Auction 106. Town postage 1914-1918

38030

Fi.Cp2
250 PLN
38031

Fi.Cp2
300 PLN
38032

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
240 PLN
38033

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
90 PLN
38034

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
38035

1916 Warszawa, seria cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIA
360 PLN
38036

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane, ostatni gwarancja Perzyński.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
360 PLN
38037

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; bardzo delikatne ślady podlepek, jeden gwarancja Ways, dwa sygnatury.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
180 PLN
38038

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
38039

1916 Warszawa, seria ząbkowana wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIB
600 PLN
38040

1916 Warszawa, próby znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.III-VI PA
1 200 PLN
38041

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IIIA
35 PLN
38042

1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.IIIA
20 PLN
38043

1916 Warszawa seria pomnikowa, dwa czworobloki arkuszowych prób znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła na papierze szarym średnim; co bardzo ciekawe druga z abklatschem lekko przesuniętym poziomo w stosunku do rysunku podstawowego, gwarancja i opis (III-P24) Schmutz.

Fi.III P6
3 600 PLN
38044

1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze, egzemplarz gumowany bez podlepki ani jej śladu, dotąd niekatalogowana jako gumowana; gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.III P6
1 200 PLN
38045

1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka, lekki ślad podlepki.

Fi.IVA
Mi.IVB
40 PLN
38046

Fi.IVA
140 PLN
38047

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
38048

Fi.IVA MK
40 PLN
38049

Fi.IVA MK
60 PLN
38050

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
38051

Fi.IVA MK
60 PLN
38052

Fi.IVB
60 PLN
38053

Fi.IVB MK
45 PLN
38054

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów.

Fi.VA
20 PLN
38055

Fi.VA
35 PLN
38056

Fi.VA
30 PLN
38057

Fi.VA
120 PLN
38058

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
38059

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany znaczek za 20 gr. ze znacznie przesuniętym i lekko obróconym rysunkiem.

Fi.VIB
Mi.VIbA
100 PLN
38060

Fi.VIB
100 PLN
38061

Fi.VP5
200 PLN
38062

Fi.VP6
200 PLN
38063

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
4 500 PLN
38064

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
38065

100 PLN
38066

1916 kartka żywnościowa z Wilna.

60 PLN
38067

1917 Wilno, karta pocztowa wysłana 20.11 z Lipawy (Libau) do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek cenzury lipawskiej i owalna kaszetka nadawcy; rzadki walorów w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 800 PLN
38068

Fi.1-2
200 PLN
38069

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, próba za 2 gr. w kolorze pomarańczowym typ 4, gwarancja Krawczyk; próba za 2 gr. w kolorze zielonym typ 4, gwarancja Rachmanow, Krawczyk; próba za 4 gr. w kolorze brązowym typ 5, gwarancja Behrens, Petriuk BPP; próba za 4 gr. w kolorze oliwkowym typ 5, sygnowana Rachmanow, gwarancja Schmutz, zachowane w bardzo ładnym stanie.

Fi.1-2A P1, P2
2 400 PLN