6256 |
1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 21, list wysłany 2.5.1951 z niewielkiej miejscowości Kujan do Szczecina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.519, 526 Mi.650, 658 |
| 131 PLN SOLD | |
6257 |
1950 groszy, znaczki z obiegu pocztowego z Rzeszowa z lokalnymi nadrukami typ 35 i 36 z Rzeszowa, gwarancja i oznaczenie. | Fi.519 Mi.650 |
| 100 PLN | |
6258 |
1950 groszy, zestaw znaczków z różnymi typami nadruków dyrekcyjnych. | Fi.519-22, 524-6 Mi.650, 651, 653-4, 656-8 |
| 80 PLN | |
6259 |
1950 groszy, zestaw znaczków z różnymi stemplami dyrekcyjnymi (56 znaczków). Częściowo gwarancje PPF | Fi.519-26 Mi.650-8 |
| 200 PLN | |
6260 |
1950 PODWYŻSZONA TARYFA, list firmowy z Trzebini do Chrzanowa wysłany 4.11.50 opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 60 zł. | Fi.520 Mi.548 |
| 300 PLN | |
6261 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 25 - "tryplet", w typie tym stempel składał się z trzech połączonych stempelków z charakterystyczną literą "g", przerwaną z lewej strony u dołu, stempel ten wprowadzono zaledwie w trzech placówkach; prawie kompletna odbitka wszystkich trzech nadruków! miejscowy list przesłany 18.I.1951 w Warszawie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowano Roszkowski. | Fi.520 Mi.651 |
| 400 PLN | |
6262 |
1950 groszy, parka znaczków z nadrukami lokalnymi z Wielkiej Wsi na Helu typ 27B - "rosze" w kolorze czarnym, sygnowane Gryżewski. | Fi.520 Mi.651 |
| 80 PLN | |
6263 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, kasowany znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.520 Mi.651 |
| 90 PLN | |
6264 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.520 Mi.651 |
| 40 PLN | |
6265 |
1950 groszy, list firmowy z Warszawy do Szczecina opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim. | Fi.520, 523 Mi.552, 651 |
| 20 PLN SOLD | |
6266 |
1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 18B, list wysłany 27.1.1951 z Poznania do Gdańska; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.520, 523 Mi.651, 655 |
| 50 PLN SOLD | |
6267 |
1950 groszy, list firmowy z Włocławka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym, jeden znaczek bez nadruku. | Fi.520, 525 Mi.554, 651 |
| 40 PLN | |
6268 |
1950 groszy, trzy wycinki ze znaczkami z nadrukiem typ 7 w barwie czerwonej i czarnej. | Fi.520, 525, 527, 539 Mi.548, 657, 665, 677 |
| 30 PLN | |
6269 |
1950 Bolesław Bierut, narożny czworoblok z pustopolami na marginesie. | Fi.521 Mi.550 |
| 140 PLN | |
6270 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.521 Mi.653 |
| 30 PLN | |
6271 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, (Fi.** -.-, kasowany 400.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 200 PLN | |
6272 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42. | Fi.521 Mi.653 |
| 45 PLN | |
6273 |
1950 Bolesław Bierut, arkusz sprzedażny znaczka za 15 zł złożony w połowie z pustopolami na lewym marginesie, spękana perforacja częściowo posklejana paseczkami papieru (12 znaczków). | Fi.521 ark. Mi.550 |
| 1 200 PLN | |
6274 |
1950 groszy, list Ciechanowa do Legnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym. | Fi.522 Mi.654 |
| 20 PLN SOLD | |
6275 |
1950 groszy, list firmowy z Owińska do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 9 w kolorze fioletowym. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 20 PLN SOLD | |
6276 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 5. | Fi.523 Mi.655 |
| 10 PLN | |
6277 |
1950 groszy, list firmowy z Krakowa do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowoniebieskim. | Fi.523 Mi.655 |
| 20 PLN | |
6278 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 25 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Gryżewski, Krawczyk. | Fi.523 Mi.655 |
| 40 PLN | |
6279 |
1950 groszy, kartka z Warszawy / Pałac pod Blachą / do Francji opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Światowego Kongresu Obrońców Pokoju Warszawa 1950 | Fi.523 Mi.655 |
| 30 PLN | |
6280 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, czytelnie kasowana parka znaczków za 25 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 32, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.523 Mi.655 |
| 225 PLN | |
6281 |
1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch. | Fi.523MK Mi.552 |
| 2 000 PLN | |
6282 |
1950 groszy, parka z obiegu pocztowego z Łodzi z nieznanym typem nadruku w barwie fioletowej, również nie wymieniony w opracowaniu Ćwiertni. | Fi.524 Mi.656 |
| 80 PLN SOLD | |
6283 |
1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 4 - mieszana frankatura ze znaczkiem bez przedruku, widokówka wysłana 29.12 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Warszawy. | Fi.524, 527II Mi.656, 562b |
| 20 PLN | |
6284 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 40 zł. z rzadszym w kolorze czerwonym stempelkiem typu 42. | Fi.525 Mi.657 |
| 60 PLN | |
6285 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 3 - mieszana frankatura ze znaczkiem bez przedruku, list wysłany 17.11 z miejscowości Nisko do Warszawy, dodatkowo kasownik propagandowy. | Fi.525, 513 Mi.554, 659 |
| 40 PLN | |
6286 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, znaczki za 40 zł Bierut (staloryt) z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkami bez nadruku, ekspresowy list polecony wysłany 24.1.1951 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "i", na odwrocie datowniki odbiorcze z 25.1; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz. | Fi.525, 519, 520 Mi.657, 547, 548 |
| 2 000 PLN | |
6287 |
1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 25 PLN | |
6288 |
1950 groszy, list polecony z Poznania do Brzegu opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 30 PLN SOLD | |
6289 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
6290 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | Fi.527 Mi.665 |
| 10 PLN | |
6291 |
1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 25 PLN | |
6292 |
1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
6293 |
1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
6294 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
6295 |
1950 "groszy - lokalny", Piła 2, znaczki za 15 zł Plan 6-letni czworoblok z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na liście wysłanym 21.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 2 z wyróżnikiem "*aa*"; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; koperta firmowa "PAŃSTWOWE POZNAŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE ODDZIAŁ W PILE"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielki ubytek narożnika). | Fi.527I Mi.665 |
| 2 000 PLN | |