The new auction will start soon

Auction 107. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
853

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
854

1915 Warszawa, seria pierwszego wydania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1ab, 2d
60 PLN
SOLD
855

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
856

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 600 PLN
857

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
750 PLN
858

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej w Białymstoku ręcznym podpisem "R. Wolfsohn".

Fi.1I
1 200 PLN
859

1916 Białystok, znaczek miejskiej poczty doręczeniowej, naprawiany górny lewy narożnik, gwarancja.

Fi.1II
1 000 PLN
860

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
861

1916 Zawiercie, czworoblok znaczków za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, bardzo ciekawy bo z błędem na dolnym prawym znaczku "płynąca na pierwszym planie rzeka Warta tworzy w zakolu rozlewisko", dodatkowo na lewym dolnym znaczku "brak krzyża na prawym pagórku", gwarancja Mikstein.

Fi.1III B
1 200 PLN
862

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
4 500 PLN
863

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
100 PLN
864

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 31.5, opłatę doręczeniową pobrano parką znaczków za 10gr poczty miejskiej skasowanych owalnym datownikiem K.O.ST.M. WARSZAWY POCZTA MIEJSKA z datą 31-V-1916; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2
320 PLN
865

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 18.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2, 7, 9, 27Ic
300 PLN
866

1916 Częstochowa, front opaski gazetowej z Warszawy do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie bez dodatkowego opłaty pocztowej.

Fi.2a
150 PLN
867

1916 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel warszawskiej cenzury wojskowej.

Fi.2a
60 PLN
868

1916 Częstochowa, kartka z Niemiec do Częstochowy, kartka dwukrotnie doręczana, dwa trzy stemple opłaty doręczeniowej poczty miejskiej, stempel cenzury wojskowej z Poznania, dekoracyjny walor.

Fi.2a, 2e
700 PLN
869

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
870

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
871

1916 Częstochowa, list polecony z Częstochowy do Warszawy, list zwrócony do nadawcy, rzadki stempel pomocniczy z Częstochowy "Beanstandet" w ramce ("zakwestionowany") (cena tego stempla w katalogu Fischer II 2022 2.000,-) i stemple doręczeniowe poczty miejskiej, dekoracyjny walor w dobrym stanie.

Fi.2f, 10
1 200 PLN
872

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
873

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
874

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
875

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
180 PLN
876

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 200 PLN
877

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.3-4
320 PLN
878

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
879

1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i.

Fi.3-4 B
800 PLN
880

1916 Łódź, opaska gazetowa z Niemiec do Łodzi, datownik doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej "L.F.F.", stempel niemieckiej cenzury z Poznania.

Fi.3b
300 PLN
881

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
882

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
883

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
884

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5
70 PLN
885

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.5
60 PLN
886

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym z przesuniętą i lekko obróconą perforacją, na tym wydaniu rzadkie, ładny stan zachowana, gwarancja Witkowski.

Fi.5 MK
Mi.5
400 PLN
887

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem, w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5a
600 PLN
888

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
750 PLN
889

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche (Fi.600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.5a
500 PLN
890

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek w kolorze liliowoczerwonym z pustopolem na marginesie, gwarancja.

Fi.5a
250 PLN
891

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.100.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+50.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
892

1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja.

Fi.5b
1 100 PLN