Auction 106. Town postage 1914-1918

37950

Fi.1 FFi
40 PLN
37951

Fi.1 FFi
40 PLN
37952

Fi.1 FFi
40 PLN
37953

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

80 PLN
37954

60 PLN
37955

Fi.2b
80 PLN
37956

Fi.3IIt
Mi.3ca
500 PLN
37957

Fi.4Iba
Mi.4aa
120 PLN
37958

Fi.4Iba
Mi.4aa
30 PLN
37959

Fi.4Iba No
Mi.4aa
400 PLN
37960

1915 Warszawa - wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, marginesowa parka znaczków za 6/5 gr. z rzadkim jasnobrązowawożółtym tłem, lewy z nadrukiem typu I - wąskie cyfry 6 bez podlepki, a prawy z nadrukiem typu II - szerokie cyfry 6 z jednym śladem podlepki, takie parki występują tylko w jednej prawej kolumnie arkusza, w katalogu Fischer pominięto przez pomyłkę wycenę czarnych nadruków II typu, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5aI+IIe
700 PLN
37961

Fi.5a If, 5 IIaf
220 PLN
37962

Fi.6-7 Mk
40 PLN
37963

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym w bardzo rzadkiej barwie ciemno brązowoczerwonej z zielonkawożółtym tłem, dodatkowo kilka błędów rysunku, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.6h
Mi.5c
500 PLN
37964

50 PLN
37965

1915 Warszawa, próby w kolorach: za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi. 6.000,-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
3 600 PLN
37966

Fi.I-IIb
800 PLN
37967

1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu w barwach czarnej i tłem żółtobrązowym, gwarancja i oznaczenie Berbeka, Walisch.

Fi.IIa
400 PLN
37968

Fi.IIb
240 PLN
37969

1915 Warszawa, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.IIb
160 PLN
37970

Fi.1-2
80 PLN
37971

Fi.1-2
280 PLN
37972

Fi.1-2
240 PLN
37973

Fi.1-2
80 PLN
37974

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
200 PLN
37975

Fi.1-2
250 PLN
37976

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Wiatrowski.

Fi.1-2
100 PLN
37977

Fi.1-2III
750 PLN
37978

1916 Zawiercie, seria znaczków czystych bez nadruku kontrolnego, znaczek za 10 f. w dwóch odmianach koloru ramki - niebieskofioletowym i szarofioletowym, bardzo ładny stan zachowania z pełną oryginalną gumą, gwarancja Dr.P.JEM, Mikulski.

Fi.1-2III
1 200 PLN
37979

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 000 PLN
37980

Fi.1I
750 PLN
37981

Fi.1I
1 200 PLN
37982

Fi.1III
80 PLN
37983

Fi.1Ia-2Ia
2 500 PLN
37984

Fi.2, 9, 10
30 PLN
37985

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja Korszeń.

Fi.2Ia, 5
6 000 PLN
37986

1916 Częstochowa, dofrankowana całostka (część "na odpowiedź" karty podwójnej) wysłana 23.9 z niemieckiego urzędu pocztowego w Warszawie; fioletowy datownik odbiorczy "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 30 X; dwukrotnie odciśnięty stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.2a
400 PLN
37987

Fi.2b
700 PLN
37988

Fi.2b
60 PLN
37989

Fi.2b
40 PLN