Auction 107. Communist Poland 1945-1952

6256

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 21, list wysłany 2.5.1951 z niewielkiej miejscowości Kujan do Szczecina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.519, 526
Mi.650, 658
131 PLN
6257

1950 groszy, znaczki z obiegu pocztowego z Rzeszowa z lokalnymi nadrukami typ 35 i 36 z Rzeszowa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.519
Mi.650
100 PLN
6258

1950 groszy, zestaw znaczków z różnymi typami nadruków dyrekcyjnych.

Fi.519-22, 524-6
Mi.650, 651, 653-4, 656-8
80 PLN
6259

1950 groszy, zestaw znaczków z różnymi stemplami dyrekcyjnymi (56 znaczków). Częściowo gwarancje PPF

Fi.519-26
Mi.650-8
200 PLN
6260

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, list firmowy z Trzebini do Chrzanowa wysłany 4.11.50 opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, opłata 60 zł.

Fi.520
Mi.548
300 PLN
6261

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 25 - "tryplet", w typie tym stempel składał się z trzech połączonych stempelków z charakterystyczną literą "g", przerwaną z lewej strony u dołu, stempel ten wprowadzono zaledwie w trzech placówkach; prawie kompletna odbitka wszystkich trzech nadruków! miejscowy list przesłany 18.I.1951 w Warszawie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowano Roszkowski.

Fi.520
Mi.651
400 PLN
6262

1950 groszy, parka znaczków z nadrukami lokalnymi z Wielkiej Wsi na Helu typ 27B - "rosze" w kolorze czarnym, sygnowane Gryżewski.

Fi.520
Mi.651
80 PLN
6263

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, kasowany znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.520
Mi.651
90 PLN
6264

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.520
Mi.651
40 PLN
6265

1950 groszy, list firmowy z Warszawy do Szczecina opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim.

Fi.520, 523
Mi.552, 651
20 PLN
6266

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 18B, list wysłany 27.1.1951 z Poznania do Gdańska; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.520, 523
Mi.651, 655
50 PLN
6267

1950 groszy, list firmowy z Włocławka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym, jeden znaczek bez nadruku.

Fi.520, 525
Mi.554, 651
40 PLN
6268

1950 groszy, trzy wycinki ze znaczkami z nadrukiem typ 7 w barwie czerwonej i czarnej.

Fi.520, 525, 527, 539
Mi.548, 657, 665, 677
30 PLN
6269

1950 Bolesław Bierut, narożny czworoblok z pustopolami na marginesie.

Fi.521
Mi.550
140 PLN
6270

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.521
Mi.653
30 PLN
6271

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, (Fi.** -.-, kasowany 400.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
200 PLN
6272

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42.

Fi.521
Mi.653
45 PLN
6273

1950 Bolesław Bierut, arkusz sprzedażny znaczka za 15 zł złożony w połowie z pustopolami na lewym marginesie, spękana perforacja częściowo posklejana paseczkami papieru (12 znaczków).

Fi.521 ark.
Mi.550
1 200 PLN
6274

1950 groszy, list Ciechanowa do Legnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym.

Fi.522
Mi.654
20 PLN
6275

1950 groszy, list firmowy z Owińska do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 9 w kolorze fioletowym.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
20 PLN
6276

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 5.

Fi.523
Mi.655
10 PLN
6277

1950 groszy, list firmowy z Krakowa do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowoniebieskim.

Fi.523
Mi.655
20 PLN
6278

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 25 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.523
Mi.655
40 PLN
6279

1950 groszy, kartka z Warszawy / Pałac pod Blachą / do Francji opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Światowego Kongresu Obrońców Pokoju Warszawa 1950

Fi.523
Mi.655
30 PLN
6280

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, czytelnie kasowana parka znaczków za 25 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 32, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.523
Mi.655
225 PLN
6281

1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch.

Fi.523MK
Mi.552
2 000 PLN
6282

1950 groszy, parka z obiegu pocztowego z Łodzi z nieznanym typem nadruku w barwie fioletowej, również nie wymieniony w opracowaniu Ćwiertni.

Fi.524
Mi.656
80 PLN
6283

1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 4 - mieszana frankatura ze znaczkiem bez przedruku, widokówka wysłana 29.12 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Warszawy.

Fi.524, 527II
Mi.656, 562b
20 PLN
6284

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 40 zł. z rzadszym w kolorze czerwonym stempelkiem typu 42.

Fi.525
Mi.657
60 PLN
6285

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 3 - mieszana frankatura ze znaczkiem bez przedruku, list wysłany 17.11 z miejscowości Nisko do Warszawy, dodatkowo kasownik propagandowy.

Fi.525, 513
Mi.554, 659
40 PLN
6286

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, znaczki za 40 zł Bierut (staloryt) z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkami bez nadruku, ekspresowy list polecony wysłany 24.1.1951 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "i", na odwrocie datowniki odbiorcze z 25.1; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Fi.525, 519, 520
Mi.657, 547, 548
2 000 PLN
6287

1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
25 PLN
6288

1950 groszy, list polecony z Poznania do Brzegu opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
30 PLN
6289

1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka.

Fi.526
Mi.555
45 PLN
6290

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24.

Fi.527
Mi.665
10 PLN
6291

1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
6292

1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
6293

1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
6294

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
6295

1950 "groszy - lokalny", Piła 2, znaczki za 15 zł Plan 6-letni czworoblok z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na liście wysłanym 21.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 2 z wyróżnikiem "*aa*"; dodatkowo ładnie odciśnięty stempel propagandowy: "Żądamy zakazu broni atomowej ..."; koperta firmowa "PAŃSTWOWE POZNAŃSKIE ZAKŁADY GRAFICZNE ODDZIAŁ W PILE"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielki ubytek narożnika).

Fi.527I
Mi.665
2 000 PLN