Auction 109. PoW Woldenberg camp

24329

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 o nakładzie 953 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.3cx3
130 PLN
24330

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowobrązowym na papierze x2 o nakładzie 183 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.3dx2
750 PLN
24331

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

Fi.3fu
220 PLN
24332

Fi.4bx2
140 PLN
24333

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze karminowym, jedyny w wydaniu na papierze szarym pergaminowym (nakład 185 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4by3
1 200 PLN
24334

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1.170 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
200 PLN
24335

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

Fi.6bx1
200 PLN
24336

Fi.6bx1
220 PLN
24337

Fi.6cx2
180 PLN
24338

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja Walocha.

30 PLN
24339

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria na wycinkach, znaczki unieważnione wczesnymi kasownikami okolicznościowymi, dodatkowo w górnym rzędzie na środku bardzo rzadka odmiana koloru ciemnoultramarynowa, gwarancja Schmutz.

Fi.7-11
900 PLN
24340

1942 składana kartka ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", wewnątrz drzeworyt "Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem" sygnowany "D.Z.", gwarancja.

850 PLN
24341

200 PLN
24342

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.500.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
480 PLN
24343

Fi.10
25 PLN
24344

1942 Krzyż Virtuti Militari, unikalna źle skatalogowana u Fischera (10P3 zamiast 11P3) próba znaczka za 20 f. autorstwa Jana Knothego, rytowana przez Stefana Majewskiego, odbita z pojedynczej kliszy w zbliżonym do znaczka definitywnego kolorze szaroniebieskim w minimalnym nakładzie 20 sztuk - kilka z nich mogło zostać zniszczonych przez obcięcie wokół bo są bardzo podobne do znaczka definitywnego - w handlu niespotykana; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, gdzie jest skatalogowana jako 5.0.3. 21C6, jego adnotacja i opis koloru graublau na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.11 P1
4 800 PLN
24345

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14x
180 PLN
24346

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.185.-), gwarancja.

Fi.12-14x
150 PLN
24347

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.185.-), gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
24348

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14y
180 PLN
24349

Fi.13
200 PLN
24350

1942 Madonna, gwarancja Walocha.

Fi.13x
35 PLN
24351

Fi.15
500 PLN
24352

Fi.15
200 PLN
24353

1942 Pochodnia, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7
40 PLN
24354

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
24355

1942 pochodnia, seria na papierze bibułkowym, gwarancja Walocha.

Fi.15-7x
60 PLN
24356

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
24357

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na średnim papierze (niżej wyceniany (Fi.3500.-), ale rzadszy - zwykle drukowano je na białym cienkim; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki, jeden czerwony w środku jako znak opłaty na karcie pocztowej; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
7 000 PLN
24358

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z czterech na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
24359

Fi.15-17x
60 PLN
24360

Fi.15-17x
80 PLN
24361

Fi.15ab-17y
100 PLN
24362

Fi.15ab-17y
120 PLN
24363

Fi.15ay
150 PLN
24364

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 30.VIII.43,bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
120 PLN
24365

200 PLN
24366

Fi.Cp2
100 PLN
24367

Fi.Cp2IIax
200 PLN
24368

Fi.Cp2IIax
250 PLN