Auction 110. Post offices abroad 1919-1939

34195

1929 Port Gdańsk, znaczek na papierze z prążkowaniem pionowym o gęstości 13 prążków / 2 cm, gwarancja i oznaczenie Krawczyk,.

Fi.20v
950 PLN
34196

1929 Port Gdańsk, znaczek na papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.20v
350 PLN
34197

Fi.20w
Mi.23I
70 PLN
34198

Fi.20w
Mi.23I
180 PLN
34199

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20w
50 PLN
34200

1929 Port Gdańsk, znaczek z prążkowaniem pionowym w, gwarancja Krawczyk.

Fi.20w
140 PLN
34201

Fi.220
Mi.228
500 PLN
34202

1929 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - formularz kartkowy z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany jako polecony 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Banku Gospodarstwa Krajowego w Krakowie; datownik "POLSKI URZĄD P.-T.GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "s" pod mostkiem - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowany pod numerem 1.1.8s.3 o stopniu rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), czarny (zazwyczaj czerwony) stempelek polecenia - Vogels 1.2.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek); czerwony w ramce dwuwierszowy stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej "Opłata ryczałtowana na mocy art.23 ustawy z dn.3.6.24 o pocz. telegr. i tel." i odciśnięty tym samy kolorem w ramce "Polecone" (u Vogelsa nie opisany); dodatkowo fioletowa pieczęć urzędowa z godłem "GŁÓWNA KASA DYREKCJI KOLEI PAŃSTW. w Gdańsku"; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

3 000 PLN
34203

1930 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 10 gr +15 gr - frankatura dwukolorowa na widokówce z Gdyni do Paryża datowanej 23.IV przesłanej najpewniej ambulansem relacji Gdynia-Poznań, znaczki unieważnione 25.4 datownikiem urzędu Poznań 3; chociaż przesyłka została nienależnie opłacona według obniżonej taryfy do Austrii, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier, zarówno Poczta Polska, jak i francuska nie naliczyły dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; całości ze znaczkami Portu Gdańsk użytymi w Polsce Fi. od 350.-; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b, 14c
Mi.16, 17
300 PLN
34204

1930 Port Gdańsk, gwarancja Falkowski.

Fi.16a
80 PLN
34205

1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
60 PLN
34206

1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
60 PLN
34207

1930 Port Gdańsk, znaczek w barwie szaroniebieskie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
120 PLN
34208

1930 Port Gdańsk, "WYSTAWA MIĘDZ. "KOM - TUR" POZNAŃ 6.VII-10.VIII" POL.URZ.POCZT.TEL GDAŃSK 1 - wyjątkowo rzadki kasownik okolicznościowy czytelnie odciśnięty 4.VI na widokówce wysłanej do Krakowa, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego "różne widoki" za 15 gr; stempel rzadko spotykany, nawet odciśnięty grzecznościowo - na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie niespotykany; całość w dobrym stanie zachowania (lekko uszkodzony znaczek nie obniża jej wartości); gwarancja Schmutz.

Fi.KO1, 14
Mi.17
1 500 PLN
34209

Fi.17, 19
350 PLN
34210

Fi.D69I
60 PLN
34211

Fi.19
125 PLN
34212

1933 Port Gdańsk, firmowy list polecony z Gdańska do Stanisławowa nadany w polskim urzędzie pocztowym, mieszana frankatura znaczka polskiego i z nadrukiem dla Portu Gdańsk, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.19, 259
450 PLN
34213

Fi.22
Mi.25
900 PLN
34214

Fi.22
Mi.25
400 PLN
34215

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk,.

Fi.22
Mi.25
850 PLN
34216

Fi.22
1 200 PLN
34217

1933 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
380 PLN
34218

1934 Port Gdańsk, seria stemplowana, gwarancja Walocha.

Fi.23-5
250 PLN
34219

Fi.Cp1I
Mi.P1a
800 PLN
34220

1934 Port Gdańsk, polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, znaczek do przesyłek zwykłych skasowany 3 VIII datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; bardzo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U17
Mi.D17
400 PLN
34221

1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski.

Fi.19, 26
140 PLN
34222

1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Poznania.

180 PLN
34223

1935 Port Gdańsk, seria na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.23-5
40 PLN
34224

140 PLN
34225

Fi.267, 282
Mi.288, 303
300 PLN
34226

1935 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 10.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; datownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17
2 000 PLN
34227

150 PLN
34228

1936 port Gdańsk, znaczki stemplowane stemplem okolicznościowym z Gdańska "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA".

Fi.26-8
150 PLN
34229

Fi.26-28
Mi.29-31I
100 PLN
34230

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - karnet zawierający komplet 11 świątecznych ostemplowań okolicznościowych polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 (Myślicki 36 042-052 - wszystkie stopień rzadkości C), stempelek firmowy znanej przedwojennej warszawskiej firmy filatelistycznej Czerwonobrody; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.280
Mi.301
600 PLN
34231

1936 Port Gdańsk, AMBULANS NR.45 RELACJI GDYNIA-POZNAŃ, widokówka (Świecie) przesłana 7.VII ambulansem do Poznania - wysoka wycena katalogowa (Wolff 250.- pkt.); polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały polskiemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2 znajdującemu się na Dworcu Głównym w Gdańsku, oprócz nich kursowały też ambulanse podległe urzędom pocztowym w Polsce, wymiana przewożonej przez nie poczty "z" i "do" Polski odbywała się również za pośrednictwem tego urzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.282
Mi.413
320 PLN
34232

Fi.288I
Mi.309I
400 PLN
34233

500 PLN
34234

100 PLN