716 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego z dużym lewym marginesem w unikalnej barwie czerwonofioletowej, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki. | Fi.12A |
| 150 PLN | |
717 |
| 130 PLN | |
718 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.13aA |
| 15 PLN SOLD | |
719 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dwa cięte znaczki w odmianie żółtej i pomarańczowej stemplowane na wycinkach, gwarancja Weźranowski. | Fi.13aA, 13bA |
| 25 PLN | |
720 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym z międzypolem pomiędzy znaczkami , unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. (Fi.200.-), na wycinku. | Fi.13bA Mi.13B |
| 160 PLN | |
721 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.13bA |
| 20 PLN SOLD | |
722 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, list polecony nadany 15.5.18 z Mohylewa do Bobrujska, stempel polecenia w barwie fioletowej z ręcznie wpisaną numeracją, znaczki skasowane datownikiem "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. - 15 5 18" w barwie fioletowoczarnej, brak stempla odbiorczego, mocno zawyżona taryfa 1,35 kor zamiast 70 kop., list z kolekcji Z. Mikulskiego, gwarancja Mikulski i atest Drzewiecki. | Fi.13bA, 14A |
| 1 440 PLN SOLD | |
723 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dwie parki ząbkowanych znaczków za 50 kop. pozioma i pionowa, obie z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.640.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 600 PLN | |
724 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann (na jednym znaczku). | Fi.14B |
| 80 PLN | |
725 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania, gwarancja Rachmanow, Walocha. | Fi.15B |
| 750 PLN | |
726 |
1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Wierzbniku do Niemiec, pieczęć formacyjna nadawcy "Kassa des k.u.k. Kreiskommandos / WIERZBNIK.", na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy. | Fi.58, 64 |
| 600 PLN | |
727 |
1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska. | Fi.58, 67 |
| 500 PLN | |
728 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck3 |
| 600 PLN | |
729 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, rosyjska koperta z nadrukiem orzełka i znaku opłaty "35 kop." z klapą koperty w kształcie trapezu, wysłana 3.5.18 z Bobrujska do 4. kompanii 5. pułku piechoty do Mohylewa, datownik "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. /- 3 5 18" w barwie czarnej, prawidłowa taryfa pocztowa w wysokości 35 kop. za list zwykły, rzadkie, katalog Fischer 3.200,-, fotoatest Drzewiecki. | Fi.Ck3II |
| 1 800 PLN | |
730 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp2 |
| 180 PLN | |
731 |
1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 220 PLN | |
732 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
733 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.200.-); trochę słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty). | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
734 |
1918 wydanie poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp4 |
| 220 PLN | |
735 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop, niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1600.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs2 (Cs3) |
| 1 400 PLN | |
736 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik w bardzo ładnym stanie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cs3 |
| 700 PLN | |
737 |
1918 widokówka wysłana 20.7 z Warszawy jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny. | |
| 30 PLN | |
738 |
1918 przesyłka ze szpitala Franciszka Józefa I w Pilznie, oznaczona MILITÄRPFLEGE, wysłana 19.III do Krakowa; ciekawy stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |
739 |
1918 widokówka wysłana 13.9 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej do Grudziądza, skreślenia cenzury - rzadki przypadek tak wyraźnej ingerencji cenzury w treść korespondencji, listowa pieczęć formacyjna. | |
| 40 PLN | |
740 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka z Clermot-Ferrand wysłana 11.VIII za pośrednictwem amerykańskiej poczty polowej do Stanów Zjednoczonych; stempelek cenzury. | |
| 120 PLN | |
741 |
1918 list (dekoracyjna koperta) z niemieckiego obozu jenieckiego Strzałkowo wysłany 2.IV przez jeńca francuskiego do kraju; stempelki cenzur, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
742 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 18.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (rzadka odmiana kasownika z wyróżnikiem "b") do Warszawy; pieczęć formacyjna "3 P.P.POLSK.KORP.POSIŁK" (Berek P376), stempelek cenzury (Berek C51), "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 200 PLN | |
743 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, widokówka wysłana 4.III z Końskich do obozu, stempelek cenzury niemieckiej "GEPRÜFT POST. ÜB.-ST. 1."; adresat po kryzysie przysięgowym 9.VII.1917 został osadzony w obozie Szczypiorno, a następnie przeniesiony do Łomży; walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek narożnika); gwarancja Schmutz. | |
| 400 PLN | |
744 |
1918 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, przepustka wystawiona 28.XII na nazwisko sierżanta Jerzego Ossolińskiego przez "Komendę Warstatów i Składów Technicznych Wojska Polskiego we Lwowie", pieczęci: nagłówkowa i okrągła; niecodzienny, bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania (kartka złożona poziomo i pionowo. | |
| 500 PLN | |
745 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - pasek rzadkich znaczków opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą i adnotacją z datą unieważnienia. | Fi.1 |
| 1 750 PLN | |
746 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka skośnie wzajemnie położonych znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | Fi.2 |
| 160 PLN | |
747 |
1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN", bardzo rzadkie Rainer 400 punktów. | |
| 450 PLN | |
748 |
1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Włoszczowa „a” do Rzeszowa, ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Kreiskommando / In Włoszczowa". | |
| 50 PLN | |
749 |
1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 5.IV na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi.od 1000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | |
| 1 000 PLN | |
750 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie | |
| 80 PLN | |
751 |
1918 POCZĄTKI POCZT WOJSKOWYCH W NIEPODLEGŁEJ POLSCE, karta pocztowa Euzebiusza Karola Jaremy, bohatera polsko-ukraińskich walk o Lwów, Poczta Polowa Dowództwa Wojsk Polskich na Galicję Wschodnią - najwcześniejsza znana przesyłka z okresu walk we Lwowie - widokówka datowana "3.XII Lwów" wysłana do do mamy zamieszkałej w miejscowości Sobolów poczta Bochnia; pieczęć formacyjna z orłem "Dowództwo 15 Kompanii 4.p.p. WOJSK POLSKICH"; datownik odbiorczy Bochnia z 7.XII; gwarancja Schmutz.
| 3 200 PLN | |
752 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej w Busku do Wiednia, stempel formacyjny "K.u.k. Feldgandrmerieabteilung / des Kreiskommandos Busk (Polen)". | |
| 50 PLN | |
753 |
1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU". | |
| 200 PLN | |
754 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | Fi.5 |
| 160 PLN | |
755 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | Fi.2 |
| 70 PLN | |