The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21706

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "wyszczerbione N", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
21707

1918 seria pomnikowa, trzy znaczki z błędem "kropka w k w Polska" z różnych faz narastania tego błędu aż do całkowitego rozbicia litery k, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3B3
Mi.3
120 PLN
21708

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka między nóżkami litery k".

Fi.3B3
Mi.3
70 PLN
21709

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "plamka przylegająca do litery l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3B8
Mi.3
40 PLN
21710

1918 seria pomnikowa, narożny czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Fi.3No
Mi.3K
450 PLN
21711

1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym dwa znaczki podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.3No
Mi.3K 
160 PLN
21712

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "uszkodzona prawa cześć litery N", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3NoB2
Mi.3K
100 PLN
21713

1918 seria pomnikowa, czworoblok z odwróconym nadrukiem, lewy dolny znaczek na ilustracji z błędem "wyszczerbione N", gwarancja.

Fi.3No B2
Mi.3K 
200 PLN
21714

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.4
Mi.4
120 PLN
21715

1918 seria pomnikowa, list firmowy wysłany w pierwszym dniu obiegu 17.11.18 z Warszawy do Niemiec, opłata zawyżona o 5 fen., stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie, fotoatest Petriuk.

Fi.4
Mi.4
6 000 PLN
21716

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz. "uszkodzone stopki obu cyfr 2" (inne błędy Fi.100.-), gwarancja.

Fi.4 B
90 PLN
21717

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z rzadkim błędem na poz.37 "uszkodzona cyfra 5 i brak F", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B17
600 PLN
21718

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
21719

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 21 z usterką w postaci uszkodzonej prawej cyfry 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
21720

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.4B1
Mi.4
180 PLN
21721

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B1
Mi.4 
100 PLN
21722

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols".

Fi.4B9
Mi.4
200 PLN
21723

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
21724

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "kropka w lewej cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B10
Mi.4
100 PLN
21725

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
21726

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
225 PLN
21727

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
21728

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
21729

1918 seria pomnikowa, miejscowy list z warszawy nadany 5.12.18 opłacony znaczkiem z odwróconym nadrukiem.

Fi.4No
Mi.4K
900 PLN
21730

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4bB1
Mi.4
80 PLN
21731

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym i szarawożółtym z błędem "Poezta", dodatkowo połączone litery k i a, gwarancja i opis kolorów i błędu Schmutz.

Fi.4cB1
Mi.4
108 PLN
SOLD
21732

1918 seria pomnikowa, znaczki z błędami występującym tylko w końcowej fazie druku; na poz. 6 "Poezta" i poz. 7 "kropka między c i z", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5B
Mi.5
300 PLN
21733

1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym tylko w części nakładu na poz. 33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5B9
Mi.5
600 PLN
21734

1918 seria pomnikowa, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, rzadkie.

Fi.5MK
Mi.5
600 PLN
21735

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.5MK
Mi.5
100 PLN
21736

1918 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 50/20 gr. kolorze jasnoniebieskim z tłem szarawożółtym, z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz bez gumy, ale zachowany w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5b
1 200 PLN
21737

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka między nóżkami k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5c B3
Mi.5
150 PLN
21738

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.6
Mi.6
45 PLN
21739

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6 B8
Mi.6
300 PLN
21740

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z rzadkim błędem na poz.49 "odwrócone k" (Fi.500.-), gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.6IIa B7
450 PLN
21741

1918 wydanie PP/GGW, kasowany z pełną oryginalną gumą narożny czworoblok znaczków za 3 fen.; lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę unikalnym błędem na poz.1 "ostroga przy literze z w Poczta", lewy dolny z błędem na poz.11 "podniesione s" (Fi.1620.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.6IIb B+B6
1 000 PLN
21742

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz

Fi.6IIc
180 PLN
21743

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, lewy znaczek z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.33 "duża przerwa w czwartej kresce", a prawy z błędem na poz.34 "ścieniona trzecia kreska" (inne błędy bez dopłaty za parki Fi.1600.-), piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis "anilina" Schmutz.

Fi.6IId B+B
800 PLN
21744

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, prawy z błędem na poz.86 "Poczto", bardzo ładny stan (Fi.4125.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6IId B8
2 500 PLN
21745

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.6a
Mi.6
50 PLN