Cs1, 2
200 PLN
34389

1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego.

Fi.Ctp2
120 PLN
34390

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 10 hal. na białym kredowanym papierze, bardzo rzadki w kolorze brunatnoczerwonym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, poza mocną podlepką z lekką prześwitką na jej krawędzi w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
1 200 PLN
34391

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Walocha.

Fi.GIx2
160 PLN
34392

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof. J.Czajkowskiego.

Fi.I
500 PLN
34393

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2500.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 500 PLN
34394

1920 Olsztyn, marginesowa seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu, wartości 5, 10 drukowane z walca, wartości 20, 30, 40 drukowane z płyty, technika druku dobrze widoczna na marginesach znaczków, piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.I-V
2 000 PLN
34395

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
34396

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski.

Fi.IIx1
220 PLN
34397

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
34398

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
120 PLN
34399

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na żółtawym kredowanym grubym papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVy
360 PLN
34400

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal., rzadszy w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
640 PLN
34401

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.VI
500 PLN
34402

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w barwie czarnozielonej - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie", projektu Prof. J.Czajkowskiego.

Fi.VII
162 PLN
SOLD
34403

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
120 PLN
34404

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim, rzadszy na żółtawym kredowanym papierze - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIy
320 PLN
34405

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


200 PLN
34406

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


220 PLN
34407

1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych.

Fi.1-2A, B
410 PLN
SOLD
34408

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
650 PLN
34409

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
2 000 PLN
34410

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-7B
1 000 PLN
34411

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
30 PLN
34412

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, parka znaczków za 20 f. z niekatalogowanym błędem "zalana cyfra 2 i litera F" (inne błędy Fi.360.-), znaczek po lewej w pięknym stanie zachowania, znaczek po prawej krótko cięty i z lekkim śladem podlepki gratis.

Fi.2A B
Mi.2B
320 PLN
34413

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast F" (Fi.360.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.2A B1
Mi.2B PFI
320 PLN
34414

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 20 f. z niekatalogowanym błędem "P zamiast F" i kropka obok (inne błędy Fi.250.-), minimalny ślad podlepki.

Fi.2B B
Mi.2A
250 PLN
34415

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, niekatalogowany jeszcze znaczek za 30 f. z błędem "odwrócone y zamiast F" (na 20 i 40 f. wycena Fi.160.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.3A B1
Mi.3B PFI 
140 PLN
34416

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.4A
25 PLN
34417

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa marginesowa parka znaczków za 60 f., górny znaczek z niekatalogowanym powtarzalnym błędem "śladowa i odsunięta kropka po F" (inne błędy - typu "przecinek zamiast kropki" Fi.1275.-), lekkie odbicia farby ze spodniego arkusza.

Fi.6A B
Mi.6B
600 PLN
34418

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 60 f. z niekatalogowanym powtarzalnym błędem "śladowa i odsunięta kropka po F" (inne błędy - typu "przecinek zamiast kropki" Fi.350.-), lekki ślad podlepki.

Fi.6A B
Mi.6B
300 PLN