The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 109. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24609

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
60 PLN
24610

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
24611

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
24612

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
60 PLN
24613

1944 seria odstający dąb, gwarancja Walocha.

Fi.47-50
40 PLN
24614

1944 odrastający dąb, rzadka próba nie wydanej wartości znaczka za 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze oliwkowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.6 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 4D/E8; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P6
1 800 PLN
24615

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
250 PLN
24616

1944 odrastający dąb, znaczek ciemnozielony za 10 fen na druku bibliotecznym wysłanym 11.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
24617

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
24618

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 01-I-45, niewielkie odbarwienia; gwarancja.

Fi.48
150 PLN
24619

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
24620

1944 odrastający dąb, unikalny druk obustronny znaczka za 20 f. - nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku, atest.

Fi.48
2 400 PLN
24621

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 20 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze jasnoszaroniebieskim w minimalnym nakładzie nakład po 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako próba 48.00.4 z podaniem nakładu 10 szt., ale bez dokładnego określenia odcienia bo autor nie miał do takiej próby dostępu - kolor powinien być opisany jako 23D5; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba"; gwarancja ze szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.48 P1
1 500 PLN
24622

1944 znaczek dopłaty niebieski za 10 f na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.VIII czerwonym datownikiem; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.D5
40 PLN
24623

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
30 PLN
24624

1944 Trąbka pocztowa, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz.

Fi.U1
90 PLN
24625

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
24626

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
24627

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.bl.5
220 PLN
24628

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
24629

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
100 PLN
24630

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym - różne serie, wysoki nominał 5 Mk. w kolorach czarnym i rzadkim granatowym, bardzo wysoki nominał 10 Mk. w brązowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy ze śladami złożenia.


4 000 PLN
24631

1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
24632

1944 wielkanocna karta ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
24633

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta ukośnie zgięta.


150 PLN
24634

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


120 PLN
24635

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. seria AI.


150 PLN
24636

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy .


200 PLN
24637

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
24638

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
24639

1944 (?) "15 Pułk Piechoty "Wilków"" - alegoryczny drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową i sztandar oraz plakietę z Matką Boską na tle maszerującej piechoty, bardzo dobry stan zachowania.


800 PLN
24640

1944 karta pocztowa z winietką "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, autorstwa Stanisława Hiszpańskiego, sygnowana "SH", rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie).


600 PLN
24641

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
24642

1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO".


500 PLN
24643

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
24644

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


200 PLN
24645

1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową.


1 000 PLN
24646

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.


250 PLN
SOLD
24647

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.


250 PLN
SOLD
24648

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.


250 PLN
SOLD