The new auction will start soon

Auction 109. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25313

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
25314

1944 K.R.N., narożny znaczek za 1 zł./25 gr., z błędem na znaczku podstawowym z poz.1 "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła" i bardzo mocno zaawansowanymi błędami nadruku "uszkodzone cyfry 3 u góry i 1 górnej daty' oraz "uszkodzone u dołu X górnej daty", ślad podlepki na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.344 B1
Mi.386
60 PLN
25315

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
250 PLN
25316

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
12 500 PLN
25317

1944 K.R.N., parka znaczków; lewy z błędem "uszkodzone cyfry i litery", prawy z błędem "uszkodzona kropka po N", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B1, B2
70 PLN
25318

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem podwójnym z poz. 90, gwarancja Perzyński, Krawczyk.

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
25319

1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
65 PLN
25320

1944 P.K.W.N., fragment arkusza złożony w połowie.

Fi.345
Mi.387
500 PLN
25321

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.345
25 PLN
25322

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
30 PLN
25323

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 500 PLN
25324

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
25325

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
25326

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Lekkie zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka.

Fi.346
Mi.388
75 PLN
25327

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
25328

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
25329

1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
25330

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
25331

1944 R.T.R.P., fragment arkusza złożony w połowie.

Fi.346
Mi.388
350 PLN
SOLD
25332

1944 R.T.R.P., parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.346
50 PLN
25333

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
7 500 PLN
25334

1944 R.T.R.P., parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis.

Fi.346MK1
Mi.388
5 000 PLN
25335

1944 znaczki zaniechanego wydania znaczków opłaty z nadrukiem nowej wartości na przedwojennych znaczkach urzędowych, znikomy nakład; 150 i 25 szt., znaczki regumowane, fotoatest.

Fi.VI-VII
29 000 PLN
25336

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII
410 PLN
SOLD
25337

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.9310.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
25338

1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk.

Fi.Vb MK1
700 PLN
25339

1944 Goznak, parka znaczków niedoszłych do obiegu wydrukowana techniką typograficzną bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki.

Fi.VbMK2
2 000 PLN
25340

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.X
500 PLN
25341

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.XI
450 PLN
25342

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.XIII
1 000 PLN
25343

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.XV
650 PLN
25344

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.XVI
400 PLN
SOLD
25345

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego bez nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów, bardzo dobry stan zachowania.


75 PLN
25346

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty, 951 stron.


125 PLN
SOLD
25347

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 97", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


120 PLN
25348

1944-45 narożnikowa parka kontrolnych odbitek nadruku przeznaczonego dla znaczków wydania przedrukowego na obiegowych znaczkach Generalnego Gubernatorstwa, niedopuszczone do obiegu, jako odbitka próbna z zerowym numerem na marginesie, w tej postaci unikalne, gwarancja Jendroszek.


2 000 PLN
25349

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 28, jeden z najrzadszych i najwyżej wyceniony błąd Polski Ludowej (katalog Fischer 75.000,- zł), błędnodruk pochodzący z jedynego 30-to znaczkowego arkusza, bardzo rzadko oferowany i poszukiwany, gwarancja Schmutz.

Fi.347Np
Mi.389DD
62 000 PLN
25350

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowym drukowanych na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz. 26 "plama w tle obok kołnierzyka", fotoatest Walocha.

Fi.347a B11
Mi.389
680 PLN
25351

1945 Traugutt - powstanie styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach, po lewej znaczki w kolorze jasnobrązoworóżowym, a po prawej w brązoworóżowym; dodatkowo prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokątem zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863." bardzo wysoko wyceniany (Fi.+500%), a lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", cały czworoblok z błędem B17 (Fi.2430.-), gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.347aa, ab B17
Mi.389
1 900 PLN
25352

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z ledwie widocznym błędem nadruku występującego na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", to faza początkowa - w większości nakładu prostokąt był wyraźnie podzielony, gwarancja i opis koloru oraz błędu Schmutz.

Fi.347ab B1
Mi.389 
360 PLN