Auction 109. Plebiscites 1920-1922

23703

1921 Górny Śląsk - CHROSZCZÜTZ - Chróścice, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty na znaczku za 10 Pf na wycinku, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16
50 PLN
23704

1921 Górny Śląsk - SODOW - Sadów, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 23 4 na parce znaczków za 20 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania (górny znaczek uszkodzony).

Fi.18
90 PLN
23705

1921 Górny Śląsk, list polecony z Ujest (Ujazd) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 20, 21
100 PLN
23706

1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.19
120 PLN
23707

Fi.20
150 PLN
23708

Fi.21
40 PLN
23709

1921 Górny Śląsk - BOGUTSCHÜTZ SÜD (Kr.KATTOWITZ) - Zawodzie, datownik typu K (dawniej typ V) z wyróżnikiem "b" ładnie odciśnięty 23.11 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN
23710

1921 Górny Śląsk - WYROW (KR.PLESS) - Wyry, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.10 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
23711

Fi.30-40
1 300 PLN
23712

1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
900 PLN
23713

Fi.31
150 PLN
23714

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-).

Fi.41-43
80 PLN
23715

Fi.Cp3, 18
60 PLN
23716

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta.

160 PLN
23717

1922 Górny Śląsk - SLAWENTZITZ (Kr.COSEL) - Sławęcice, datownik typu H (dawniej typ V), czytelnie odciśnięty na parce znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16
50 PLN
23718

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec.

Fi.19, 21, 22, Cp3
100 PLN
23719

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.427 relacji BYTOM - OPOLE, datownik ambulansu BAHNPOST ZUG 427 BEUTHEN (OBSCHL)-OPPELN, czytelnie odciśnięty na znaczku za 1 mk; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.26
100 PLN
23720

Fi.27
200 PLN
23721

1922 Górny Śląsk - RÖSNITZ - Rozumice, datownik typu B (dawniej typ I) bardzo ładnie odciśnięty 3/5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
80 PLN
23722

1922 Górny Śląsk - SCHLESIENGRUBE Kr.BEUTHEN (Oberschl) - Chropaczów, datownik typu F (dawniej typ V) z wyróżnikiem "a" ładnie odciśnięty 28.2 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
50 PLN
23723

1922 Górny Śląsk - TARNAU (KR.OPPELN) - Tarnów Opolski, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
90 PLN
23724

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
100 PLN
23725

1923 Górny Śląsk, kartka z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wysłana 6.3.21 do Niemiec, kartka plebiscytowa ofrankowana dodatkowo niemieckimi znaczkami.

Fi.Cp4
300 PLN