The new auction will start soon

Auction 107. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
933

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IIIA
35 PLN
934

1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.IIIA
20 PLN
935

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, znaczek za 2 gr. z dość mocno skośnie przesuniętym tłem.

Fi.IIIA MK
Mi.IIIB
100 PLN
936

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, unikalna - jako próbnie nacinana, parka znaczków za 6 gr. z drugostronnym drukiem rysunku, nigdzie dotąd nieopisana i niekatologowana.

Fi.IV
400 PLN
937

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu. marginesowy znaczek cięty za 6 gr. z drugostronnym drukiem rysunku bez tła, ponieważ drugostronny druk był odwrócony i przesunięty, cały rysunek widzimy tylko na znaczkach marginesowych, lekko załamany.

Fi.IVA
Mi.IVB 
80 PLN
938

1916 Warszawa, parka serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, druk dwustronny.

Fi.IVA
140 PLN
939

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
SOLD
940

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 6 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem, gwarancja Petriuk PZF.

Fi.IVA MK
Mi.IVB
80 PLN
941

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
40 PLN
942

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
60 PLN
943

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
944

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
60 PLN
945

1916 Warszawa, znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła.

Fi.IVA MK
60 PLN
946

1916 Warszawa, czworoblok wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła.

Fi.IVA MK
300 PLN
947

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IVB
60 PLN
948

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, zalany obrazek znaczka, gwarancja Berbeka.

Fi.IVB MK
45 PLN
949

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów.

Fi.VA
20 PLN
950

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VA
35 PLN
951

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
952

1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu, silne przesunięcie tła.

Fi.VA
120 PLN
953

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
954

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VIB
100 PLN
955

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 20 gr. z bardzo mocno przesuniętym tłem w bardzo ciemnym odcieniu koloru brunatnopiaskowego, gwarancja firmowa J.Fabiński Warszawa.

Fi.VIbA MK
270 PLN
956

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, czworoblok ząbkowanych znaczków za 20 gr. w kolorze ciemnoniebieskim z rzadkim brunatnopiaskowym tłem z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz z nieco pożółkłą, ale zachowaną w pięknym stanie gumą.

Fi.VIbB
Mi.VIA
4 000 PLN
957

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP5
160 PLN
SOLD
958

1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 pap. gruby żółty Schmutz.

Fi.V P6
700 PLN
959

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz.

Fi.V P6
500 PLN
960

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP6
160 PLN
SOLD
961

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 10 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem.

Fi.VaA MK
Mi.VB
120 PLN
962

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
963

1916 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 11/XII-24/XII, ozdobiona wizerunkiem orła Królestwa Polskiego i herbem Warszawy oraz wizerunkami postaci alegorycznych; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
964

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
965

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
966

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
967

1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor.


1 000 PLN
968

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana (Fi.300.-), znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
240 PLN
969

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
500 PLN
970

1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1-2B
180 PLN
971

1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
250 PLN
972

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
1 260 PLN
SOLD