Auction 106. Germany

46744

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.6 z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA.

Mi.38I
40 PLN
46745

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.9 w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-66
150 PLN
46746

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.7 z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
40 PLN
46747

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.7 z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
46748

1949-64 NRD, zestaw praktycznie wszystkich znaczków z lat 1949-1955 oraz kilku lepszych pozycji z lat późniejszych (brak bloków Marksa Mi.8-9A,B i kilku drobnych znaczków Mi.385, 433-34) w miejscu braków zostawiono wolne miejsce, czyste (Mi.2600 euro).

Mi.242-1079 ex
2 000 PLN
46749

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.10 z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Mi.244
120 PLN
46750

1949 Saara, Dzień Konia, seria w narożnych czworoblokach, na dwóch dolnych znaczkach za 15+5 Fr - poz.6 i 7 błąd "biała plamka na pysku kobyły" (Mi.po 80 euro); czyste, bardzo dobry stan zachowania (Mi.232 euro).

Mi.265-66, 265III
400 PLN
46751

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.3 w Lipsku na karcie.

Mi.246-47
30 PLN
46752

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 11.3 z Lipska do Warszawy, stempel odbiorczy.

Mi.248-49
20 PLN
46753

1950 NRD, Wystawa Filatelistyczna DEBRIA w Lipsku, znaczek czysty.

Mi.260
45 PLN
46754

1950 NRD, 250-lecie Niemieckiej Akademii Nauk, seria czysta.

Mi.261-70
130 PLN
46755

1950 NRD - wystawa DEBRIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
150 PLN
46756

1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (Mi.170 euro).

Mi.140, 7
100 PLN
46757

1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (same znaczki kasowane Mi.140 euro).

Mi.143-46, 7
100 PLN
46758

1951 NRD, Zimowe Mistrzostwa NRD w Oberhof, seria czysta.

Mi.280-81
20 PLN
46759

1951 NRD, miesiąc przyjaźni niemiecko-sowieckiej, seria czysta.

Mi.296-97
10 PLN
46760

1951 Saara, Dzień Znaczka, czworoblok znaczków rozdzielonych międzypolami; czyste, bardzo dobry stan zachowania (Mi.72 euro).

Mi.305
120 PLN
46761

1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.4 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro).

Mi.305
30 PLN
46762

1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty.

Mi.149, 6
30 PLN
46763

1952 NRD, wydanie obiegowe - wybitni politycy, artyści, naukowcy, seria 16 znaczków w tym odmiana granatowego znaczka za 80 Pf, czysta.

Mi.327-41 + 339v
400 PLN
46764

1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.10 z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym.

Mi.6V, 165
100 PLN
46765

1953 NRD, wydanie obiegowe - Wilhelm Pieck (III), seria czysta.

Mi.342-43
30 PLN
46766

1953 NRD, wydanie obiegowe - plan 5-letni (I), druk offsetowy, seria czysta (Mi.150 euro).

Mi.362-79
150 PLN
46767

1953 NRD, wydanie obiegowe - plan 5-letni (II), druk typograficzny, seria czysta (Mi.250 euro).

Mi.405-22
250 PLN
46768

1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura!!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.3 z Neumunster do Szczecina; stempel odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.230 euro).

Mi.108-9, 123, 16
200 PLN
46769

1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty.

Mi.Bl.10
40 PLN
46770

1955 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) VI, seria czysta; temat - CZERWONY KRZYŻ (Mi.40 euro).

Mi.222-25
35 PLN
46771

1955 NRD, odbudowane historyczne budowle , seria czysta.

Mi.491-96
12 PLN
46772

1955 NRD, obrazy z Galerii Drezdeńskiej zwrócone przez ZSRR (I), seria czysta.

Mi.504-9
25 PLN
46773

1955 NRD, Dzień Zwycięstwa, blok czysty.

Mi.Bl.11
15 PLN
46774

1955 NRD, Friedrich Schiller, blok czysty.

Mi.Bl.12
20 PLN
46775

1955 NRD - Ernst Thalmann, blok czysty.

Mi.Bl.14
10 PLN
46776

1956 NRD, otwarcie cywilnej komunikacji lotniczej w NRD, seria czysta.

Mi.512-15
15 PLN
46777

1956 NRD, zaadresowana koperta FDC wysłana do Gdańska (Mi.70 euro).

Mi.548-50
40 PLN
46778

1957 NRD, 2 koperty FDC - obrazy z Galerii Drezdeńskiej.

Mi.586-91
20 PLN
46779

1958 NRD, 40 rocznica Rewolucji Listopadowej w Niemczech, koperta FDC.

Mi.662
150 PLN
46780

1959 Beethoven, blok czysty w bardzo dobrym stanie (Mi.22 euro).

Mi.Bl.2
20 PLN