23663 |
1920 Olsztyn, zestaw 10 całostek dwóch wydań, całostka Cp7 z opłaconą odpowiedzią w dwóch egzemplarzach, jeden z przesuniętym drukiem znaku opłaty, do kompletu brak całostki Cp9. | Fi.Cp1-8, Cp10 |
| 1 200 PLN | |
23664 |
1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.40.-). | Fi.Cp2 |
| 30 PLN | |
23665 |
1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem pierwszego wydania. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
23666 |
1920 Olsztyn, całostka z nadrukiem pierwszego wydania. | Fi.Cp3 |
| 30 PLN | |
23667 |
| 35 PLN | |
23668 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 7.9.1921 z miejscowości Królewska Huta (Königshütte) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Katowic. | Fi.Cp3, 17 |
| 60 PLN | |
23669 |
1920 Olsztyn, dwa sekretniki. | Fi.Cs1, 2 |
| 200 PLN | |
23670 |
1920 Olsztyn, formularz przekazu pieniężnego. | Fi.Ctp2 |
| 120 PLN | |
23671 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków gazetowych za 10 hal. w barwie czarnej - wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, gwarancja Walocha. | Fi.G |
| 360 PLN | |
23672 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof. J.Czajkowskiego. | Fi.I |
| 500 PLN | |
23673 |
1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2500.-), kolorowy fotoatest Mikulski. | Fi.I-V Mi.II-VI |
| 2 500 PLN | |
23674 |
1920 Olsztyn, marginesowa seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu, wartości 5, 10 drukowane z walca, wartości 20, 30, 40 drukowane z płyty, technika druku dobrze widoczna na marginesach znaczków, piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.I-V |
| 2 000 PLN | |
23675 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, na papierze białym gładkim średnim, w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.IDx1 |
| 240 PLN | |
23676 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIDx2 |
| 240 PLN | |
23677 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIGx1 |
| 160 PLN | |
23678 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki na papierze białym gładkim średnim; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowującego klisze do druku. | Fi.IIIx1 |
| 1 000 PLN | |
23679 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach czarnobrunatnym i czerwonym - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki na białym gładkim średnim papierze, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIx1 |
| 360 PLN | |
23680 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym niekatalogowany na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze i wyraźniej drukowane szeryfy, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN | |
23681 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIx1 |
| 108 PLN SOLD | |
23682 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski. | Fi.IIx1 |
| 220 PLN | |
23683 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 120 PLN | |
23684 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IVx3 P |
| 600 PLN | |
23685 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Ix1 |
| 160 PLN | |
23686 |
1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.VI |
| 500 PLN | |
23687 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w barwie czarnozielonej - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie", projektu Prof. J.Czajkowskiego. | Fi.VII |
| 240 PLN | |
23688 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx2 |
| 480 PLN | |
23689 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx3 P |
| 800 PLN | |
23690 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 120 PLN | |
23691 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o najwyższym nominale w serii 500 hal. w kolorze ciemnolila niekatalogowany na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu Prof.J.Czajkowskiego, to odmiana II o większych wymiarach 40,5x23 mm, dodatkowo z błędem "kropka w cyfrze 0", zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.XIIx2 |
| 800 PLN | |
23692 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym o nietypowo ostrym rysunku - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Xx1 |
| 300 PLN | |
23693 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 200 PLN | |
23694 |
| 220 PLN | |
23695 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 650 PLN | |
23696 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 2 000 PLN | |
23697 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-7B |
| 1 000 PLN | |
23698 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 30 PLN | |
23699 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 45 PLN SOLD | |
23700 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 25 PLN | |
23701 |
1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego. | Fi.11 |
| 40 PLN | |
23702 |
1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji. | Fi.16 |
| 50 PLN | |