Auction 106. Air mail

46311

Fi.128
150 PLN
46312

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Hajfy wysłany 26.X z Piotrkowa Trybunalskiego z dopiskiem "Luft Post Warszawa 19", dodatkowe okrągłe stemple lotnicze: z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny i "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM"; koperta uzupełniana.

Fi.128a
100 PLN
46313

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Jerozolimy wysłany 27.X z Warszawy, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Warszawa 19 Port Lotniczy (Myślicki 36 037 - stopień rzadkości C), dodatkowy okrągły stempel lotniczy z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.128a
120 PLN
46314

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list do Tel Awiwu wysłany 27.X ze Lwowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Lwów 2 (Myślicki 36 036 - stopień rzadkości C), dodatkowe okrągłe stemple lotnicze: z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C) i "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM" (Myślicki 36 237); słabszy stan zachowania.

Fi.128b
150 PLN
46315

1936 Brazylia, efektowna widokówka datowana 16.12 w Blumenau wysłana do Kowar (Schmiedeberg i/Rsgb); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.397, 457, 462
200 PLN
46316

1936 koperta lotnicza francuskiej linii lotniczej Air France dla przesyłek z Polski do Ameryki Południowej z polskim napisem "LOTNICZA", na odwrocie logo linii lotniczej.

140 PLN
46317

1937 IX Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list do Lublina przesłany balonem "Lwów", tym balonem przewieziono 3 przesyłki ze stemplem okolicznościowym w barwie czerwonej, sztuk poczty.

Fi.22c
3 000 PLN
46318

1937 IX Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, kartka do Poznania przesłana balonem "Gryf", tym balonem przewieziono 6 przesyłek ze stemplem okolicznościowym w barwie fioletowej, sztuk poczty.

Fi.22d
2 500 PLN
46319

1937 Warszawa - Lwów - Jerozolima "LOT", list wysłany 5 IV z Warszawy do Karkur, dodatkowy fioletowy stempelek okolicznościowy "OTWARCIE KOMUNIKACJI POCZTOWO LOTNICZEJ Z POLSKI DO PALESTYNY LWÓW 2 5.IV.1937"; dobry stan zachowania.

Fi.131a
100 PLN
46320

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy Helsinki 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
46321

1937 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki z dodatkowym stemplem fińskim, na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.132d
200 PLN
46322

1937 poczta lotnicza nad Południowym Atlantykiem obsługiwana przez niemieckie wodnosamoloty i statek katapultowy s/s Westfalen, list wysłany 2.6 z Berlina do Brazylii, znaczki unieważnione rzadkim wirnikiem "Deutsche Luftpost 250 mal über den Südatlantik", dodatkowy czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie datownik odbiorczy z 5.VI; kopertę po ofrankowaniu znaczkami brazylijskimi odesłano 10.VI do Berlina, dodatkowy stempel okolicznościowy "CONDOR-LUFTHANSA 250 TRAVESSIA AEREA DO ATLANTICO SUL JUHNO 1937"; efektowna całość o niezwykle ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Mi.399, 400, 405, 470, 530, 537, 603
800 PLN
46323

1937 Austria, dekoracyjnie ofrankowana widokówka, drogą lotniczą wysłana 12.IX z Wiednia do Lubeki.

Mi.598-600, 602
80 PLN
46324

1937 poczta lotnicza nad Południowym Atlantykiem obsługiwana przez niemieckie wodnosamoloty i statek katapultowy s/s Westfalen, list polecony wysłany 1.3.37 z Warszawy przez Berlin do Brazylii, do Berlina list przewieziono niemieckim ambulansem pocztowym, stempel polskiej kontroli dewizowej na odwrocie, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA", na odwrocie kasownik odbiorczy z 7.3.37, efektowna całość o niezwykle ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
46325

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XV lecie LOPP, znaczek beznominałowy czysty.

Fi.80
20 PLN
46326

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czworoblok czystych znaczków beznominałowych, piękny stan zachowania.

Fi.82
200 PLN
46327

1938 Pierwszy lot liniowy Warszawa - Kaunas, koperta z efektownym stemplem okolicznościowym wysłana 15.VII, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.138a
200 PLN
46328

1938 Watykan, list lotniczy wysłany 22.6 do Neapolu; na odwrocie stemple: tranzytowy i odbiorczy.

Mi.49, 60
60 PLN
46329

1938 Francja, znaczek lotniczy za 50 franków - "banknot" na froncie koperty poleconego listu lotniczego (sam znaczek kasowany Fi.300 euro) wysłanego 14.II z Cherbourga do Hamburga; na odwrocie stempel odbiorczy 24.2.

Mi.321
800 PLN
46330

1938 Austria, ostatni dzień obiegu znaczków austriackich, polecony list lotniczy, wysłany 31.X z Wiednia do Berlina, datownik odbiorczy; po włączeniu Austrii do III Rzeszy znaczki austriackie w dniu 31.X utraciły ważność obiegową.

Mi.473, 473
100 PLN
46331

1938 list z wystawy poczty sterowcowej w Konstancji na okolicznościowej kopercie.

50 PLN
46332

Fi.142a
80 PLN
46333

1939 Warszawa - Londyn "British Airways", koperta przesłana pocztą lotniczą, znaczki skasowane datownikiem WARSZAWA 2 "LOT" z wyróżnikiem "a", dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT WARSZAWA-LONDYN 17-IV-1939 R" (Myślicki 39 206); bardzo dobry stan zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny".

Fi.142a
150 PLN
46334

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, koperta przesłana 15.V na trasie Warszawa Kopenhaga, znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu, na odwrocie datownik odbiorczy; walor w słabszym stanie zachowania (przebarwienia).

Fi.144a
80 PLN
46335

1939 pierwszy lot Warszawa-Belgrad, koperta przesłana do Belgradu, omyłkowo ostemplowana stemplem okolicznościowym lotu Gdynia - Warszawa - Wenecja - Rzym (oba loty odbywały się tego samego dnia 14.VI); wyjątkowo ciekawa kombinacja.

Fi.148a
300 PLN
46336

1939 dofrankowana koperta (całostka) wysłana drogą lotniczą 22.II z Gdyni do Hildesheim, znaki opłaty skasowane ozdobnym datownikiem z wyróżnikiem "i"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 30 008).

Fi.314, Ck9
Mi.335
60 PLN
46337

1939 Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, list lotniczy wysłany 1.X z Las Palmas do Hamburga przez marynarza statku ss "Everene" należącego do Woermann-Linie Adolfa Woermanna uważanego za największego na świecie prywatnego armatora, zalepka i pieczątka hiszpańskiej cenzury wojskowej.

Fi.772, 795I, 796II
120 PLN
46338

1939 lot sterowca LZ130 "Graf Zeppelin II" na trasie do Görlitz.

Mi.17
100 PLN
46339

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczki dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze sepia i ciemnobrunatnej na papierze żółtym w układzie tête-bêche, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski.

400 PLN
46340

1939 nalepki poczty balonowej z okazji niedoszłych do skutku ze względu na wybuch wojny zawodów Gordon Bennetta we Lwowie.

220 PLN
46341

1939 poczta lotnicza nad Południowym Atlantykiem obsługiwana przez niemieckie wodnosamoloty i statek katapultowy s/s Westfalen, list wysłany 1.4.39 z Bielska prze berlin do Brazylii, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA", na odwrocie kasownik odbiorczy z 8.4.39, koperta w słabszym stanie, ciekawy i ładnie udokumentowany obieg pocztowy.

300 PLN
46342

1940 Grecja, polecony list lotniczy wysłany 23.X z Aten do miejscowości Wasen w Szwajcarii, stempelki i zalepka cenzury greckiej, kasownik odbiorczy 29.X; koperta pionowo zgięta; przesyłka wysłana na kilka dni przed agresją włoską na Grecję, rozpoczętą 28.X atakiem z terytorium Albanii.

Mi.376y, 377y, 392,
150 PLN
46343

1941 Kuba, list lotniczy wysłany 5.VI z Hawany do Genewy, bardzo dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Mi.81, 82
80 PLN
46344

1942 Słowacja, widokówka wysłana 20.IX jako lotnicza z miejscowości Tatranská Polianka do Drewitz b.Potsdam, stempelki cenzur, nalepka poczty lotniczej i EXPRES; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.45A, 68, 84
120 PLN
46345

1942 Australia, list lotniczy wysłany z Edgeclife do Szwajcarii, stempelki i zalepki cenzur australijskiej i niemieckiej, tylna klapa rozdarta ale kompletna.

Mi.148, 168
80 PLN
46346

1943 Algieria, polecony list lotniczy wysłany 19.8 z Tipasa do Szwajcarii, stemple i zalepki różnych cenzur, datownik odbiorczy 15.IX; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.128, 188IA
150 PLN
46347

1943 (?) Wenezuela, list lotniczy wysłany z Caracas do Fribourga, różne cenzury i zalepki cenzur; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.267, 344
100 PLN
46348

1943 Meksyk, list lotniczy wysłany 8.IV z Iraputo do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

Mi.719X, 720X
60 PLN
46349

1945 Madagaskar, list lotniczy wysłany 17.8 z Antananarywy (Tannanarive) do Genewy, frankatura wielokrotna, wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu koperty).

Mi.358
300 PLN
46350

1945 Czechosłowacja, ekspresowy list lotniczy wysłany 20.XI z miejscowości Nove Zamky do Genewy; kasowniki odbiorcze na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.416, 455
80 PLN