Auction 107. Foreign Postage on Polish territory

238

1910 pocztowy adres przesyłowy do paczki pobraniowej wysłany 24.X z Krakowa do Zurychu, formularz z napisami niemieckimi i francuskimi, ładnie udokumentowany obieg pocztowy, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.143, 145, 146, 151
150 PLN
239

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Breslau - Beuthen (Wrocław - Bytom), widokówka z Bytomia - drewniany kościół w parku miejskim.

80 PLN
240

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Jasło - Rzeszów, widokówka z Skołyszyna pod Jasłem.

120 PLN
241

1910 list z Poznania Królestwo Polskie do Wagańca (Lubanie )/ Nieszawa via Toruń Aleksandrowo

90 PLN
242

800 PLN
243

1910 widokówka wysłana z Worochty nadana w ambulansie pocztowym na trasie Körösmezö (Jasina na Ukrainie) - Stanisławów nr 524.

80 PLN
244

1910 kartka z Wilna do Odessy.

40 PLN
245

1911 widokówka wysłana 29.III ze Skarżyska do Pabianic, znaczek skasowany owalnym datownikiem urzędu na dworcu kolejowym w Skarżysku СКАРЖИСКО ВОКЗ. z wyróżnikiem "a", stempel odciśniętym dodatkowo poniżej, datownik odbiorczy z następnego dnia; słabszy stan zachowania.

Mi.65I
60 PLN
246

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 25.1.11r., gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.71
300 PLN
247

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.

15 PLN
248

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.

40 PLN
249

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

50 PLN
250

1911 list z Warszawy do Moskwy ze stemplami jednej ekspedycji.

140 PLN
251

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lemberg (Lwów) - Stróże nr 55.

60 PLN
252

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.

180 PLN
253

180 PLN
254

1911 kartka z Tyńca do Poznania, stempel składnicy pocztowej w Tyńcu, brak znaczka, widokówka z Tyńca.

25 PLN
255

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Żywiec - Dziedzice nr 513.

80 PLN
256

160 PLN
257

1912 karta pocztowa wysłana 21.IV z Krakowa do Otwocka, przejściowy datownik urzędu miejskiego w Warszawie z dnia 17.IV, otwocki datownik odbiorczy z 18.4, stempelek nadawcy "ZWIĄZEK OCHRONY BROWARÓW KR. GAL. I LOD. Z W. KS. KRAK."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Mi.P216
100 PLN
258

1912 widokówka wysłana 6.4 z Gniezna do Warszawy; WARSZAWSKI datownik odbiorczy ВАРШАВА ГОРОДСК.ПОЧТ. 28.III.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.86I
30 PLN
259

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 5.X z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 24.9 na froncie.

Mi.142; P216
30 PLN
260

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
261

1912 przekaz paczkowy z Uhnowa do Kleczan.

100 PLN
262

1912 przekaz paczkowy z Czortkowa do Chorostkowa.

100 PLN
263

1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie.

500 PLN
264

1912 miejscowy list polecony z Tomaszowa Rawskiego.

85 PLN
265

1913 widokówka wysłana 21.12 z Częstochowy do Dąbrowy, datownik odbiorczy, dobry stan zachowania.

Mi.84
30 PLN
266

1913 opaska gazetowa do Tarnowa, piękna frankatura znaczkami gazetowymi wydania z 1908 roku, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.157, 159
200 PLN
267

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K16
60 PLN
268

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P25
30 PLN
269

Mi.U52A
60 PLN
270

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U53A
80 PLN
271

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U54A
120 PLN
272

1913 list polecony z Rychwałdu koło Żywca do Krakowa nadawca Zarząd lasów w Kocierzu Moszczanica

90 PLN
273

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Wiedeń nr 1.

40 PLN
274

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 559.

60 PLN
275

1914 kartka ekspresowa z Morgentroth (Chebzie koło Bytomia) do Hultschina (Hulczyn na Opawie), pionowe złamanie i częściowe naderwanie na brzegu.

60 PLN
276

1914 rzadka kartka z Sopotu Zoppot do Niemiec.

90 PLN
277

1914 kartka polecona ze Lwowa nadana 24.7.14 do Piotrkowa, znaczki unieważnione wierszowym kasownikiem urzędu pocztowego Lwów 7 "C.K. URZĄD POCZTOWY LWÓW 7.", stempel austriackiej cenzury wojskowej.

500 PLN