Auction 110. Pre-stamp period

30765

1837 kompletny list z pełną treścią (druk) tzw. "obciążony" paczką o wadze 7¼ funta wysłany z Głogowa do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy GLOGAU 1.DEC, czerwona adnotacja o wysokości opłaty "10½"; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
30766

2 000 PLN
30767

120 PLN
30768

1840 kompletny list z pełną treścią wysłany 8/8 z Koszalina do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania.

20 PLN
30769

1840 kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 11/5 z miejscowości Tuczno do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy TYTZ, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "2½"; bardzo dobry stan zachowania.

108 PLN
30770

1840 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Rzeszowa do Przeworska, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RZESZOW 17./6, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 18 JUN i sucho tłoczona zalepka listowa nadawcy, papier ze znakiem wodnym; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
30771

1841 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Brodów do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BRODY 8 May (nietrwale zespolone cyfry oznaczające rok - praktycznie nieczytelne), na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 10 MAY; papier ze znakiem wodnym - BRODY i herbem Pilawa; dobry stan zachowania.

120 PLN
30772

1842 kompletny list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Sokalu do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy SOKAL 10 NOW, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 13.NOV. i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - dwugłowy orzeł w koronie z dwudzielnym herbem na piersiach + litery A.S.; dobry stan zachowania.

350 PLN
30773

1842 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Sadowa Wisznia do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WISZNIA 8 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 9 JUL, papier ze znakiem wodnym - J.WEIS; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
30774

1842 około, LUBIEŃ - nieopisany stempel nadawczy, list wysłany z ekspedycji w miejscowości Lubień do Włocławka, czarna odbitka jednowierszowego (29x5 mm) stempla nadawczego typu IIA LUBIEŃ, litera Ń z szczątkowym apostrofem, prawdopodobnie uległ uszkodzeniu - stąd znane listy z tym stemplem bez polskiej pisowni, ciekawy walor.

180 PLN
30775

1843 kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 29 10 ze Świdwina do Koszalina, czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy SCHIVELBEIN, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "3", na odwrocie stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
30776

1843 kompletny list wysłany 21.X z Tarnowa do Dębicy, odnotowana waga przesyłki "½ Loth"; na froncie dwuwierszowy stempel nadawczy TARNÓW 21.OCT, a na odwrocie bardzo ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel odbiorczy DEMBICA 22.OCT; dobry stan zachowania.

50 PLN
30777

1843 kompletny składany list z Brodów do Linz.

40 PLN
30778

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w miejscowości Komarno do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy KOMARNO 20 AUG, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 22.AUG. i dwie zalepki nadawcy, papier ze znakiem wodnym - MORAD; bardzo dobry stan zachowania (druga - wewnętrzna, karta listu delikatnie podgięta).

400 PLN
30779

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Żółkwi do Lwowa, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy ZOLKIEW 8.JEN, czerwoną kredką wpisana waga listu 1/2 łuta, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Lemberg 9.JAN: i zalepka nadawcy, papier ze znakiem wodnym - KL MORAU; dobry stan zachowania.

150 PLN
30780

1845 kompletny list wysłany 22.FEB ze Lwowa do Czerniowiec, dwuwierszowy stempel nadawczy, a na odwrocie połówka suchej pieczęci nadawcy i słabo odciśnięty stempel odbiorczy Czernowitz z 26.II; walor w dobrym stanie zachowania.

60 PLN
30781

1845 kompletny list z pełną treścią wysłany 11/1 z Kołobrzegu do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy stempel nadawczy z datą COLBERG 11/1, list oznaczony dopiskiem "Militaria!"; wewnątrz wklejony kwit na zwolnioną od opłaty przesyłkę pieniędzy (Schein uber portofreie Geldsendung) na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i stempelek nadejścia; niecodzienny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
30782

1846 składany list z Wollstein (Wolsztyn) do Niemiec z stempelkiem imiennym pracownika poczty.

70 PLN
30783

1846 kompletny składany list z Wollstein (Wolsztyn) do Niemiec.

50 PLN
30784

1846 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w miejscowości Dobromil do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy DOBROMIL 24 DEC, na odwrocie zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
30785

1846 kompletny z pełną treścią list urzędowy ze Lwowa do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy Lemberg 12 DEC:, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 13.DEC. i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania (zewnętrzna prezencja bardzo dobra, krawędzie papieru listowego lekko postrzępione).

60 PLN
30786

1846 PODGÓRZE - NIEBIESKI STEMPEL, list z treścią wysłany 12.3 z Podgórza do miejscowości Kojetín, dwuwierszowy stempel nadawczy Podgorze 12.MAR: w kolorze niebieskim, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy KOJETEIN 15.MAI.; całość w dobrym stanie zachowania.

200 PLN
30787

40 PLN
30788

1848 około, list z Działoszyna do Warszawy, papier ze znakiem wodnym, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB DZIAŁOSZYN z dopisaną ręcznie datą "29/4", dopisek "IR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie bardzo lekko odciśnięty czerwony stempel przejściowy Sieradza typu IIIC; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
30789

1848 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Ustrzyk do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy Ustrzyki 12.APR., na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 14.APR. i zalepka listowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
30790

1848 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Mikulińce do Tarnowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy MIKULINCE 29 MAR:, na odwrocie czarny dwuobrączkowy odbiorczy datownik z ozdobnikiem TARNÓW 3/4 i zalepka listowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
30791

1849 koszulka listu z częściową treścią wysłanego 10/9 z miejscowości Stryków do Łodzi, czarny jednowierszowy stempel nadawczy (25x4 mm) typu IIA z dopisaną datą "10/9"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

40 PLN
30792

1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 14/8 z miejscowości Czarne do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy HAMMERSTEIN, na odwrocie stempelek nadejścia 15/8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

45 PLN
30793

1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 8 12 z Człuchowa do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy SCHLOCHAU; na odwrocie stempelek nadejścia 9/12; całość w dobrym stanie zachowania.

18 PLN
30794

1849 list urzędowy wysłany z miejscowości Olszanica do Lwow, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy OLSZANICA 15.Feb:, na odwrocie czarny dwuwierszowy odbiorczy stempel LEMBERG 16.FEB; dobry stan zachowania (wycięta zalepka nadawcy).

250 PLN
30795

1849 OTTYNIA, kompletny list z pełną treścią na papierze stemplowym z odciśniętą okrągłą pieczęcią z godłem "15 KREUZER" z suchym tłoczeniem, wysłany ze zbiornicy listów w Ottyni do Stanisławowa, w całości opłacony przez nadawcę i zgodnie z ordynacją na froncie przekreślony ukośnie na krzyż, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy OTTYNIA 22 FEB, poniżej odciśnięty stempelek FRANCO; na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy STANISLAU 23.FEB. i sucho tłoczona zalepka listowa; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

700 PLN
30796

1850 Behändigungs-Schein sądowy druk potwierdzenia odbioru przesyłki wysłany 16.V z miejscowości Szydłowiec do Gniezna, na froncie dwukrotnie odciśnięta pieczęć negatywowa z koroną i trąbką pocztową WITTKOWO, na odwrocie stempelki: gnieźnieński czarny dwuwierszowy w ramce GNESEN z 29-5 i czarny okrągły dwuobrączkowy WITTKOWO z 5/6; dobry stan zachowania.

100 PLN
30797

1850 około, list wysłany 23/6 z Suchedniowa do Radomia, czerwony stempel nadawczy typu IIA SUCHEDNIOW (44x5mm) z dopisaną datą, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "INTERES RZĄDOWY" (Czernik typ IIIA); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem Królestwa Polskiego; bardzo dobry stan zachowania.

180 PLN
30798

1851 kompletny składany list z Wiednia do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy Lwowa typ IIIC.

80 PLN
30799

1851 po, PORTO - koszulka listu rekomendowanego na koszt adresata ważącego 2⅛ łuta (adnotacja czerwoną kredką) wysłanego 3/7 z Warszawy do Piotrkowa Trybunalskiego, poza odręczną adnotacją "Porto" w Pocztamcie Warszawskim odciśnięto stempelek o identycznej treści, informujący urząd oddawczy, że należność za przesyłkę należy pobrać od adresata, wysokość opłaty - 63 grosze (po 20 kop. za każdy łut + 3 kop. za kwit) wpisano wielkimi cyframi czerwoną kredką, te wyjątkowe stemple spotykane są praktycznie wyłącznie na przesyłkach z Pocztamtu Warszawskiego; czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC o śr.25 mm, na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy z godłem; walor w dobrym stanie zachowania.

700 PLN
30800

1852 ROZDÓŁ - DROHOBYCZ, kompletny list urzędowy z pełną treścią na papierze stemplowym za 15 Kr. wysłany z Drohobycza do miejscowości Rozdół, czarny dwuobrączkowy ozdobny stempel nadawczy DROHOBICZ 23 12; na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel urzędu przejściowego Mikolajow 24.DEC i bardzo rzadki czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy niewielkiego urzędu pocztowego ROZDOŁ 26 DEC: - opisany, ale bez reprodukcji (do tej pory nie była dostępna) w "Katalogu Stempli Przedznaczkowych Galicji i Austriackiej Poczty w Wolnym Mieście Krakowie" Janusza Adamczyka i Jerzego Bartke; dekoracyjny walor z dwoma rzadkimi stemplami Galicji w dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN
30801

1853 pośpieszny list polecony wysłany 12/4 z Nakła do miejscowości Mały Wilczak, czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy NACKEL, czerwony w ząbkowanej ramce stempelek "Recomandirt", a u dołu dopisek "Citisime", adnotacje dotyczące opłat; na odwrocie stempelki nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.

160 PLN
30802

1853 kompletny list z pełną treścią tzw. "obciążony" paczką wysłany 30 8 z miejscowości Okonek do Szczecinka, czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy RATZEBUHR, na odwrocie nalepka "paczkowa" z numerem przesyłki, stempel odbiorczy NEUSTETTIN na froncie, na odwrocie stempelek nadejścia; przełamana pieczęć lakowa nadawcy z godłem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
30803

1853 kompletny list z pełną treścią - druk pocztowy "Post-Insinuations-Dokument" - wysłany 16/1 z Piły do Wałcza (Deutsch Krone), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy SCHNEIDEMÜHL, wewnątrz odciśnięty okrągły stempel z godłem i trąbką pocztową; na froncie stempelek listonosza; walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
30804

1853 kompletny składany dokument ze Lwowa do Rzeszowa.

60 PLN