The new auction will start soon

Auction 109. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25273

1944 Goznak, seria.

Fi.342-3
Mi.383-4
10 PLN
25274

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
480 PLN
25275

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 800 PLN
25276

1944 Goznak, znaczek cięty, fotoatest Wysocki.

Fi.342nz
Mi.383U
3 600 PLN
25277

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
25278

1944 Goznak, firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367.

Fi.343
Mi.384
280 PLN
25279

1944 Goznak, kartka z Pruszkowa nadany 16.2.45 do Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 887.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
25280

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne stemple i erka z Warszawy 26, stempel tranzytowy z Ankary i stemple i zalepka egipskiej cenzury.

Fi.343
Mi.384
170 PLN
25281

1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
25282

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem znaczków z górnym marginesem, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika narysowano tam tylko "znak" polecenia, a kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 18.VIII.45 - po 8 miesiącach !!! datownik odbiorczy Genewy na odwrocie; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
25283

1944 list polecony z Warszawy 2.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawa 4 przerobiony z kasownika niemieckiego przez wymianę liter WARS"CHAU" na WARS"ZAWA", co ciekawe erka z numerem urzędu Warszawa 16, list po blisko pół roku przez Turcję i Egipt dotarł do adresata, ładny stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
25284

1944 Goznak, list z Myszkowa 12.3.45 do Katowic, znaczki unieważnione niemym kasownikiem i stemplem prowizorycznym z Myszkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 748, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
25285

1944 Goznak, list polecony z Biłgoraju 17.1.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Biłgoraju, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389, gwarancja Schmutz.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
25286

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
25287

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 5.III.1945 z Kielc do Brwinowa; stempelek cenzury wojskowej 713; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
25288

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 9, prowizoryczna erka i kasownik, co rzadkie, urzędu pocztowego Warszawa 9, zalepka brytyjskiej cenzury, na odwrocie stempel odbiorczy z datą 17.07.45.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
25289

1944 Goznak, kartka z Przeworska do Polskiego Czerwonego Krzyża w Ankarze nadana 9.02.44, stempel cenzury wojskowej nr 99 i cenzury brytyjskiej.

Fi.343
Mi.384
250 PLN
25290

1944 kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie do Berezy Kartuskiej, stemple tranzytowe w tym z Moskwy i stemple radzieckiej cenzury.

Fi.343
Mi.384
90 PLN
25291

1944 Goznak, kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
25292

1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
65 PLN
25293

1944 Goznak, list firmowy z Lublina nadany 28.09.44 do Lubartowa.

Fi.343
80 PLN
25294

1944 Goznak, list z komendy uzupełnień z Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12.

Fi.343
120 PLN
25295

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.6 "wcięcie z prawej strony w ukośnej kresce litery Z", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.343 B
Mi.384
50 PLN
25296

1944 Goznak, 50 gr znaczek z błędem na poz.41 z IX walca "dolna pozioma kreska litery Z wygięta ku dołowi i połączona z literą C, wcięcie w dolnej belce pod prawym końcem litery Z", czyste, dobry stan zachowania (górna perforacja słabsza); gwarancja.

Fi.343 B1
Mi.384
40 PLN
25297

1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 600 PLN
SOLD
25298

1944 Goznak, list z Będzina nadany 17.12.45 do Otwocka, list opłacony znaczkiem wydania Goznak za 50 gr. wycofanym z obiegu, wyłapane przez pocztę i stempelek "T" dopłaty.

Fi.343, 363
60 PLN
25299

1944 Goznak, znaczek z poz. 41 z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
25300

1944 Goznak, parka znaczków z poz. 31-41, dolny znaczek z błędem "uszkodzone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
25301

1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
25302

1944 Goznak, znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone C", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
25303

1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki.

Fi.343MK1
1 800 PLN
SOLD
25304

1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk.

Fi.343MK2
180 PLN
25305

1944 Goznak, znaczek cięty, fotoatest Wysocki.

Fi.343nz
Mi.384U
3 600 PLN
25306

1944 K.R.N., marginesowa pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, lekkie przesunięcie w poziomie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
130 PLN
25307

1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 400 PLN
25308

1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
50 PLN
25309

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", ślad po doplepce, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
25310

1944 K.R.N., WI, poz. 36. znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
65 PLN
25311

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
480 PLN
25312

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym rzadkim błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN