The auction will start on 19.04.2024

Auction 109. Post offices abroad 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23579

1930 Port Gdańska, gwarancja Kalinowski.

Fi.21
50 PLN
SOLD
23580

1932 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty za 10 gr. użyty w Gdańsku unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "k", gwarancja.

Fi.D69II
100 PLN
23581

1933 Port Gdańsk, firmowy list polecony z Gdańska do Stanisławowa nadany w polskim urzędzie pocztowym, mieszana frankatura znaczka polskiego i z nadrukiem dla Portu Gdańsk, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.19, 259
600 PLN
23582

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.900.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
900 PLN
23583

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, narożny znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.450.-), bardzo stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
23584

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
23585

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk,.

Fi.22
Mi.25
850 PLN
23586

1933 Port Gdańsk, narożny czworoblok wydania z pionowym nadrukiem na znaczku obiegowym z prezydentem Mościckim, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
1 200 PLN
23587

1933 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
380 PLN
23588

1933 Port Gdańsk, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
400 PLN
SOLD
23589

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; uszkodzona litera "N" w "Nr" w sygnaturze nakładu; po za lekkim czerwonym zabarwieniem dolnej krawędzi (widocznym bardziej na odwrocie) - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
800 PLN
23590

1934 Port Gdańsk, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1I
650 PLN
23591

1934 Port Gdańsk, całostka z nadrukiem typu I, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1I
600 PLN
23592

1935 Port Gdańsk, seria na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.23-5
40 PLN
23593

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I 
320 PLN
SOLD
23594

1935-6 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
23595

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz, Krawczyk,.

Fi.26-28
Mi.29-31I
100 PLN
SOLD
23596

1936 Port Gdańsk, komplet całostek z hasłami propagandowymi a, b i c, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2a-c
1 900 PLN
23597

1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem na karcie do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznościowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043).

Fi.KO3, 26
Mi.29 
120 PLN
23598

1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany 7.9.36 w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta (Nowe Miasto nad Drwęcą), duży datownik (Ø28mm) z wyróżnikiem S polskiego urzędu, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.


500 PLN
23599

1936 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne: gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska.


100 PLN
23600

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski.

Fi.29-31
Mi.31II-33
50 PLN
SOLD
23601

1937 Port Gdańsk, V Światowe Jamboree Skautowe w Gdańsku, pamiątkowa kartka z seria znaczków dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, na odwrocie stempel z informacją..."Pamiątka od Harcerzy Polskich w Gdańsku"....

Fi.29-31
1 000 PLN
23602

1937 Port Gdańsk, całostka z hasłem propagandowym b, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3b
500 PLN
23603

1937 Port Gdańska, całostka z hasłem propagandowym c, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
500 PLN
23604

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem (Fi.550.-), hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
450 PLN
23605

1937 Port Gdańsk, list wartościowy nadany 13.1.37 w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta (Nowe Miasto nad Drwęcą), mały datownik (Ø24mm) z wyróżnikiem i polskiego urzędu, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.


500 PLN
23606

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
Mi.32 
200 PLN
23607

1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odbity z datą 4.6.38 na kartce adresowanej do Rumi, opłata jak za druki, na odwrocie kartka nie wypisana.

Fi.29
240 PLN
23608

1938 Port Gdańsk, PRZESYŁKA NIEDORĘCZONA I ZWRÓCONA, list wysłany 14.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "a"; przesyłki w Krakowie nie doręczono i po opatrzeniu stosowną adnotacją oraz czerwonymi stempelkami "Doręczycielom nieznany/ wywołano bezskutecznie" i "ZWROT" 20.IV odesłano do Gdańska do działu przesyłek niedoręczalnych, gdzie odciśnięto trzywierszową pieczęć "Polski Urząd Poczt. Tel./ GDAŃSK 1/ Dział niedoręczalnych przesyłek" - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowaną pod numerem 1.8.10 o stopniu rzadkości RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych odbitek) wraz z datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; ponieważ na kopercie nie podano adresu nadawcy, w celu jego ustalenia, przesyłkę 5.V urzędowo otwarto, dokumentując tę czynność stempelkiem "Urzędownie otwarto i zamknięto/ Gdańsk ..." z dopisaną datą 6/5 - Vogels 5g.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), a następnie zamknięto zabezpieczając zalepką, którą opieczętowano datownikami "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "l"; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

Fi.29, 30
Mi.32, 33 
4 000 PLN
23609

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; stempel odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II 
200 PLN
23610

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34 
50 PLN
23611

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.32-5
25 PLN
23612

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
23613

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta (Mi.25 euro), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.32-35
Mi.34-37
40 PLN
23614

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr. z silnie przesuniętą perforacją poziomą (Fi.250.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.34 MK
Mi.36
150 PLN
23615

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325 
350 PLN
23616

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 21.IX z urzędu Warszawa 12, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie datownik odbiorczy - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" z dnia 22.IX - najwcześniejsza znana data jego użycia!!! bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
23617

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.Cp4
150 PLN
23618

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka.

Fi.Cp4
250 PLN